Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedziłem dzisiaj Wisłok powyżej Rzeszowa. Silny wiatr utrudniał rzuty, ale udało mi się złowić pierwszego w tym sezonie klenia, oraz około wymiarowego pstrąga, który ucieszył mnie najbardziej.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe :) kiedyś się tak naciąłem w szczupakowej miejscówce, cos pięknie przywaliło a że wyciągnąłem tam kilka ładnych szczupłych byłem przekonany że to jakiś wyrośniety, wrzuciłem do wody chyba ze 3 pudełka przynet i nic a za 2 dni zobaczyłem jak sobie bóbr tam pływa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Choć to szkodnik to fajnie zobaczyć takiego zwierzaka na miejskim odcinku rzeki;)

Wydra to nie szkodnik największym szkodnikiem świata jest "CZŁOWIEK":D. Kiedyś były rzeki, ryby, wydry, czaple i masa innych zwierzaków, żyły sobie w wielkiej regulowanej przez PRAWA NATURY harmonii. Przylazło takie coś na dwóch łapach i w swojej ignorancji rozpieprzyło często nieodwracalnie wiele ekosystemów :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z popołudniowego słoneczka wyskoczyłem na godzinkę na miejski Wisłok. Udało sie złowić na kanapke biały z czerwonym 2 jaziki ok. 30-35 cm. Woda podniesiona jeszcze z 20 cm i trącona....ale nie ma to jak chwila nad wodą świąteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w tym momencie na wodowskazie w Rzeszowie ma +90cm i płyty w części są zalane. Warto po każdym wędkowaniu spojrzeć na wodowskaz na pogodynce i zapamiętać jego stan. Po kilku wypadach będziesz wiedział jak aktualnie wygląda Wisłok, nawet go nie widząc. Ułatwia to podjęcie decyzji, czy w ogóle jechać na ryby, bądź gdzie pojechać.

W sobotę zaliczyłem pierwszy wypad w tym roku na ryby. Woda jeszcze podwyższona i mętnawa. Nie złowiłem nic, spadł mi jedynie mały pstrąg. Czasu nie miałem za wiele, więc nawet nie zabierałem głęboko chodzących wobków. W czasie wędkowania okazało się, że będę miał dodatkowe 2 godziny, ale dostępnymi wobkami nie byłem w stanie zejść do dna w poszukiwaniu kleni. Ale co odpocząłem to moje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.