Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Był ktoś przez ostatnie dni na wisłoku, chodzi mi o łowienie met gruntową, na robaki? Ja osobiście wczoraj miałem spędzić pierwszą nocke nad wisłokiem, jednak posiedziałem tylko 4h, ponieważ kompletnie nic się nie działo, ani brania !!! nie wiem, czy to może przez księżyc (pełnia) albo te upały, nie rozumiem tego :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś przez ostatnie dni na wisłoku, chodzi mi o łowienie met gruntową, na robaki? Ja osobiście wczoraj miałem spędzić pierwszą nocke nad wisłokiem, jednak posiedziałem tylko 4h, ponieważ kompletnie nic się nie działo, ani brania !!! nie wiem, czy to może przez księżyc (pełnia) albo te upały, nie rozumiem tego :(.

A gdzie łowisz na Wisłoku nocą jeśli można spytać, i czy ewentualnie byłbyś chętny na wspólną wyprawę. Jeszcze raz dzięki za kijki, z wklejanką poszalałem ostatnio na lipiu, cieły niezłe okonie i jeden bolek 60+ się trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się na jakie gatunki można liczyć na tym odcinku przy połowie z gruntu? Może jakieś miejscówki z dobrym dostępem do wody (tak żeby się nie utopić przy próbie podebrania ryby:)?

Hej, ja łowie właśnie tam, co do ryb, to teraz jest dobra pora na leszcze, co do innych garunków to głównie płoć, czasami jakaś świnka, w zależności od miejsca połowu.

Wczoraj kolejne kilka godzin 20 -23 , niestety to samo co przed-wczoraj, czyni nic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś przez ostatnie dni na wisłoku, chodzi mi o łowienie met gruntową, na robaki? Ja osobiście wczoraj miałem spędzić pierwszą nocke nad wisłokiem, jednak posiedziałem tylko 4h, ponieważ kompletnie nic się nie działo, ani brania !!! nie wiem, czy to może przez księżyc (pełnia) albo te upały, nie rozumiem tego :(.

Byłem na Wisłoku w okolicach Smolarzyn. Siedziałem w ostatni piątek i sobotę od 15 do północy z gruntówkami i działo się ... W piątek brania ustały godzinkę po zmroku, ale w sobotę do 1 w nocy co chwilę coś się meldowało na wędce. Świnki, Certy, Płocie, Jelce, Okonie. Wszystko na feedera. Przynęty różne, ale większość ryb na kilka białych lub czerwonego robaka, na kukurydzę Krąp Certa i Płotki (rzed zmrokiem łowiłem na jednego białego lub ziarno kukurydzy). Oczywiście wielkością złowione ryby nie powalały i ogólnie to oprócz Świnek i Certy to malizna, ale dawno takiej zabawy nie miałem. Wszystkie ryby oczywiście pływają dalej.

Noce są tak krótkie teraz, że spokojnie można siedzieć - przerwa między wieczorno-nocnym a porannym żerowaniem jest jakieś 4 godziny. Krótka drzemka w samochodzie, albo pod chmurką i znowu ...

Pozdrawiam

Na fotkach dwie Wisłokowe Świnki

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Od jakiegoś czasu śledzę wątek i postanowiłem się przyłączyć.

Bardzo lubię Wisłok i aż miło popatrzeć że praktycznie na każdym odcinku coś się dzieje :)

Poniżej mój wczorajszy bolek. Złowiony na tonącego Snipperka 7cm (mojej produkcji:))

Nie jestem pewien, ale u kolegi Apioo na ostatnim zdjęciu z bolkiem chyba też jest Sniperek?

Pozdrawiam Kuba

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem z kolegą Pawłem w Zarzeczu, byliśmy na miejscu około 19:00 łowiliśmy na spinning. Poniżej zdjęcie kolegi z boleniem 61 cm. Ja na pocieszenie złowiłem małego szczupaczka około 30 cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubson, Ryba koło której leży wobek to faktycznie Twój snajper, niestety wypadł mi z niego ster podczas holu:p wstawiłem nowy i ryba z następnej fotki wzięła też na tego wobka;) niestety nie udało mi się tego dobrze zrobić i teraz pracuje trochę gorzej(wykłada się-nie mogę go ustawić):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ster był jeszcze na starym kleju. Teraz ciężko nawet kombinerkami wyrwać :)

U mnie dziś kolejny boleń zagościł na chwilkę do zdjęcia. Nie wiem jak u Was, ale w Krośnie i okolcach biorą najczęściej takie 55 - 60cm rapki. Ciężko o coś mniejszego jak i większego. No i są straszne ilości małych 5-10 cm boleni przy brzegach. Pływają stadami razem ze słonecznicami i małymi płociami. To dobrze wróży na przyszłość:) Pozdrawiam

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubson bardzo możliwe, dostałem dwa snajpery od kolegi..czy dobrym rozwiązaniem jest wzmocnienie steru w woblerze w którym nie wypadł kropelką?

Co do bolków to niżej trafiają się też inne rozmiarówki, najmniejszy jaki mi siadł w tym roku miał niecałe 40cm, w tamtym jako przyłów przy kleniach miałem bolka około 35cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubson bardzo możliwe, dostałem dwa snajpery od kolegi..czy dobrym rozwiązaniem jest wzmocnienie steru w woblerze w którym nie wypadł kropelką?

Co do bolków to niżej trafiają się też inne rozmiarówki, najmniejszy jaki mi siadł w tym roku miał niecałe 40cm, w tamtym jako przyłów przy kleniach miałem bolka około 35cm.

Kropelka to klej cyjanoakrylowy. Wchodzi w reakcje z poliwęglanem i powoduje że staje się on kruchy. Więc raczej nic bym nie doklejał. Jakby Ci ster wypadł to może przyjedź do mnie i wkleję Ci go na tym nowym kleju albo możesz wysłać mi wobka i odeślę Ci go sprawnego.

Co do przyłowów to miałem odwrotnie jakiś czas temu. Polowałem na bolka a trafiłem pięknego 47 cm klenia.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

A jak ze szczupakiem w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.