Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki koledzy za uznanie:beer: Widze ,że stałem sie bohaterem:) A tak na poważnie to miejsce bardziej kleniowe niż szczupakowe(dno kamieniste o głębokości do 1,5m).Znalazłem tam fajny dołeczek i rzucałem za okonkami, no i w pewnym momencie na paproszka skusił sie szczupły gość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj odwiedziłem Wisłok na odcinku Jazowa-Frysztak.

Poziom wody bardzo niski.

Ryb o wiele więcej w porównaniu co do Wisłoki i widoki również ładne.

Duże klenie nie reagowały na przynęty.

Przy jednym z brzegu wypatrzyłem dużego bolenia podawałem mu woblera i wahadłówkę prawie pod nos.Widząc przynętę rozpędzony atakował lecz przy samym wabiku skręcał i nie trafiał:)i tak 5 razy, szkoda ale adrenalina była:)

Siadło jeszcze kilka kleni i szczupaczek.

- - - Updated - - -

Jeszcze nie specjalnie zachaczyłem pstrąga, to znak że tam pstrągi pływają.

Dobra wiadomość na następny sezon pstrągowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów !

Mam wrażenie że brak aktywności kolegów na forum o temacie Wisłok świadczy o bezrybiu nad wodą. Chętnie czytam wasze relacje z nad wody i zachęcam kolegów do opisywania co dzieje się nad woda z większą częstotliwością.

Ostatnio sam bylem nad woda w okolicy Boguchwały na przeplywanke i nic nie działo się...

Czekam na relacje kolegów i większy barometr brań rybek.

Pozdrawiam i połamania kija.

Edytowane przez sludge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów !

...Chętnie czytam wasze relacje z nad wody i zachęcam kolegów do opisywania co dzieje się nad woda z większą częstotliwością.

...Czekam na relacje kolegów i większy barometr brań rybek.

Pozdrawiam i połamania kija.

My również witamy:) i jednocześnie liczymy ,że kolega zrewanżuje się relacjami ze swoich wypadów nad wodę:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Mimo ,ze woda stoi nad zalewem Rzeszowskim rybki biorą (okolice za ujęciem wody we Zwięczycy). Opłacało wyjechać się nad wodę. W godzina-nach południowych udało złapać się średniego leszcza i dorodna płoć oraz trochę drobnicy( krąpi, ploteczki i okonki). Szkoda ze woda stoi w miejscu a czasami wręcz powoli płynie wstecz.Pocieszający by fakt ,ze nie było wiatru i fali.

Najlepsze w tych warunkach byłoby zostać na noc...Szkoda ze słonce tak szybko zachodzi- krótki czas połowu.

A co dzieje się poniżej zapory gdzie bardziej doskwiera rybką brak wody?

Pozdrawiam kolegów i połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje tym co połowili:) Woda na Wisłoku strasznie niska, kilka ostatnich wypadów to małe klenie pod wymiar, dzisiaj coś się ruszyło,wynik to 13 kleni, w tym 4 sztuki ponad 40cm. Pozdrawiam :beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wrzesień a przepławka dalej nie działa

Spoko, sprawa wyjaśniona, ale zdążyłem już powiadomić wszystkie służby, media itp :D

Tak ma właśnie być . Z informacji, które otrzymałem od Pana dr hab. inż. Wiesława Wiśniewolskiego prof. nadzwyczajnego Instytutu Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza -Zakładu Rybactwa Rzecznego w Żabieńcu, który będzie prowadził tutaj badania, taka sytuacja wynika z konieczności wprowadzenia korekt, aby uzyskać zaplanowany poziom wody w przepławce. Pełną parą przepławka rusza pod koniec sierpnia. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle Ci się wydaje. Przepławka ma działać nawet przy najniższym stanie wody. Jak nie będzie działać, to trzeba będzie uprzejmie donieść do właściwego urzędu o cofnięcie pozwolenia wodno-prawnego. I trzeba będzie miliony ojro oddać do Brukseli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie / Panie ...

Co się dzieje ...?

... za oknem ciemno i chłodno, pada deszcz od rana (przynajmniej u mnie w świętokrzyskim pada od rana), a na wodowskazie w Rzeszowie wg. pogodynki poziom wody 23 cm !!! Jak żyję, nie widziałem tak niskiego stanu wody!

Planuję właśnie wyjazd nad Wisłok w piątek/sobotę, ale zaczynam się zastanawiać czy warto (choć tak naprawdę nad wodą zawsze warto posiedzieć, nawet, gdyby nic a nic się nie działo i nie brało... ;-) I tak pojadę!

... ale ten stan wody mnie zaskoczył. Screen w załączeniu.

Pozdr. ;-)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.