Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie. Na początku byłem przekonany, że to spory szczupak, tym bardziej, ze nigdy nie złowiłem w Wisłoku brzany na spinna. Chyba dlatego hol był jednym z najszybszych holi brzan w mojej karierze. Ryba oczywiście ciągle jest do złowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tpe w tym okresie brzany na spina to częste zjawisko i holuje bez tak dużych emocji, jak byś taką pstrykną w lecie to by cie dała nieźle popalić, znam to z autopsji, to dobry okres właśnie na nie i pierwsze przymrozki kiedy gromadzą sie w większe stada i żerują przed zimą, z moich doświadczeń jak zlokalizujesz je to najlepszą przynęta są właśnie gumy np. paprochy gł 4 gr i delikatne stukanie po dnie lub na wleczonego, można sie też zdziwić bo obcinki też bywają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje pięknej brzany :) Ja poluję od roku na te rybki na spining ale jak na razie z zerowym skutkiem.

Dzisiaj wybrałem się na okonie z paproszkami w okolicach Krosna i totalnie mnie zaskoczyło. Efekt 4! szczupłe na perłowego malutkiego twisterka i jedna spinka. Dwa pierwsze złowiłem bez przyponu i trochę się zdziwiłem, że nie przegryzły żyłki. Po tym założyłem przypon i kolejne dwa :) Najlepsze, że dwa szczupłe miały blizny po ataku kolegi:eek: mierzyły 52, 55, 57, 60cm. Wszystkie nadal pływają w bardzo dobrej kondycji. Martwi brak okonia..:(

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Andre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ruszcie trochę tyłki, jeszcze czas na łowy.

Gdybym tylko miał czas...

Wczoraj trzy barania szczupaków w niespełna dwie godziny. Wszystkie delikatne dosłownie tylko muskały ogonek kopyta, o czym świadczyły ślady na gumie.Jeden pistolet wyjęty po zmianie na małe kopytko.

Dziś może się uda pośmigać z godzinkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz jakiś drobnych rybek na brzegu dziś wylądował taki przyrząd, po sfotografowaniu został rozczłonkowany na kawałki z których na pewno już nic nie będzie :D Na haku było jakieś serce czy żołądek, raczej dzisiejsze bo w ogóle nie śmierdziało. Na przyszłość muszę sobie zrobić za laminowane kartki z napisem "TAK SIĘ NIE ROBI CHAMIE", pewnie dalej będzie robił, ale niech wie, że jest chamem :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem dzisiaj wypadzik nad wodę w okolicach m. Lwowskiego, wyniki nie ciekawe jak na 6 godz łowienia tylko parę uklejek 2 płoteczki, 1 mały karp i sumik 50cm. Ale do rzeczy spotkałem nad wodą pana, który łowił na jigi/kogutki, mam prośbę jeśli jest on na forum czy może mi pan wysłać zdjęcia swoich przynęt bo chciałbym je sobie skopiować a nad wodą niezbyt dokładnie się im przyjrzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotki wynika za to Ty walnąłeś w nią.

Nie nie, to ona walnęła,wyraźnie to poczułem:).

A tak poważnie, to niestety tak wygląda zdecydowana większość brań na gumę o tej porze roku(podobnie jak leszczy).Oczywiście nic tutaj nie imputuję @tpe(piękna rybka no i fotka oczywiście-graty), bo oczywiście zdarza się, że biorą normalnie- paszczą ale niestety wcale nie aż tak często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na spinning zaliczyłem już pięć leszczy(jeden na brązowy medal), oczywiście wszystkie zapięte za"barchety". O kilku brzanach z odcinka miejskiego Wisłoka pozyskanych w ten sposób również słyszałem od naocznych świadków, ale te skończyły na patelni:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajną miejscówkę na Wisłokiem w Krośnie

Takie miejscówki trzeba wychodzić w pokrzywach i innych chaszczach ;) chyba ze chodzi Ci o dziadkowe okolice to wystarczy iść wydeptanymi szlakami, zresztą "google maps" i hejaaa, powodzenia.

Edytowane przez Ronaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.