Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem się przed chwilą przejechać nad Wisłok w Jasionce, Nowej Wsi oraz na kładce. Spływały leszcze takie 30-45cm i dużo kiełbi widziałem też jedną brzane ok 50cm. Podejrzewam, że mogą być to nawozy wymyte z pól podczas ostatnich burz mających miejsce we wtorek, ale to jest tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawozy? Szczerze wątpię,ale na pewno takie będzie oficjalne stanowisko Sanepidu,zresztą tak jak poprzednio w takich sytuacjach.Ciekawy jest natomiast fakt,że takie sytuacje zatruć w tym rejonie Wisłoka zdarzają się "cyklicznie" i zawsze podczas jakiś świąt narodowych albo długich wekendów.Wnioski niech każdy wyciągnie sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nowej Wsi płyną ryby ale byłem zobaczyć pod progiem w Rzeszowie i tam nie płynie nic i na powierzchni wody nie ma takiej oleistej substancji. Zgłosiłem sprawę do TV Rzeszów zobaczymy czy nakręcą reportaż. Dzwoniłem do prezesa Pzw to ma wyłączony telefon i zgłasza się sekretarka. Trzeba by zgłosić jeszcze do Wioś i sanepidu.

Przypuszczam że to oczyszczalnia Rzeszów albo oczyszczalnia Nowa Wieś.

Jeśli nie poleje deszcz (na co się nie znosi) to jutro może być jeszcze gorzej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nowej Wsi płyną ryby ale byłem zobaczyć pod progiem w Rzeszowie i tam nie płynie nic i na powierzchni wody nie ma takiej oleistej substancji. Zgłosiłem sprawę do TV Rzeszów zobaczymy czy nakręcą reportaż. Dzwoniłem do prezesa Pzw to ma wyłączony telefon i zgłasza się sekretarka. Trzeba by zgłosić jeszcze do Wioś i sanepidu.

Przypuszczam że to oczyszczalnia Rzeszów albo oczyszczalnia Nowa Wieś.

Jeśli nie poleje deszcz (na co się nie znosi) to jutro może być jeszcze gorzej!

Oczyszczalnia Rzeszów nie bo byłem tam dziś rano, woda spływała czysta jak łza;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega był nad Wisłokiem w Trzebownisku i mówił że straszna ilość padniętych ryb (leszcze, brzany, bolenie, świnki i sandacze w tym kilka sztuk naprawdę okazałych). Spotkał na moście Straż Wędkarską, która stwierdziła, że ryby padły bo jest przyducha :eek: Aż trudno w to wszystko uwierzyć jakie maja podejście do sprawy. Dziwne jest tylko że powyżej progu na Wisloku ryby nie padły podczas tej tzw "przyduchy" i druga kwestia że jak były w tamtym tygodniu wieksze upały to ryby jakoś nie padały. Jednym słowem DRAMAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zle, bylem ok 18 koło domu ludowego w nowej wsi, potem koło szkoły w trzebownisku i aż mi się coś działo jak to widziałem.... Klenie, leszcze, swinki, certy, brzany... wszystko padniete. Ile tego jest jeszcze na dnie? Musiało coś się stać kilka dni temu bo ryby są na brzegach wiec woda musiała być wyższa po burzy. Nie jestem pewny ale wydaje mi się ze wszystko zdycha od nowego mostu w trzebownisku w dół rzeki, może te firmy poniżej mostu? Mam nadzieje ze ktoś się tym zajmie bo jeśli to silne toksyny to taka sytuacja może trwać i kilkanaście dni.

kilka fotek ale nic miłego...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 10 byłem się przejechać się nad Wisłok, ryby już pojedyncze spływały głównie leszcze kiełbiki i uklejki, ale dobra wiadomość jest taka że spotkałem panów z WIOŚ-iu którzy pobrali próbki wody pod kładką ale jaki ma to sens jeśli ten syf już spłynął? Pewnie oficjalnie napiszą że było mało tlenu w wodzi i przyczyna zgonu ryb jest przyducha:mad: Jeszcze trzy fotki zrobione pod mostem autostrady A4

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem dwie godzinki, żeby przetestować gąsieniczki, tym razem na nizinnym Wisłoku. Kleni wyjąłem mniej niż ostatnio u siebie w "górach", ale też sporo, wszystkie na białe gąsieniczki, mimo że był środek dnia.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część.

Rozmawiałem dziś z gościem z WIOŚ'u, cała sytuacja na wisłoku była spowodowana tą nawałnicą tydzień temu - deszczu nie było od miesiąca na drogach sie nazbierało pełno syfu i z deszczówka poszło do Wisłoka. Stan wody był niski a syfy spowodowały brak tlenu. Taka pierwsza wersja ale będę drążył temat :rolleyes:

Edytowane przez majmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie się zachowuje rybka na moim Wisłoku. Albo można fajnie połowic albo kompletna studnia. Przy czym stwierdzenie "fajnie połowić" dotyczy głownie średnich kleni. Większe też się pokazywały ale zabrakło tej kropki nad "i". Najbardziej jednak cieszy 47 cm jazio na muchę. Wypłynął spod pnia do konika polnego...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.