Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Wczoraj zastanawiałem się czy jest sens w tym upale w ogóle się wybierać. Jednak się skusiłem. Postanowiłem porzucać boloneczką, ale przy okazji przerobiłem chwilowo swoją spinningówkę na delikatny gruncik. I tak od 15 zasiadłem nad wodą. Na początku rzuciłem na czerwonego ale totalnie nic. Zmieniłem na kukurydzę i się zaczęło :-) Nie pamiętam, żebym gruntówkę zwijał kiedykolwiek z częstotliwością zbliżoną do spina... :-D

Co rzut to branie. Efekt - 4 świnki ok. 35 cm każda, 4 płocie po ok. 25 cm i karp 35 cm. Poza tym kilka niezaciętych brań, kilka spadów. Do tego stopnia, że poplątany zestaw bolonki leżał z boku praktycznie do końca, bo nie było czasu się nim zająć :-D

Zabawa przednia :-D Oczywiście wszystko pływa w dobrym zdrowiu :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jeszcze jak ,pomyśl sobie teraz jaki mam strach przed kupieniem jakiejś wędki :(

Ale cóż nie poddaje się ,trzeba uzbierać kasę na zamówienie górnej części wędki ,z reszta i tak już wcześniej była złamana ,teraz drugi raz więc nie opłaca się jej jeszcze bardzie skrócać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Wisłoku w Przybówce ze spinem, na paprocha 2ładne okonie w granicach 30cm,a na woblera kompletnie nic,niewiem co się dzieje z kleniem,bo o innej rybie to nawet nie myślałem :-/ ale następny wypad będzie napewno ze splawikowka,bo mimo brodzenia pod nogami plywaly mi przepiekne Swinki,nawet w okolicach...dobre ponad 50cm!widac ze zeruje wiec lekka przeplywanka z pinka bedzie konieczna:-) mam pytanie,czy ktos w tych okolicach (krosno-frysztak) lowi Bolenie?bo jeszcze nie mialem okazji go namierzyc,poza....sama glowa,ktora znalazlem na brzegu ok.2lata temu,ryba mogla miec ok.60cm.

Edytowane przez kappa00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno nie łowiłem na wisłoku i pasowałoby się tam wybrać. Opłaca się jeszcze iśc na wisłok do krosna? Jakie ryby można tam skutecznie łowić (przynęty małe / duże?).

W krosnie w okolicach stadionu Karpat,i pomaranczowego mostu mozna zlowic pstraga potokowego,tak samo szczupak sie trafia,klen,wiec probowac trzeba,mowie o spinningu.male woblerki w okolicach 3-5cm,(polecam Hegemon Lucky i Winner-w koncu to ich macierzysta rzeka) a jesli chodzi o splawik czy grunt to Swinki jest pod dostatkiem,w dzien szukaj na naplywach,w szybszym nurcie,a w nocy (swietne lowienie na splawik ze swietlikiem) zaglebienia,dolk.Ja proponuje pinka lub platki owsiane gorskie przelane wrzatkiem,ale i na kukurydze lowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę rano i dziś po południu odwiedziłem ze spinningiem Wisłok pod mostem kolejowym. Niedziela woda brudna, 1 klenik niewymiarowy i ukleja ???. Poniedziałek woda brudniejsza niż w niedzielę ? wtf ? i zero brań. Nastawiony byłem typowo na Klenia. I takie to oto smutne wieści znad wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mając kartę (członek uczestnik) z składkami nizinnymi okręgu krosno - dokladniej kolo balaton mogę łowić w krośnie na wisłoku? W wykazie wód nizinnych nie znalazłem tego odcinka.

Od remontowanego mostu w Bziance do ujścia Stobnicy jak najbardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 4 do 9 na odcinku miejskim przy niskim stanie wody testy Method Feeder - wynik to: 5 leszczyków od 30 do 40 cm w tym jeden z wysypką tarłową, kolega obok na spławik 2 malutkie leszczyki, 1 krąp i mały ok.30 cm karpik za "tyłek".Wszystkie rybki oczywiście pływają sobie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.