Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzyła mi się dzisiaj bardzo oryginalna przygoda po nocce z soboty na niedziele i urwanym zestawie rozplątywałem klenia który był zaczepiony na mój hak i żyłkę w pobliskich konarach metr od brzegu dobrze że go jakiś mięsiarz nie dopadł :) Klenik 33cm.Jak by ktoś chciał połowić klenie na nocy to bdb biorą na martwe ukleje i słonecznice właśnie to miałem założone na hak.Mam też pytanie do bardziej doświadczonych wędkarzy raz na nocy na wodzie płytkiej ale był jeden dołek około 1m miałem założoną martwą ukleje 6cm i było branie ale okazało się że ukleja ma odgryzioną całą głowę reszta była w normalnym stanie było to bardzo delikatne pukanie nie było odjazdu ciekaw jestem co to mogła być za ryba ? Miał by ktoś jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się raz stanąć w jednym wiślanym miejscu gdzie dziobałem za sandałem.Nieopodal siedział gość który łowił na martwe rybki i co chwile zacinał itp rzeczy.U mnie brały sandaczyki do 50 cm.U niego co chwilę spławik przytapiało do połowy, drgał ,przesuwał sie,itp rzeczy.Stałem tam ponad 2 godz więc zdążyłem z nim pogadać.Po jakimś czasie przestał reagować na te podgryzienia żywców.Po pewnym czasie wyciągnął zaczepionego ogromnego raka z połową uklejki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj złowiłem 6 okoni i 2 kleniki.Pierwszy rzut okoń,drugi rzut ładny okoń,pomyślałem że będzie się działo,ale potem spokojnie.Miałem ładnego klenia,wziął w warkoczu,po czym się wypiął a wobler utkwił w zielsku.Woblera odzyskałem :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej było info o tym jak i ile wiosną kłusują brzany. A więc brzana jest. Ja bym szukał pod lwowskim i poniżej. Może koledzy maja jakieś dokładniejsze info.

W okolicach – kiedyś kolega sporo ich łowił w okolicach Zarzecza.

Szukał bym raczej szybszych odcinków z kamienistym dnem.

Na grunt nigdy nie łowiłem, na spina to najczęściej głęboko schodzący wobler, dodatkowo z dociążonym przodem. / Ja zazwyczaj używałem Salmo Horneta/

Ale w necie znajdziesz dużo an temat łowienia brzan różnymi metodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma jescze dostep do wisni to klenie w Wisloku na nie czekaja :) Bylem dzis rano i zlapalem 2 (cos pomiedzy 30-40cm) Bylo jescze kilka bran ale ryba puszczala wyczuwajac opor na szczytowce, nie wiedziec czemu. Lowilem na przystawke powyzej Boguchwaly.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego KENIA86 Brzany są przeważnie pod mostami bądź na jakimś szybkim kamienistym prądzie. Weź dość mocną wędkę żyłkę 0.30 przypon metrowy 0.28 i hak karpiowy załóż 2 rosówki i dość duży ciężarek gruntowy 50-70 g i próbuj szczęścia podobno łowią też na żółty ser ale na rosówki możesz więcej ryb złowić jak brzany nie będą chciały brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w moich okolicach poszedłem połowić i jak to się zwykle dzieje kiedy się nie nastawiamy to łowimy klenik na 37 wziął na obrotówkę Jaxon czerwoną z czarnymi kropkami może to śmieszne ale taki okaz u mnie często się nie zdarza :) Dlatego wypuszczam wszystkie ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bardzo udany dzień na Wisłoku na moją nową ulubioną przynętę wyżej wymienioną złowiłem dziś chyba z 11 kleni wielkość nie była powalająca 11-25 cm ale za to jaka zabawa na lekkim sprzęcie złowiłem też okonia 21cm i nawet małą płotkę :confused: pierwszą w życiu na spinning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.