Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ustalimy, że sprawa dotyczy większej liczby ryb niż kilka (ja widziałem kilka sztuk, ale z tego co piszecie to jest ich więcej) to trzeba będzie powiadomić. Ja mogę zadzwonić do Okręgu PZW Rzeszów z tą informacją, ale napiszcie Koledzy konkretnie w których rejonach i w jakich ilościach (mniej więcej) widzieliście chore lub martwe ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pleśniawka to normalne zjawisko występuje w okresie tarła kiedy ryby są osłabione większość gatunków jest zarażona grzybem, podczas okresu tarłowego ryby walczą miedzy sobą oraz ocierają się o kamienie, raniąc swoje ciało w tych właśnie miejscach grzyb rozwija się na ich ciele pokrywając nawet 2/3 ich ciała, dużym znaczeniem ma także zmienność temp wody. Tak że takie zjawisko występuje co roku i są to osobniki już duże, tak że na to zjawisko nie ma rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy godziny na Wisłoku. 80% kleni jakie dziś widziałem w wodzie miały ten paskudny nalot, większość w wodzie wygląda jak albinosy. Fatalnie to wygląda. Może ktoś napisać czy ryby z tego wychodzą? Czy kończy się to padnięciem? Przykry widok. Jeśli chodzi o brania to pod nos dostawały przynętę i kompletnie bez zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dzisiaj byłem na oczku koło ul.Grabskiego w Rzeszowie. Padniete świnki były przy brzegu zalewu, dodatkowo jedna pływała ledwo cała w pleśniawce :mad:. Brań brak kompletnie, a rybki pływały sobie w najlepsze pod brzegami tego stawu. :) Popołudniu wypadzik a Strug i było niewiele lepiej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj ze spinem w Nowej Wsi, Trzebownisku i PTHW. na całym odcinku widziałem klenie w pleśniawce :eek:. Tylko jeden się uwiesił smużaka. Dużo kontaktu z rybą ale mało aktywna. Brak oznak okonia, jazia i pstrąga. Ogólnie kicha :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj poniżej Krosna, w okolicy Frysztaka i Wiśniowej widziałem 2 zdechłe klenie i kilka świnek z pleśniawkami poza tym zdrowe klenie w ogóle nie reagują na przynęty. Jest sporo drobnicy szczególnie kiełbi trochę strzebli. Ogólnie dla mnie słaby ten sezon na Wisłoku trochę okonków zimą i kleni wiosną brak kontaktu z pstrągiem, ale to dopiero kwiecień potem po pierwszych burzach będzie lepiej jak woda zmętnieje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wypad z bolo, 2h łowienia. Kilkanaście kleni, ale tylko 3 wymiarowe, dwa jaźki. W innym miejscu tylko jedno branie i świnka ok 30 cm.

Wg mnie rybka jakaś kapryśna, nie podchodzi do zanęty. Trzeba trafić miejsce gdzie ryba już jest. Może za kilka dni będzie lepiej. W zasadzie to pierwsze takie ciepłe dni w tym roku.

Co do pleśniawki to co roku widuję ryby pokryte pleśniawką. Ponoć choroba ustępuje wraz z podniesieniem temp. wody. Na pewno część padnie no ale tak działa naturalna selekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jadąc polnymi drogami wzdłuż Wisłoka w trafiłem na 2 stawy które zaznaczyłem na mapie. Widziałem tam nawet jakiegoś wędkarza.

Czy ktoś wie coś więcej na ich temat do kogo należą? , można tam wędkować? ,Czy są tam jakieś rybki? nie wiem czy to odpowiednie miejsce na to pytanie ale znajdują się one zaraz przy wisłoku

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie, widać wisłok bardziej aktywny, pstrągi, klenie, jelce, i ukleje dziś współpracowały na spina i muchę. Ale niestety nadal widać spływające martwe świnki i pełno kleni z pleśniawką. Zaskakuje a zarazem cieszy mnie tylko duża ilość pstrąga w wisłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jadąc polnymi drogami wzdłuż Wisłoka w trafiłem na 2 stawy które zaznaczyłem na mapie. Widziałem tam nawet jakiegoś wędkarza.

Czy ktoś wie coś więcej na ich temat do kogo należą? , można tam wędkować? ,Czy są tam jakieś rybki? nie wiem czy to odpowiednie miejsce na to pytanie ale znajdują się one zaraz przy wisłoku

Ten staw od strony osiedla budziwój należy do Pana Początka, właściciela firmy transportowej z budziwoja, jest tak żwirownia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.