Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy wypad nad wodę w okolicach Łukawca zakończył się leszczem 40 cm i jaziem tej samej wielkości oraz kilkanaście płotek, klika krąpi i dużą ilością uklejek i kiełbi. Ale co ciekawe brania były tylko przez 1,5 godziny (od 8 do 9.30). Pozostały czas spędzony nad wodą, a siedziałem od 6 rano do 12 nad woda, to tylko wspomniane ukleje i kiełbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega niska woda!

Na wisłok pojechałem od niechcenia, z myślą że nic nie złowię, ale złowiłem początkowo malutkiego klenia, a po urwaniu mojego najlepszego woblera, za razem jedynego kupnego, pozostało mi łowić na twisterka, i to był idealny wybór, bo po chwili złowiłem najmniejszego póki co w mojej karierze bolenia. Miał ok 50cm. 2 foty i papa. Ale radość jest że w końcu zła passa na odcinku w rzeszowie została złamana. Woda w wielu miejscach " po kostki".

Edytowane przez strefab4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Boleń ok. 50cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Kleń 50cm.

Bolek wydawał się dłuższy ale był chudziutki. Złowiłem go wczoraj po południu. Kleń dobrze nabity, złowiony dziś w południe, co się wydawało że już nic nie złowię. Ryby dalej pływają tam gdzie zostały złowione.

Woda jest bardzo niska, przez co widać miejscówki i zagłębienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem poniżej kolejowego w rzeszowie. Rzeka wydawała się bez życia, a kleń przywalił na twistero-żabkę prowadzoną przy dnie.

Dostałem dziś od dziewczyny przedwczesny urodzinowy prezent (wodery), zaraz po powrocie z ryb jak wyjąłem tego klenia. Więc jutro jadę po pracy z samego rana czesać rzekę!

Edytowane przez strefab4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co tak trzymają wodę na tamie aż tak sucho?

Na której tamie? Besko puszcza obecnie 2 razy więcej wody niż przyjmuje. Stopień w Rzeszowie nie ma żadnych zdolności retencyjnych - po prostu nie można na nim zatrzymać wód powodziowych czy wypuścić ich nadmiaru bo jego objętość na to nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubrudzenia ryb poprostu jak je położyłem na trawie troszkę się zaczęły rzucać i dlatego te fotki wyszły jakie wyszły . Nawiązując do C&R to kolega VeJeK zarzucasz mi pewnie nie obchodzenie sie z rybami tak jak należy . W odpowiedzi powiem tylko tyle ,że zawsze staram się by wszystkie ryby , które złowie szybko trafiły z powrotem do wody bez zbędnego przetrzymywania ( wyjątkiem była ta nocka bo chcieliśmy zobaczyć ile złowimy ,a do siatki trafiały wymiarowe ryby było ich w sumie 3 sztuki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.