Skocz do zawartości

Zalew w Ożannie


Zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po pierwsze nie do Leżańska tylko Leżajska, jeśli kolego masz opłaconą składkę na okręg Rzeszów to ci wystarczy, jeśli na inny to musisz opłacić albo całoroczną 146zł lub dzienną przez internet 25zł. Wypożyczyć możesz tylko kajaki lub rowerki ale z tego nie można wędkować. Ryba, karp,karaś,lin,jaź,okoń,szczupaczek,płoć, wzdręga,leszczyk,sumik afrykański-tępić, i ostatnio były przypadki złapania małych boleni.

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie kilka krąpików, jeden lin się trafił :) Jednak martwi mnie jedno, na ożannie plaga sumików! Podczas jednego wypadu wyciągnąłem 3, obok wędkarz 2. Mnóstwo sumików poubijanych leży na brzegach jednak większość wędkarzy wypuszcza je spowrotem do wody... :/

Oczywiście chodzi o sumiki karłowate, nie o sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z Ożanny. Na spina skromnie jeden szczupły pistolecik 30 cm ale za to na gruncie i spławiku się ołowiłem za wszystkie czasy :) 15 leszczy 25-30cm, 2 sumiki karłowate, 2 karasie złociste 30cm i 1 mały okonek. Wymiary nie powalają ale za to zabawy mnóstwo i o to chodzi :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem wczoraj przy okazji kilka fotek z ożanny, lód prawie na całym zalewie, dość gruby ok. 2cm, praktycznie brak możliwości łowienia, na rzeczce wpadającej do zalewu trochę lepsza sytuacja ale też niezbyt ciekawie.

[Tapatalk]

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy orientuje się ktoś jak z lodem na Ożannie

Poniżej kilka fotek z komórki, zalew w większości pokryty lodem , rzeczka bez lodu, można od biedy połowić. Porzucałem krótką chwilę okoniowym woblerkiem, bez rezultatu :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, wybieram się na zasiadkę 4 dniową nad Ożanną. Nastawiam się na karpia. Czy Ktoś wie jak sytuacja z nimi tam wygląda? Można połowić coś? I jakie teraz tam gatunki mozna połowić. Pierwszy raz będę na tym akwenie. Dlatego liczę na jakąkolwiek odpowiedź. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na karpia trzeba było przyjechać w lutym na Florydę zaraz po zarybieniu :) Dzisiaj praktycznie już tam nic nie ma, podobnie jak na Ożannie. Wszystko co miało wymiar i trochę mniej zmieniło miejsce zamieszkania :). Musisz poczekać do zarybień jesiennych albo do końca czerwca kiedy otworzy się Wilcza Wola. Podobno karpia tam będzie więcej niż kiedykolwiek. Taka jest dziwna polityka zarybieniowa. Wg. mnie wpuszczanie ryb wymiarowych to totalna pomyłka. Nie dość że ilościowo jest tego zawsze niewiele w stosunku do małego narybku, to w ciągu miesiąca woda zostaje ogołocona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... no to lipa bo niby że tam ładnie to rodzina wypożyczyła już domek. Ale widze że z rybami naprawdę niedobrze. No to...ewentualnie na co można się tam nastawić? Dysponuję łodzią. A z opuszczania wody w korycie chyba zostały jakieś wymiarki ładne, chyba z tamtąd tez wybierali :/. Dziękuję bardzo za odpowiedzi ;)

Ps: jeśli znacie jakieś fajne miejscówki, fajnie by było... :D

Edytowane przez krwawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałem już. Ale oni to tak średnio na grunt i spinning. Ja to typowo na grunt i to z podnęceniem dokładnym i 4 dni zasiadki, dzień i noc. Tylko chodzi mi teraz czy są jakieś teraz tam rybki. Bo czytałem także na stronie pzw, ze zarybiali gdzies teraz ten zalew, karpiem 200 kg (malutko!) Do tego szczupak lin i chyba jakas jeszcze rybka. Interesuje mnie sytuacja jaka teraz panuje nad łowiskiem. Ponieważ czytając wypowiedzi innych wędkarzy, szybko ten zalew się zmienia, przez kłusownictwo itp. A ten filmik był zrobiony rok temu, a więc pewnie się troszkę tam conieco zmieniło, lecz nie wiem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.