Skocz do zawartości

Zalew w Ożannie


Zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj byłem z synem na Ożannie, licząc na pierwsze w sezonie karpie.Na początku łowienia spotykamy Tunę, który powiedział że raczej karpi nie połowimy.Trzy godziny łowienia na nawietrznym brzegu i zero brań nie licząc płotek i wzdręg.Nie było widać nawet spławień karpia to świadczy że jest tam tej ryby nie za wiele.

Dzisiaj wieczorem dwie godziny nad Sanem.Woda zdecydowanie za wysoka.ale kiedyś czytałem artykuł Krzyszczaka że przy takiej wodzie jazie prawie wychodzą na brzeg.Łowiłem na spławik za krzaczkiem przy brzegu i tylko ukleje.Jedyne co wychodziło na brzeg to bobry i w ogóle nie przejmowały się moją obecnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja że karpi to na Ożannie nie ma za dużo. Mizernie. Z racji tego że miszkam nad tym zalewem to siedze co dziennie i też tylko drobnice łowię. Płotki, leszcze. czasami karaś i lin wpadnie. I to wszystko. A nie przepraszam jednego małutkiego karpika złapałem miał około 20 cm. Co roku na wiosnę na nawietrznym brzegu zawsze były brania karpi. No a teraz lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wraz z Pigonem postanowiliśmy zrobic sobie spacerek z spiningiem, miejscem naszego połowu był zalew Ożanna i rzeka złota w okolicach sklepu.

Na zalewie brały same okonie:

http://img2.imageshack.us/img2/880/dsc00108rozdzielczopulp.jpg

http://img2.imageshack.us/img2/6875/dsc00114o.jpg

Dopiero na rzece zaczeło sie coś dziac: Ja złowiłem KARASIA , byłem bardzo zdziwiony, następnie wpadł szczupaczek

Pigon złowił jazia:

http://img216.imageshack.us/my.php?image=dsc00120k.jpg

Ogólnie dzień moge zaliczyc do udanych:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczorajszego dnia postanowiłem poszukac szczupaka, na Ożannie udało mi sie złowic dwa zębate(skusiły sie na woblerka ufundowanego przez Wiślaka 8)

Ale już dzisiaj nie było tak tyle szczęscia co wczoraj, tylko brat pokazał mi klasę łowiąc leszcza za grzbiet, byłem pełen podziwu ze dał radę tak dużej rybie:)

Leszcz oczywiscie powrócił do wody i może kontynułować tarło:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przestancie pisac co zlowiliscie! Jak to czytam, to lzy do oczu sie cisna:( Oddam wszystko za godzine z wedka. Ale bede musial chyba poczekac do sierpnia:( Licze na to ze polowimy razem. Na Sikse czeka kartonik "Owoce Lasu" Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jak na mój gust te zawody powinny być zorganizowane na Ożannie. Nie dlatego że mam blisko. Ale tu jest typowy zbiornik na tego typu zawody. Tej drobnej ryby jest mase ale czeto trafi sie tez wiekszy leszcz duzy lin czy karaś. Tak dla przykładu. Bez specjalnej zanęty łowisz przez 2 godziny 4 kg ryby. Od płotki po leszcze liny, karasie czasami jaź. I to blisko 3,,4 metry od brzegu. Na Bata spoko. Może pomyślimy o zmianie miejsca za rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak pewnie wiecie w ostatni weekend czerwca ma się odbyć maraton karpiowy. Głównie na ta okazję planuje się trochę wcześniej wpuścić do zbiornika 200 kg karpia tzw handlowego. Dużo to czy mało? Jak na mój gust to o 200kg za dużo głównie dlatego że inne zbiorniki zostaną potraktowane po macoszemu, szczególnie Brzóza. Na pocieszenie mogę powiedzieć że niedawno wpuszczono trochę węgorza. Niestety radości z niego na razie niewiele bo to osobniki wielkości zapałki, które zasiedliły m.in. również Florydę. Ryby drapieżnej nadal do naszych wód sie nie wpuszcza :( spytacie dlaczego? Argument jest jeden "bo zjada karpie". Proponuję więc przed zarybieniem szczupakiem powyrywać im zęby. Będziemy mieli wtedy nowy gatunek ryby drapieżnej co nie zje karpiowego kroczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.