Skocz do zawartości

Mały, ale wariat... - wobler pod szybką i płytką wodę


Piotr Madura

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem, szukam zastępstwa dla dorado sticków - łownych, zgrabnych i powabnych, a jednak... ciut głęboko nurkujących jak na kilka miejsc które w nieodległej przyszłości będę przerabiał. Sticki będą niestety grzęzły sterem w licznych w tych miejscach kamieniach. Głębokość tych miejsc to 0,5-1 metra. Szukam czegoś lekkiego, wielkościowo rzędu 4-5 cm o podobnej charakterystyce pracy: nieregularnej, lekko "zwariowanej" (lekkie wykładanie na boki, odbicia o kilkanaście centymetrów, nie szukam skrajnie mocno trzymających się wody woblerów do "orki"), w sam raz do prowadzenia wachlarzem w poprzek nurtu. Swego czasu ktoś wspominał mi Kenartach. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba chodziło o model Winner. Dajcie znać co byście na moim miejscu na agrafkę zapięli. Z góry piękne dzięki. Pozdrowienia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Dorado Classic nie sprawdzi się? Kenarta Winnera mam jednego, faktycznie lubi się wyłożyć i odjechać lekko. Mój egzemplarz szybko ster zgubił - podobno przypadłość Kenartów. Sugerował bym sprawdzić Madnesa od P. Leszka Biegi (z forum). Co prawda dobrze się trzyma nurtu ale jak by mu lekko oczko skorygować w jedną stronę to może być ten efekt, o który ci chodzi. Ze znanych mi modeli polecę jeszcze Taps Narapa 5 cm. Michał Osiński chyba nie robi ich seryjnie w tym rozmiarze (startują od 7 cm) ale na prośbę wykona kilka sztuk w dowolnym malowaniu. Jak chcesz to napisz do mnie na priv, a wyślę ci jeden do testów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki! Classic oczywiście wobler nie bylejaki, ale akurat zbyt stabilny jak na moje widzimisię :D

 

Woblery p. Leszka znam i cenię, Madness i Agressor regularnie lecą do wody. 

 

Te Tapsy... To może być to! :beer:

 

A, w pierwszej kolejności skierowałem się do naszego Kolegi forumowego @rrthc i obiecał mi znaleźć coś dobrego. Woblerki jego autorstwa już mam w ilości trzech sztuk, ciekawie wyglądają - zdaniem moim i zdaniem ryb. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Piotr Madura napisał:

Dzięki, dzięki! Classic oczywiście wobler nie bylejaki, ale akurat zbyt stabilny jak na moje widzimisię :D

 

Woblery p. Leszka znam i cenię, Madness i Agressor regularnie lecą do wody. 

 

Te Tapsy... To może być to! :beer:

 

A, w pierwszej kolejności skierowałem się do naszego Kolegi forumowego @rrthc i obiecał mi znaleźć coś dobrego. Woblerki jego autorstwa już mam w ilości trzech sztuk, ciekawie wyglądają - zdaniem moim i zdaniem ryb. 

 

Woblerki kolegi @rrthc od dawna mnie intrygują i w końcu też będę się musiał do niego uderzyć z zapytaniem ;)

A tak na marginesie to Taps Narapa jest świetnym woblerem pstrągowym do twitchingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.