Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

to jest bajka jeśli chodzi o XUL, wędka Matagi Super Trout CW 0.5g -3.5 g waży 35 g przez co operowanie nią najlżejszymi przynętami to czysta przyjemność. Z kołowrotkiem waga zestawu coś około 205 g. Dotychczas najwieksza ryba wyholowana na ten zestaw to brzana ok 70 cm. 

Edytowane przez damien79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów łowi na Sanie, na odcinku Przemyśl - Sieniawa.Poruszyłem ten temat, ponieważ odnoszę wrażenie że San stał się rzeką bezrybną. Łowię co roku na tym odcinku Sanu i zauważyłem,że od kilku lat jest coraz gorzej. Nie ma leszcza, brzany, klenia, sandacza, sporadycznie trafia się certa, płotka, nie mówiąc o karpiu, czy amurze. A jeszcze sześć, siedem lat temu trafiały sie ładne karpie, leszcze czy brzany. Zauważyliśmy z kolegami, że bardzo dużo jest teraz wydry. Wędrując ze spiningiem, widuję czasami kilka sztuk na 10-cio kilometrowym odcinku, a jeszcze 10 lat temu nie widziałem żadnej. Zastanawiamy się co jest przyczyną tego bezrybia na Sanie, coraz niższy stan wody, coraz większe pogłowie wydry, czy może złe gospodarowanie wodami przez ,,nasz" związek. A co wy koledzy o tym stanie rzeczy myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lucjan Kula napisał:

Ja myśle że na sanie jest za dużo piachu co a tym idzie za płytko ryba ucieka do Wisły w której jest troszeczkę głębiej ....

A ja myślę że zostały zjedzone, dołki w których stoją brzany są znane, jest ich niewiele i nie problem je namierzyć. Przykład zimowisko na Wisłoku na Olszynkach - obczaili metę i nagle spęd "okoniowców" szurających przynętami po dnie..

 

Brzana to piękna i silna ryba którą trzeba szanować!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nad Sanem w Nisku spędziłem naprawdę sporo czasu. Generalnie uważam że znalezienie latem wody o głebokości np. 2 m za przykosą gwarantuje sukces, zarówno jeśli chodzi o drapieżnki jak i białą rybę. Ale San na naszej wysokości jest bardzo zapiaszczony i o taką wodę naprawdę ciężko. Fakt kłusownictwa napewno nie wpływa pozytywnie na rybostan ale świadomość że za moje opłaty będą zakupione kroczki(jak ja nie lubię tej nazwy) pozbawia nadziei na jakieś pozytywne zmiany. 

 

Edytowane przez guma87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.