Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

W Lisznej spotkałem typa który obozował chyba dwa tygodnie nad rzeką, auto na krakowskich blachach, i łby kleni na brzegu. Ta mentalność się nie zmieni sama w człowieku, musi się po prostu zmienić to pokolenie wychowane w PRLu gdzie wszystko było państwowe, więc niczyje, więc można brać bez opamiętania.

To samo jest w Lesku na Sanie. Idzie miejscowy chłop i pyta jak tam, więc mówię że kilka pstrągów było, a on że słabo ogólnie z rybą,ale już kilka razy widziałem jak coś złowi, to zawsze pakuje do reklamówki, nie wiem nawet czy mierzy te ryby. To przeważnie tacy panowie 55/60 +, ale co zrobisz, jak zapłacił to musi żreć, bo by się karta nie wróciła. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale jest kilku takich "prawdziwków" których widuję regularnie nad wodą od kilku lat, i ciągle to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rally napisał:

W Lisznej spotkałem typa który obozował chyba dwa tygodnie nad rzeką, auto na krakowskich blachach, i łby kleni na brzegu. Ta mentalność się nie zmieni sama w człowieku, musi się po prostu zmienić to pokolenie wychowane w PRLu gdzie wszystko było państwowe, więc niczyje, więc można brać bez opamiętania.

To samo jest w Lesku na Sanie. Idzie miejscowy chłop i pyta jak tam, więc mówię że kilka pstrągów było, a on że słabo ogólnie z rybą,ale już kilka razy widziałem jak coś złowi, to zawsze pakuje do reklamówki, nie wiem nawet czy mierzy te ryby. To przeważnie tacy panowie 55/60 +, ale co zrobisz, jak zapłacił to musi żreć, bo by się karta nie wróciła. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale jest kilku takich "prawdziwków" których widuję regularnie nad wodą od kilku lat, i ciągle to samo.

Ja w tamtym roku łowiąc na Sanie  widziałem jak w biały dzień Ojciec z synami na Hoczewce spod kamieni wyciągali samo łówki . Zanim Strażnik Piotr T .  Zdążył przyjechać to klusole zdążyli się ulotnić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kropek26 napisał:

Ja w tamtym roku łowiąc na Sanie  widziałem jak w biały dzień Ojciec z synami na Hoczewce spod kamieni wyciągali samo łówki . Zanim Strażnik Piotr T .  Zdążył przyjechać to klusole zdążyli się ulotnić .

W takich sytuacjach to się dzwoni po policję, a nie po jakiś strażników. Bo PSR ma najbliższe oddziały w Przemyślu i Krośnie, a SSR ma takie same uprawnienia jak wędkarz w takim przypadku - dokonanie ujęcia obywatelskiego i nic więcej.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Oraz z lipca i sierpnia ?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest o niebo lepiej niż rok temu. Sporo jest ryb dwadzieścia kilka cm do 31-32 cm, oraz tegorocznego narybku. Brak opadów, a tym samym mętnic dobrze przysłużył się lipieniom, pomimo ekstremalnie wysokich temperatur. Wszystko to dobrze rokuje na kolejne lata.

Dość często, i to na sucharki, trafiają się kardynały ponad 45 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tpe napisał:

Jest o niebo lepiej niż rok temu. Sporo jest ryb dwadzieścia kilka cm do 31-32 cm, oraz tegorocznego narybku. Brak opadów, a tym samym mętnic dobrze przysłużył się lipieniom, pomimo ekstremalnie wysokich temperatur. Wszystko to dobrze rokuje na kolejne lata.

Dość często, i to na sucharki, trafiają się kardynały ponad 45 cm.

A gdzie ten San płynie ? 

Edytowane przez revers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja taki post znalazłem w internecie Pana Łukasz Aleksander Dytkowski , Pan Łukasz opowiada jaka  nie wymiarowa ryba na Sanie jest teraz punktowana na Mistrzostwach Muchowych Polski  23 cm lipień  !!! 

 

Chcieliście mieć wiedze to jest!
Największy skandal w wędkarstwie Muchowym Recydywa rok 2022  powtórka z 2015 r.

Na Muchowych Mistrzostw Polski Seniorów, rozegranych w dniach 6-9.10.2022 r. na zb. Myczkowce i rzece San zorganizowanych przez Okręg PZW w Krośnie punktowane były malutkie rybki od 22 cm ( wymiar ochronny lipienia to  30 cm) . Punktowanie na zawodach 22 cm lipieni nie jest normalne, bo zachęca zawodników do ich celowego  poławiania. To są naprawdę malutkie rybki, którym należy dać święty spokój !  Z prędkością światła zawodnicy holują do podbieraka malutkiego lipienia potem naciąganie na miarce jedną ręką, fotografowanie.  Nie ma w Polsce żadnych innych zawodów wędkarskich żeby punkty robić na niewymiarowych rybach. Natychmiast ta praktyka powinna być przerwana. Zabroniono im tego po skandalu w 2015 r. a robią to dalej! Zarząd Główny PZW nie wie o tym? Mistrzostwa malutkich rybek!? Do postu dołączone są fragmenty protokołów bez nazwisk aby ludzie się nie śmiali z zawodników  i inne materiały. Czy była zgoda Marszałka Podkarpacia w tej materii?   Zawody odbyły się w jesieni w okresie ochronnym pstrąga potokowego. Dlaczego w takim terminie się to organizuje? Zawody niewymiarowych lipieniach? Jaki sens ma rozgrywanie takich zawodów? Niektórzy zawodnicy celowo tak punktują. Jaki jest faktyczny stan rzeki na której rozgrywane są takie skompromitowane zawody? 
http://dalekiport.blogspot.com/2015/09/najwiekszy-skandal-w-dziejach-polskiego.html
Proszę SSR w Sanoku o zajecie się tą sprawą ponieważ Pan Komendant Rygliszyn jest osoba kompetentną i bardzo solidną tak samo Strażnicy Społeczni z Sanoka. Proszę aby Panowie profesjonaliści zgłosili to do Władz PZW oraz PSR i innych instytucji. Korespondencji  internetowej prześlę wam więcej materiałów z tym związanych.
Informuje jednocześnie aby nie usuwać informacji z strony Okręgu gdyż są porobione już skany i nic to nie da! Zezwalam każdemu na drukowanie, kopiowanie powielanie . Możecie sami wysyłać, pytać do instytucji wykorzystując ten tekst!
Łukasz Dytkowski 
 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, kropek26 napisał:

A ja taki post znalazłem w internecie Pana Łukasz Aleksander Dytkowski , Pan Łukasz opowiada 

Nie wprowadzaj tej propagandy tutaj, tylko tego by brakowało żeby zrobić wśród użytkowników taki śmietnik jak jest tam i nie tylko tam. Użytkownik,, Kangur'' z tematu Jezioro Solinskie pewnie niedługo się uruchomi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat umarł w tym roku więc odświeżam. Kilka boleni z ostatnich dni, rybek było dużo więcej 😉

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.