Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
9 godzin temu, ka-mil napisał:

Panowie czy mi sie wydaje czy w Krosnie obowiązuje według rejestru jedna kotwiczka lub dwa pojedyncze haki? 

 Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Dodatkowe koszty wymiany uzbrojenia przynęt w moim przypadku dyskwalifikują okręg krośnieński na wędkowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ORINOKO napisał:

Dodatkowe koszty wymiany uzbrojenia przynęt w moim przypadku dyskwalifikują okręg krośnieński na wędkowanie. 

 

Nie pomyślałem o tym... Pozbycie się jednej kotwiczki w kilkunastu woblerach z pudelka "sanowego" zabrało mi niecałą godzinę.... Jigów na muchowych bezzadziorach raczej nie będę ruszał.

Zawsze można jechać na Dunajec, gdzie nie można używać kotwiczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tpe napisał:

 

Nie pomyślałem o tym... Pozbycie się jednej kotwiczki w kilkunastu woblerach z pudelka "sanowego" zabrało mi niecałą godzinę.... Jigów na muchowych bezzadziorach raczej nie będę ruszał.

Zawsze można jechać na Dunajec, gdzie nie można używać kotwiczek ;)

Na woblerach usuwasz dolną kotwiczkę czy tylną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre są też 2 pojedyncze haki .

Ryba i tak się wam zaczepi o taką przynętę przynajmniej ta normalnych rozmiarów .

Ja łowie na 3d roache 25cm zbrojene w 1 Kotwe i nie mam problemów z zacięciem szczupaka .

Przy małych przynętach ryba połyka całą przynętę a te podsubywania itp to często są po prostu małe ryby których i tak nie powinnyśmy  łowić i męczyć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to że koszty karty poszły w górę postanowiłem zapłacić w tym roku tylko jeden okręg i mimo że jestem z okolic Rzeszowa (i częściej tam wędkowałem) wybrałem okręg Przemyśl. W poprzednich latach opłacałem Przemyśl i Rzeszów głównie ze względu na porozumienie z Krosnem. Na Sanie w przemyskim byłem około 10 razy w 2021 i w porównaniu z ok. rzeszowskim moje wyniki były o wiele lepsze. Jednak chciałbym w tym roku trochę bardziej przyłożyć się do przygotowania przed sezonem i mam do was takie pytanie:

Jaki poziom Sanu wg was jest najlepszy do wędkowania patrząc na wodowskaz w Dynowie? Interesuje mnie głównie spinning (czasami przepływanka), a co za tym idzie konieczność częstego brodzenia. Przy jakim poziomie nurt jest na tyle silny że łowienie będzie trudne i szanse na złowienie ryby będą znikome?

W zeszłym roku wędkowałem w okolicach Nozdrzca, Dynowa i Pawłokomy. W tym roku chciałbym poszerzyć obszar i również odwiedzić okolice od Pawłokomy do ujścia Stopnicy. 

Jeżeli ktoś chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami to bardzo proszę o odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o informację. Chcę wybrać się jutro na San górski w okręgu Krośnieńskim i wykupić dniówkę. Czy jak kupię pozwolenie przez stronę internetową to muszę mieć potwierdzenie złożonej opłaty wydrukowane, czy wystarczy na telefonie? I czy jest wymagany jakiś rejestr? Przeglądałem regulamin na stronie ok Krosno ale nie znalazłem nic że konieczne, ale wolę zapytać, może czegoś nie doczytałem. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2023 o 18:10, tomek96 napisał:

Optymalny poziom wody to jak dla mnie 110cm i niższy w okresie letnim utrzymuje się w okolicy 90cm ,przy tym stanie wody można bezpiecznie brodzić ,ale na sanie ważniejsza jest przejrzystość wody jak płynie przybrudzona to o braniach można zapomnieć 

Nieprawda jeśli woda jest tracona to z doświadczenia wiem że duże ryby są mniej ostrożne i brania są lepsze No chyba że woda ma kolor kawy z mlekiem to już inna bajka ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.