Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kolego,zle rozumujesz. Opłacając składke w okręgu Rzeszowskim nie możesz w tamtych okolicach w ogóle wędkować. Wiem skąd wzięło się to nieporozumienie. Prawdopodobnie masz mapkę, którą w tamtym roku sprzedawali w naszym okręgu. Na tej mapce jest wiele błędów, między innymi zaznaczone są wody w okolicach Dynowa jako wody okręgu Rzeszów. Wyrzuć tę mapę do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem dzisiaj na Sanie w ok. ujścia Hoczewki wynik taki sam jak napotkanych wędkarzy czyli zerowy. Rzeka jest zamarznięta tak 2-3m od brzegu prawie wszedzie, nie wiem jak w Lesku.:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że kormorany są pod ochroną, nie da się do nich strzelać jak popadnie. W Żarnowej na Wisłoku widziałem, bez przesady z 200 szt.

Dobrze, że zamarzł hehe.

A tu ciekawostka o kormoranach, poczytajcie: http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie-numery-archiwalne,2149,article,2962

Cytat krótki:

"Kormoranów przybyło wraz z tzw. „spadkiem liczby ryb w jeziorach”, co wielu interpretuje w układzie przyczyna-skutek. Czyli kormorany wyjadają ryby, ryb ubywa, kormoranów przybywa. To błędne przekonanie i wystarczy chwila zastanowienia, by to zrozumieć, nawet bez posiadania żadnych innych danych. Z ogólnej wiedzy o dynamice ekosystemów wiadomo, że każdy wyższy poziom troficzny oznacza stratę 90% materii. Czyli ze 100 ton zjedzonych roślinożerców zostanie 10 ton konsumentów I-go rzędu i 1 tona II-go. Tak więc np. wyłowienie z naszych jezior (siecią, wędką czy agregatem) tony szczupaka oznacza 100 ton więcej pokarmu dla kormoranów (w dużym uproszczeniu). Z czego te ptaki skwapliwie korzystają. Oczywiście te 100 ton ryb musi się czymś wyżywić, ale to dziś nie jest problemem, gdyż wody naszych jezior i rzek są coraz żyźniejsze dzięki biogenom spływającym z nawozami i ściekami. Innymi słowy, to eutrofizacja i przełowienie jezior powodują wzrost liczby kormoranów – nigdy odwrotnie."

Reszta w linku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, łowił ktoś wczoraj powyżej leska?

Przejeżdżałem tamtędy (szkoda, że nie było mi dane połowić:mad:) i widziałem kilku spiningujących i muszkarzy. Rzeka częściowo oblodzona, ale miejscami już da się wejść. Na wysokości początku OS widziałem kilka samochodów tak że coś się rusza. A na Osławie powyżej mostu chłopaki w hokeja grają:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.