Jump to content

OKUMA Trio 20


rrs1914

Recommended Posts

Co sądzicie o tym kołowrotku Model 20:

http://www.firmadragon.pl/strony/oferta/kolowrotkiOkuma/kolowrotki-trio.html

Jest to nagroda jaką otrzymałem z WW i nie wiem do czego go używać.:confused: Na spining wydaje mi się trochę za mały (model 30 byłby o.k ale w końcu nagroda to niema co narzekać). Pozostaje chyba jedynie spining na małe rzeczki, lekki spławik i lód (na lodzie jednak nie łowię), ewentualnie odsprzedaż.:(

Proszę o waszą opinię

Link to comment
Share on other sites

ja właśnie się zastanawiałem nad tym kręciołkiem, ale go nie macałem, wiec nie mogę o nim nic powiedzieć, ale ta twoja "ewentualna odsprzedaż" jak by wyglądała :rolleyes: ile za niego byś chciał ?

Myślę że się dogadamy. Powiedzmy (+-) 200 PLN.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

koledzy co możecie powiedzieć o tym kołowrotku ? - na internecie nigdzie nie znalazłem recenzji dotyczących tego modelu... - a i pokręcić "na żywo" nie miałem okazji (planuję zakup przez internet).

Zamierzam sobie zakupić taki kołowrotek (tyle, że model "40") - ale nadal się waham... - alternatywą była by jakaś podróbka "Zaubera" z oferty SPRO - bardzo proszę o parę słów na temat tego modelu (układanie żyłki, praca przekładni pod obciążeniem itp.).

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Koł. Okuma Trio to jeden z najlepszych koł. na rynku w dobrej cenie, a przy tym 5 lat gwarancji. Mechanizm jest świetnie spasowany, w środku dużo stali, koł. trochę waży, jest odporny na sól morską. Posiadam spinningowy Trio 20 i 30, planuję zakup baitfeeder 65 na karpie i sumy i 30 na liny i karasie.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Największy problem z koł. Okuma to zbyt mała szpula (wszystkie konstrukcje spiningowe) w stosunku do innych kołowrotków renomowanych producentów. Co za tym idzie wiedzą ci co ostro wedkują. Poza tym oszustwo jeśli chodzi o podawane pojemności szpuli. W kręciołku producent podaje, że mieści się 0.30 równe sto metrów i krawędź szpuli ok. 1 milimetra wolna (czyli kołowrotek idealnie wypełniony zgodnie z przyjętymi normami), a faktycznie zmieściło się 100 metrów, ale żyłki 0.28mm renomowanej firmy (faktycznie była to 0.28mm.). Dodam, że jest to podobno najlepszy wyprodukowany przez Okumę kolowrotek 16 łożyskowy. Ogólnie te kołowrotki Okumy z wyższej półki są świetne pod wzgl. użytkowania tylko tam mała szpula .......

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy