Skocz do zawartości

Zalew Czyste - Grodzisko Dolne


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w Grodzisku na nocce i połapałem troche drobnego karpia. Brania na kulke i na suche żarcie dla psa. Nad ranem jakiś czarny kundel przyszedł do mnie i zaj... , zabrał mi woreczek z suchą karma i uciekl! Normalna świnia a nie pies! Ok godziny 4.00 przeprowadzilem udaną akcje ratunkową nietoperza, który wlecial w moją żyłke i wpadl do wody. Komarów od groma, ale nocka ciepla i było miło.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w tym sezonie odwiedziłem Czyste, brań sporo, podobnie jak w roku ubiegłym plagą są szczupaczki ~40-45cm, zaczepiłem dzisiaj 3 sztuki, wszystkie identyczne i podobne zapięte - za boczną wargę. Przy brzegu dogorywał całkiem ładny leszcz, fotka w załączeniu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj Czyste ze spiningiem.Było całkiem fajnie złowiłem 2 sandaczyki ~40cm,a pod koniec wędkawania pod samymi nogami uderzył mi ok 60 cm szczupak niestety nie udało się go wyciągnąć gdyż był słabo zacięty.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem zamiar porzucać chwile na Czystym i co się okazało, na zbiorniku zawody i to chyba spinningowe bo spinningistów jak psów. Na tak małym bajorze robić zawody i do tego spinningowe to lekka przesada. Do tego na czystym zawody prawie co niedziela ;) Panowie z koła w Grodzisku nie przeginajcie, bo to nie wasz prywatny zbiornik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krs na Czystym były zawody GP przeniesione z Babicy. Już po. Brań Prawie zero.

Dzięki za informację. Dobrze że nic nie brało ;) Pomysł zawodów GP na takim zbiorniku to nieporozumienie. W tym roku byłem na czystym 5 razy z czego 3 razy trafiłem na zawody :D Było gdzieś info w sieci na temat tych zawodów ? bo na stronie WKS o zmianie łowiska nie było mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Dobrze że nic nie brało ;) Pomysł zawodów GP na takim zbiorniku to nieporozumienie. W tym roku byłem na czystym 5 razy z czego 3 razy trafiłem na zawody :D Było gdzieś info w sieci na temat tych zawodów ? bo na stronie WKS o zmianie łowiska nie było mowy.

Nie wiem czym ty sie tal bulwersujesz, zawody miały by c w Babicy , ale Sieniawa puściła śluzy to samo Rzeszów mieliśmy jechać na miejsce gdzie Wisłok wpada do Sanu ale na Dąbrówkach płynęło kakao to organizator powiedział ze zrobimy na tym zbiorniku a że ten był w okolicy to padło na niego :). Każdy ma prawo zrobić zawody, i taka jest prawda i każdy wędkarz powinien się z tym pogodzić, a czy to nie porozumienie czy nie to już inna kwestia leci czas a każdy widzi jak ten rok płata figle z pogodą, dla tego nie rozumie Cie co to za dziwne pisanie, szkoda że trochę się spóźniliśmy na zbiórkę dosłownie 5 min (chłopaki ze Strzyżowa) bo zapadła decyzja o jedzie w jedna stronę 70 km a bliżej było na Czarna Sędziszowska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo zrobić zawody, i taka jest prawda i każdy wędkarz powinien się z tym pogodzić

Wszystko ładnie pięknie tylko dlaczego nie było żadnej informacji na temat tych zawodów ? Przejechałem na darmo ponad 30km tylko po to aby po raz trzeci w tym sezonie wrócić z powrotem bo komuś się zamarzyły zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogło być info na temat zawodów, ponieważ nikt nie planował tam zawodów. Miał być Wisłok ale tam się zbiera na trzecią falę i pozamiatane. Padło na Czyste to pojechaliśmy tam.

Dlatego zawody powinny być odwołane a tak cierpią prości i szarzy wędkarze tacy jak ja :cool:

Padło kilkadziesiąt szczupaków i sandaczy ale żaden niewymiarowy...

Szkoda tych ryb, to pewnie połowa populacji drapieżników żyjących w tej wodzie ;), dlatego uważam że robienie zawodów na tak małych bajorach to co najmniej dyskusyjna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przedmówcy wszystko wyjaśnili.

Powiem Ci,że my też jesteśmy (przynajmniej ja) prostymi wędkarzami jak to nazwałeś.Po części rozumiem twoje pretensje jednak z drugiej strony przy stanie rzek jaki jest nie ma co liczyć że na jakimś bajorku będziemy sami czy w dosłownie 5 osób-bo chyba o to Ci chodzi.Druga sprawa jest taka,że jeśli ta kałuża była by zamknięta na czas trwania zawodów,a nie było o tym żadnej informacji to poparł bym Cię w 100%.Jednak tak nie było i każdy sobie mógł łowić.Uwierz mi,że większość startujących jest za rzekami i gdyby nie stan wody chyba nikt by nawet nie śmiał zaproponować zbiornika :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi,że większość startujących jest za rzekami i gdyby nie stan wody chyba nikt by nawet nie śmiał zaproponować zbiornika :D.

Skoro wszyscy są za rzekami to po co pchać się w bajora, odwołujemy zawody i przenosimy na inny termin i po kłopocie, a tak cierpi również prestiż GP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy są za rzekami to po co pchać się w bajora, odwołujemy zawody i przenosimy na inny termin i po kłopocie, a tak cierpi również prestiż GP :D

Widzę,że niezbyt uważnie czytasz to co napisane ale ok nie chce mi się tłumaczyć raz jeszcze.Co do terminów - nie jest to takie proste jak ci się wydaje,nie można w nieskończoność przenosić jakiś zwodów z cyklu GP-widzisz co się dzieje na rzekach?.Praktycznie od 2 miesięcy nie idzie na nich łowić.Do tego każdy ma też inne zawody czy to w kołach,towarzyskie czy na wyższych szczeblach i organizator stara się to wszystko pogodzić ze sobą by frekwencja była co najmniej taka jak od początku tego roku i jak do tond to mu się udaje- przecież to też prestiż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że niezbyt uważnie czytasz to co napisane ale ok nie chce mi się tłumaczyć raz jeszcze.

Nie tłumacz, rozumiem Wasze (zawodników) racje. Mam tylko nadzieję że za tydzień nie spotka mnie podobna niespodzianka. Pozdrowienia dla wszystkich uczestników dzisiejszego GP w Grodzisku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przeglądając stronę jednego z okręgów PZW trafiłem na kalendarz zawodów GP. A w owym kalendarzu przy dacie zawodów rozgrywanych na rzece widniała nazwa miejsca rezerwowego na zbiorniku na wypadek wysokiej wody jak mniemam. System tyle prosty co skuteczny. Pozwoliło by to na uniknięcie takich jak ten skandali:D:D:D. Wtedy prości wędkarze mogliby się spodziewać zawodów na swoim bajorku. A pozostali prości wędkarze startujący w zawodach mieli by szansę np potrenować w danym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie zapraszam wszystkich na Pierwsze Oficjalne Towarzyskie Wyczesane Amatorskie Spiningowe Zawody o Puchar PSW w skrócie POTWASZ:D Miejsce rozgrywania zawodów to zbiornik Czyste w Grodzisku Dolnym. Termin zawodów to oczywiście przyszła niedziela:cool:

Spodziewałem się takiej reakcji :D:D Cholera Wszyscy moi przedmówcy mnie zjechali, czyli wniosek z tego że nie mam racji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krs ryb zabranych było z 7 szt (może siksa zna liczbę) . Same okonki i to nie kto wie jakie okazy więc myślę że rybostan za wiele nie ucierpiał a po za tym te nie wymiarowe w większości nawet nie wylądowały w dłoniach. Co do zawodów to raczej planuję się je w niedziele z wiadomych powodów a prosty wędkarz taki zresztą jak wszyscy uczestnicy zawodów może połowić w tygodniu przed pracą po pracy "w trakcie pracy :)" tak czy inaczej popieram przedmówców, że gdyby była możliwość połowić na rzece nikt by się nie pchał na zbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z wszystkich odpowiedzi. Od dzisiaj będę z utęsknieniem oczekiwał kolejnych zawodów z cyklu GP na zbiornikach ziemi leżajskiej ;) Panowie oby więcej takich imprez z pożytkiem dla nas szarych wędkarzy i rybostanu :) EOT bo zrobił się off-topic. Proszę ostatni post potraktować jako żart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.