Skocz do zawartości

Z WĘDKARSKIEGO PUDEŁKA - nowy kanał wędkarski na YouTube


Piotr Madura

Rekomendowane odpowiedzi

 

Puchar Trzech Rzek - pierwsze zawody cyklu spinningowego grand prix koła PZW nr 30 "Kleń" Strzyżów. Nie było łatwo, ale znaleźli się zawodnicy, którzy odnaleźli drogę do pięknych ryb. Zazwyczaj wiodła kilometrami brzegów rzek, przez pokrzywy, trawy, zarośla, skradając się, cały czas w ruchu, pozostając czujnym, rzucając z zegarmistrzowską precyzją. Chcesz wiedzieć jak łowią najlepsi? Sprawdzaj kanał YouTube Z Wędkarskiego Pudełka już w najbliższy piątek o godzinie 20:00!

 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dzisiaj krótki filmik, w którym pokażę Wam jak w łatwy, szybki i prosty sposób wykonać główki jigowe typu grzybek (popularne w USA mashroom jigheads). Przydadzą się zwłaszcza wtedy, gdy ryby zaczną grymasić, także nie czekajmy i bierzmy się do roboty! ;-) 

 

 

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć i czołem! Zapraszam do obejrzenia materiału, w którym prezentuję patent mojego świętej pamięci Kolegi, doskonałego łowcy boleni. Przynętę tę podejrzałem lata temu w jego pudełku i jak się później okazało, potrafiła otworzyć wodę, zwłaszcza gdy rzeka zaczynała przybierać i mętnieć. Życzę Wszystkim połamania kija na rekordowym boleniu! ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna, nieujarzmiona rzeka, wartko tocząca swoje czyste wody, świetni spinningiści i wspaniałe, choć wymagające zachodu ryby – tak w skrócie opisać można Spinningowo-Muchowy Puchar Dunajca 2021 rozegrany w minioną niedzielę w Zakliczynie. Gospodarzem imprezy jest Koło PZW Azoty Tarnów, znane z doskonałej logistyki i koleżeńskiej atmosfery zawodów. Zapraszam do obejrzenia relacji ze sportowych zmagań nad wodą!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 6 godzinach zmagań wywalczyłem drugie miejsce podium na jubileuszowym, X Pstrągu Doliny Raby. Rzeka piękna, ale trudna pod względem pochodzenia ostrożnych ryb na płytkiej, czystej i prześwietlonej słońcem wodzie. Każdy milimetr długości ryby był na wagę złota. 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczna edycja Kleniowego Pucharu Raby postawiła startujących przed nie lada wyzwaniem: rzeka pełna jest dobrze rokujących miejscówek, ale jak się okazało tego dnia klenie mało gdzie dawały się przechytrzyć. Kilka godzin tury upłynęło większości łowiących na stawaniu na głowie i kombinowaniu jak dobrać się do płochliwych i wybrednych ryb. Znalazł się też ktoś, kto w tę sytuację wpasował się idealnie i naprawdę solidnie połowił, z resztą zobaczcie sami!

 

 

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne! Do rozjaśniania i koloryzacji muszę przysiąść i odrobić zaległą lekcję :lol: Pierwsze wrażenia dobre, ale... ale trzeba się mieć na baczności zwłaszcza gdy wieje i się zwija leciutką przynętę - prawdopodobnie nie utrzymywałem odpowiedniego napięcia linki i podczas któregoś z kolejnych rzutów zrobiła się lekka broda. Później już na to uważałem i było ok ;) @rav_id jeszcze raz dzięki za polecenie tego sznureczka, pod superlekkie łowienie naprawdę dobra opcja - czuć wszystko zdecydowanie lepiej niż na żyłce, a o to głównie mi chodziło :beer: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędka klasyk UL: Savage Gear Parabellum CC 190 cm; 0-5 g
Linka kompozytowa Berkley fireline competition crystal 1 lb polecona mi przez @rav_id, przypon z żyłki #Stroft 0,12 mm. Tak lekkie łowienie na łowisku, gdzie ryb jest pod dostatkiem jest świetną formą wędkarskiego wyluzowania się. Pozdrowienia! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym filmie obiecana recenzja najmniejszych obrotówek jakie mam w swoich pudełkach i bardzo prawdopodobne, że najmniejszych obrotówek handmade jakie dotychczas zostały stworzone ;-) Omawiam jakość wykonania tych wabików, ich walory i możliwości wykorzystania w konkretnych sytuacjach nad wodą. Wszystkich fanów ręcznie robionych przynęt oraz najlżejszych odmian spinningu serdecznie zapraszam na seans! ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym filmie słoneczne, sierpniowe popołudnie, w czasie którego za pomocą ultralekkiego spinningu starałem się wydobyć z wody żywe złoto: niezwykłej urody wzdręgi. Potoczna, zwyczajowa nazwa 'krasnopiórki' zdecydowanie lepiej oddaje wdzięk tych rybek, prawda? Wędkarskie pozdrowienia: połamania kija!

 

 

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.