Skocz do zawartości

Bystrzyca


justfilied233

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że kolega też bez karty łowi? bo przecierz rzeki są wspólne...
]

Jestem zmuszony Cię zawieść gdyż składki wędkarskie opłacam.

Jeśli ktoś był by tak wspaniałomyślny niech wytłumaczy mi na co idzie moja składka że zostaje uprawny np. do wzięcia dowolnej ilości leszcza z rzeki.

Mnie szlak trafia gdy opłacam tą składkę gdyż wiem że zostanie ona wydana na zarybienie karpiem sztucznych zbiorników na których nie pojawię się ani razu, następna część pójdzie na zawody wędkarskie w których też nie biorę udziału,oczywiście duży procent zostanie rozkradziony premiami dla ludzi na górze. I ja się pytam czy ta składka uprawnia mnie do łowienia ryb w rzece?

I do kolegi adamus pisze się"przecież"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wspólne i po równo mamy już na całe szczęście za sobą..

Z tym że te czasy mamy już za sobą to się nie zgodzę a w szczególności jeśli chodzi o dobra naturalne gdyż powiedz mi czy jest rzeczą możliwą dzierżawa przez osobę prywatną odcinka rzeki ???Bo jeśli nie to znaczy że to jest jednak dobro wspólne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zając który biega sobie z lasu do lasu czy sadu, to dobre wspólne i wystarczy mieć strzelbę by móc na niego polować? tak samo z rybami.

Oczywiście, że to są dobra wspólne, każdy ma do nich taki sam dostęp, wystarczy, że zda egzamin na kartę i wniesie odpowiednie składki. Twój argument nie jest funta kłaków wart.

Edytowane przez apioo
stylistyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Jestem zmuszony Cię zawieść gdyż składki wędkarskie opłacam.

I do kolegi adamus pisze się"przecież"

Dzięki za poprawę błedu z polskiega zawsze byłem słaby...a jeżeli składki opłacasz to nie doradzaj innym żeby bez zezwolenia łowić ryby, bo sobie chłopak może problemów narobić, a po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apioo ja po prostu poruszam problem tego że opłacając składkę ja nie wiem czy mi te ryby należą się bardziej od osoby która tego nie robi.Podałeś ciekawy przykład z tym zającem jeżeli był bym myśliwym który płaci składkę która później idzie na dokarmianie tych zajęcy rozmnażanie ich w sztucznych warunkach walkę z kłusownikami itp. no to był bym mocno zdenerwowany gdyby mi ktoś do tych zajęcy strzelał i miał bym do tego prawo . Ale jeśli był bym myśliwym i płacił bym składkę która później pójdzie na wódę na wspólne polowanie z prezesem związku (nie sugeruję w tym miejscu że składki PZW czy PZŁ idą na alkohol) a o populację tych zajęcy nikt nie dba ani nie dbał to nie uważasz że myśliwy ma takie samo prawo do tego zająca jak kłusownik?

NIE ma do niego żadnego prawa!

Tak więc kolego Kacper1 weź ze sobą nad rzekę worek na śmieci, ryby wypuszczaj i rehabilituj się na przyrodzie zabierając z łowiska trochę śmieci. Jak spodoba Ci się ten sport to opłać składkę.

adamus78 Ja też mam problemy z ortografią ale podkreślanie "byków" przez przeglądarkę internetową działa cuda. ::D

Edytowane przez domek1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takie rzeczy to nie wiem co mam napisać :eek: "A łów tylko wypuszczaj rybki i nie śmieć:mad:" , "Łów śmiało i tak nikt nie kontroluje takich rzek" a może kradnij tylko rozdawaj , jeździj bez prawka samochodem itd, może Cię nie złapią to będziesz miał farta. I Wy jesteście wędkarzami, radze Wam zrezygnować z tego hobby i może zamiast wędkować zbierać znaczki. Ręce mi opadają jak czytam takie rady:mad:

A zapomniało się kolego jak zaczynałeś bez karty na Wisłoku??? Więc nie rób z Siebie wielkiego wędkarza tylko zrozum sens mojej wypowiedzi..bo młodzian połowi, i jak złapie bakcyla to opłaci kartę nikt tu nikogo do niczego nie nakłania i nie zachęca jeśli chodzi o szczegóły po prostu luźno wrzucona odpowiedź..a młody chyba zdaje Sobie sprawę z tego, że jak go skontrolują to zapłaci tak jak bez prawka samochodem..mi też opadają ręce jak czytam takie wypowiedzi "wzorowych wędkarzy":mad: każdy kiedyś zaczynał w ten sposób..a co do Twoich porad odnośnie znaczków, jak chcesz to zbieraj:D

Edytowane przez hybel78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kontrole na bystrzycy to nie miałem jej tam od 5 lat a bywam bardzo często... Jeśli chodzi o łowienie bez karty to nie polecam ,bo jak Cie złapią to wydaje mi się ,ze zapłacisz więcej niż kosztowało by Cię wyrobienie karty. :) A tak wgl. to panowie nie naskakujcie na chłopaka ,bo każdy z nas kiedyś łowił bez karty... I nikt mi nie zaprzeczy ,że nie. Spodoba mu się to ją wyrobi. Tak ,ze ode mnie tylko tyle. Łów i WYPUSZCZAJ rybki. A jak Ci się spodoba to wyrabiaj kartę jak najszybciej :):rolleyes:

A tak,zmieniając temat to Był ktoś ostatnio na bystrzycy? Byłem tam kilka dni temu i słabo z braniami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Byłem dziś na Bystrzycy niedaleko Sędziszowa. ZŁowione dwa małe klenie i...kotek . Prawdopodobnie ktoś chciał go utopić,byłem z żoną, zabraliśmy kotka i już ma nowy dom :)  oswojony bo odrazu do nas przyszedł wymęczony. Brania słabe,tylko drobnica w rzece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Witam.Mam opłaconą kartę okręg Rzeszów Koło miejsko gminne 26.Chciałem połowić na rzece Bystrzyca koło Sędziszowa Młp ,ale w mojej karcie nie mam wymienionej rzeki Bystrzyca.Czy muszę opłacać dodatkowo jakąś składkę, bym mógł na tej rzece łowić.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gutek511 napisał:

Witam.Mam opłaconą kartę okręg Rzeszów Koło miejsko gminne 26.Chciałem połowić na rzece Bystrzyca koło Sędziszowa Młp ,ale w mojej karcie nie mam wymienionej rzeki Bystrzyca.Czy muszę opłacać dodatkowo jakąś składkę, bym mógł na tej rzece łowić.Pozdrawiam.

Nie musisz. Bystrzyca to dopływ Wielopolki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.