Skocz do zawartości

Koniec PzW


Shim

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, jacob1993 napisał:

Wysłałem aktualne rozporządzenie ze strony rządowej w której powinny być zawarte wszelkie nowelizację . nie mam zamiaru kontynuować dyskusji .

Do rozwiązania naszego sporu przydał by się prawnik z dużym doświadczeniem .

 

Po cholerę płacić papudze. I kto tu mówi o sporze. Zwykła wymiana zdań podparta przykładami, z zachowaniem najwyższych standardów kultury i dobrego wychowania. To co wysłałeś to nic innego jak tzw. "Tekst ogłoszony". Zawsze warto poszukać głębiej. Jeżeli zapoznałeś się z tym co Ci wysłałem, to zauważyłeś z pewnością że jest to nowelizacja z 2018 roku (zapewniam, że najnowsza). Gdybyś chciał stosować zapisy cytowane przez Ciebie to musiał byś zrezygnować z połowu na żywca, bo w pierwszej wersji rozporządzenia było to zabronione (patrz ściągawka paragraf 2 pkt 3 cytowanego przez Ciebie rozporządzenia). W razie kolejnych pytań pisz na priv. Chętnie pomogę.  Powiem szczerze, że ja cały czas się uczę. Cytując klasyka "... ja w mieszkaniu uczę, w samochodzie się uczę, ja się uczę w samolocie.......".   A na marginesie uważam, że takie dyskusje są potrzebne bo nie wszyscy łowią tylko na ogólnodostępnych łowiskach więc warto wymienić się informacjami by unikać wstąpienia do szeregu "zdziwionych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie na jakiej podstawie na ciepłym kanale no dolnej odrze w Gryfinie można poławiać szczupaki i sandacze do końca lutego .

Jeśli o mnie chodzi to na spinning przynetami po nad smukłe 3 całe łowie dopiero od 1 maja .

Ale chciałbym złowić np dużego szczupaka z pod lodu i nie widzę w tym żadnej patalogii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacob1993 napisał:

To w takim razie na jakiej podstawie na ciepłym kanale no dolnej odrze w Gryfinie można poławiać szczupaki i sandacze do końca lutego .

Jeśli o mnie chodzi to na spinning przynetami po nad smukłe 3 całe łowie dopiero od 1 maja .

Ale chciałbym złowić np dużego szczupaka z pod lodu i nie widzę w tym żadnej patalogii 

A możesz jakiś zapis z tym Gryfinem podesłać? Pamiętaj, że to już ujście do Bałtyku więc należy ustalić, czy jest to jeszcze woda śródlądowa. A skoro nie widzisz nic złego w łowieniu ryb w okresie ochronnym... Cóż niech każdy oceni sam. Skoro sprawia Ci to przyjemność i satysfakcję. Ciekawe jak byś zareagował na Pana w wieku około 70 lat uzbrojonego w gumiaki i łowiącego w marcu szczupaki na żywca. Myślę, że chciałbyś dla niego szubienicy. Prawda? A może on nic złego w tym nie widzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kanał jest pod zarządem tej spółdzielni: http://www.rspregalica.pl/index.php/zezwolenia/z-brzegu

Teraz nie można tam łowić szczupaka w okresie ochronnym co widać na powyższym linku.

 

Kiedyś chyba można tam było łowić szczupaki do końca lutego ale to było w 2013 roku. 

Info w poniższym linku:

 

https://wedkuje.pl/l/kanal-cieply-dolna/62530

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, geogps napisał:

Ten kanał jest pod zarządem tej spółdzielni: http://www.rspregalica.pl/index.php/zezwolenia/z-brzegu

Teraz nie można tam łowić szczupaka w okresie ochronnym co widać na powyższym linku.

 

Kiedyś chyba można tam było łowić szczupaki do końca lutego ale to było w 2013 roku. 

Info w poniższym linku:

 

https://wedkuje.pl/l/kanal-cieply-dolna/62530

 

 

 

 

Wtedy okresy szczupaka były różne na rzekach i pozostałych wodach. Teraz wszędzie równo. Patrzcie ile wiedzy, informacji, cennych wiadomości a to wszystko za sprawą niedouczonego youtubera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomipasuje napisał:

Wtedy okresy szczupaka były różne na rzekach i pozostałych wodach. Teraz wszędzie równo. Patrzcie ile wiedzy, informacji, cennych wiadomości a to wszystko za sprawą niedouczonego youtubera. 

Tak rzeczywiście było, zresztą na tej samej stronie spółdzielni jest przywołane rozporządzenie ale nie uaktualnione bo były  zmiany i tam jest zapis rzeki i zbiorniki zaporowe od 1stycznia do 30 kwietnia  i pozostałe wody od 1 marca do 30 kwietnia:

 

http://www.rspregalica.pl/index.php/zezwolenia/z-brzegu?layout=edit&id=177

 

Trzeba napisać do spółdzielni, że muszą zmienić tekst rozporządzenia!!!!

Edytowane przez geogps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, geogps napisał:

Tak rzeczywiście było, zresztą na tej samej stronie spółdzielni jest przywołane rozporządzenie ale nie uaktualnione bo były  zmiany:

http://www.rspregalica.pl/index.php/zezwolenia/z-brzegu?layout=edit&id=177

 

I o tym trąbię od wczoraj. Zmiany w rozporządzeniu nie są niczym niezwykłym. Trzeba tylko być na bieżąco. To tak jak z kierowcami. Jak ktoś zdawał prawo jazdy przed 2004 rokiem to nie znaczy, że w terenie zabudowanym może jechać ponad 50 km/h, no bo wtedy tak było i skąd on ma wiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe czy rzeczywiście w 2023 roku praktycznie wszystkie rzeki podkarpacia będą podlegały pod to zezwolenie. Jeśli tak to już teraz mogę powiedzieć dowiedzenia PZW.  Aczkolwiek mi na stronie wód polskich (podanych jako źródło) nie udało się znaleźć tego wykazu więc może to być i fake. 

 

Edytowane przez domek1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z poniższym dokumentem, dzierżawy wygasną 2026 lub 2027 roku, chyba że Wody Polskie rozwiążą umowy z PZW Rzeszów, Krosno, Nowy Sącz, Zamość i Tarnobrzeg bo nie prowadziły na tych wodach racjonalnej gospodarki rybackiej lub dojdą do porozumienia i będzie można pozostać w okręgu albo sobie wykupić tylko te rzeki i zbiorniki.

 

https://rzeszow.wody.gov.pl/attachments/article/509/Ujednolicony_wykaz_obwodów_rybackich_2021.pdf

Edytowane przez geogps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestarzałe wymogi to prawda, ale z drugiej strony jak każdy obywatel będzie miał dostęp do wędkowania za 250zl (lub za inną dowolną kwotą) bez żadnego wymogu posiadania minimum wiedzy z zakresu wymiarów ochronnych, biologii ryb i środowiska wodnego, to skończy się tym, że niedzielni "wędkarze" będą beretować wszystko jak leci, bo przecież zapłacili, to mogą. Fajnie to na papierze wygląda, ale ja nie widzę tutaj nigdzie wspomnianego tak kluczowego elementu, jak wędkarska edukacja czy ekologia! Oczyma wyobraźni widzę te tarmoszone rybki, z którymi dzieci robią sobie zdjęcia na wakacjach, a uradowane mamusie klaszczą i wrzucają foty na instastory jak dziecko miota rybą po brzegu. A jak przy okazji 1-10 rybek padnie, to trudno.

 

Moim skromnym zdaniem rezygnacja z dokumentu Karta Wędkarska, to jest skandaliczny błąd. Wszystkie aktywności czy "sporty", które dopuszczają uśmiercanie istot żywych, powinny mieć oficjalny dokument upoważniający do realizacji takich aktywności i poświadczający, że dana osoba ma do tego wiedzę i uprawnienia. I to nie dlatego, że tak na świecie jest wszędzie, ale dlatego, że nasz polski mental jest pochodną komuny i mięsiarstwa, czyli podejścia "jeśli coś jest państwowe, to można brać za darmo" oraz "zapłaciłem, to biorę, bo wszyscy tak robią".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz Wrona

Dyrektor Departamentu Rybactwa

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

 

"Zresztą jeśli popatrzymy na coraz bardziej modne łowiska „no kill”, to w ogóle już nie widzę żadnego problemu (okresy i wymiary). Dlatego uważamy, że karta wędkarska to dokument do niczego niepotrzebny."

 

Z wypowiedzi pana dyrektora wynika, że na łowiskach no kill nie trzeba mieć wiedzy o okresach ochronnych, skoro ryb się nie zabiera. 

 

Brawo, z takim podejściem to na pewno będzie lepiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnym e-mailu z Wodami Polskimi. 

Analizując konferencję prasową oraz przytoczony wyżej wywiad ze strony Wód  Polskich mogę stwierdzić, że byłem optymistą w tej sprawie ale teraz staje się pesymistą odnośnie działań Wód Polskich. Stwierdzenie, że 250zł za 27 obwodów to nie jest dużo - tylko gdzie te obwody są. A na pytanie jeśli by było udostępnionych 2000 obwodów to nie wiadomo jaka by była kwota. 

 

Pamiętam lata 80 i 90 była jedna opłata wody nizinne i wody górskie i wszystko grało - i te opłaty były bardzo przystępne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TOmaSZ napisał:

Nic mu nie zrobią on to dostał od wód polskich z Warszawy takie są plany. Ktos tu kłamie :)

 

 

 

Jeżeli faktycznie państwo przejmie wszystkie obwody rybackie będące obecnie w dzierżawie PZW, skąd WP wezmą materiał zarybieniowy? Kupią z ośrodków PZW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.