Skocz do zawartości

[Jezioro]


minecraftowiec67

Rekomendowane odpowiedzi

@minecraftowiec67 Byłem raz w listopadzie. Tam i na pobliskich dołkach pokopalnianych za szczupakiem. Bez kontaktu z rybą, za to z kontaktem z PSR. Woda którą zaznaczyłeś pinezką jest bardzo płytka i bardzo mocno zarośnięta. Nie zaszkodzi Ci jak zamiast pisać posty, ruszysz tyłek i się jej lepiej przyjrzysz z bliska :)

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 18:09, minecraftowiec67 napisał:

Zbiornik bardzo płytki. Pewnie dwa dołki z wodą około 2 metrów. Jak był "świeży" była (jak to bywa na świeżych zbiornikach) liczebna eksplozja szczupaczków (30 cm) . Teraz zbiornik bardzo szybko zarasta i niewiele miejsc do wpuszczenia wędki. Żadnej "godnej" ryby nie złowiłem. Trochę szczupaczków i niewielkich okoni ( może dlatego że w sumie przez kilka lat łowiłem tam w sumie może 10 godzin - taki jestem mało cierpliwy do wód stojących). Widziałem złowione leszcze. Jest wzdręga i płoć. Przy odrobinie "szczęścia" karaś. Obawiam się że przy ostrzejszej zimie (pokrywa lodowa) będzie przyducha (już kilka lat temu odkuwałem przy brzegu lód i drobnica łapała powietrze).Podsumowując -  woda z (niewielkimi) rybami, ale raczej dla fascynatów bajorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tego typu jeziorek. Mam apel. Przenoszenie ryb między zbiornikami jest nielegalne, ale jeśli już to robicie to wpuszczajcie ryby, które są przystosowane do danego środowiska. W wypadku tego jeziorka bardziej niż wpuszczone tam leszcze i karpie pasują liny i złote karasie. Mają szanse stworzyć rozmnażającą się populacje. No i nie wpuszczajcie sumów bo takim małym zbiorniku to zagłada dla mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Maffinka napisał:

Wydaje mi się że tak bo widziałam na tygodniu jak jeździły ciężarówki i sypały ziemią do wody 

 

11 godzin temu, ORINOKO napisał:

Gmina nakazała właścicielom zasypać wyrobiska 😔

Wybierali ziemię, żeby ją sprzedać. Teraz muszą ją kupować, żeby to zasypać? Gdzie tu sens? Na jakiej podstawie gmina im każe to zasypać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Maffinka napisał:

Wydaje mi się że tak bo widziałam na tygodniu jak jeździły ciężarówki i sypały ziemią do wody 

Z tego co wiem to problem wynika z tego że zgodnie z planami gminna droga Rogoźnica- Rudna Mała przebiegała przez staw. Gmina chcąc doprowadzić drogę do "normalnego" stanu musi zasypać trochę stawu. Stąd te ciężarówki. No ale patrzymy co tam się będzie działo. Być może trzeba będzie ewakuować ryby i raki  szlachetne (nie wiem tylko jak zapewnić legalność takiego działania  :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Janek napisał:

Z tego co wiem to problem wynika z tego że zgodnie z planami gminna droga Rogoźnica- Rudna Mała przebiegała przez staw. Gmina chcąc doprowadzić drogę do "normalnego" stanu musi zasypać trochę stawu. Stąd te ciężarówki. No ale patrzymy co tam się będzie działo. Być może trzeba będzie ewakuować ryby i raki  szlachetne (nie wiem tylko jak zapewnić legalność takiego działania  :( )

Z tego co widziałam działania są przeprowadzane na dwóch pierwszych stawach od drogi, a z tego co słyszałam wszystkie 4 mają być zasypane. Mam nadzieję że się pomyliłam. Widziałam w tamtym roku raki na tych stawach i różne gatunki ryb. Ciekawe jak chcą odpompować tą wodę i gdzie skoro jest 6-7m głębokości na całym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ORINOKO napisał:

Wiem, że to nielegalne ale może postawić siaty i odłowić ryby w jak najszybszym czasie.

Oj kolego. Za takie rzeczy idzie się do kicia więc raczej nie radzę . Jeśli już miałoby dojść do zasypania to pewnie trzeba wziąć kij i zagonić wody polskie. No chyba że PSR się włączy w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.