Skocz do zawartości

Klenie na chleb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio na YT naoglądałem się filmów o łowieniu kleni z powierzchni na skórkę chleba, więc postanowiłem spróbować tej metody. Dzisiaj wybrałem się na Wisłok tylko z kijem, chlebem i zapasowymi haczykami, żeby nie kusiło. Nie powiem, strasznie spodobał mi się ten minimalizm. No i jestem zdumiony skutecznością tej metody. W ciągu 3 godzin wędkowania 3 klenie między 40 a 50 cm,  kilkanaście koło 20 paru cm oraz mnóstwo niewciętych brań. Trzeba będzie trochę potrenować, to był mój pierwszy raz z chlebem. Generalnie chodzę często na klenie na spinning: smużaki, woblery i obrotówki i takiego wyniku nigdy nie miałem, teoretycznie w tych samych miejscach.

Moje pytanie do kolegów którzy mają doświadczenie w tej metodzie. Spuszczam np. 20-30 m w dół rzeki zestaw i zwijanie z powrotem płoszy ryby? Ten kawałek chleba jednak robi trochę zamieszania na powierzchni przy ściąganiu. Zastanawiałem się czy nie pociągnąć agresywnie przed zwijaniem żeby zerwać chleb, ale to znowu co rzut to nowy kawałek.

Prosiłbym o wszelakie porady w połowie kleni tą metodą, bo na pewno będę chciał ją zgłębić. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, dany_76 said:

Witam, ostatnio na YT naoglądałem się filmów o łowieniu kleni z powierzchni na skórkę chleba, więc postanowiłem spróbować tej metody. Dzisiaj wybrałem się na Wisłok tylko z kijem, chlebem i zapasowymi haczykami, żeby nie kusiło. Nie powiem, strasznie spodobał mi się ten minimalizm. No i jestem zdumiony skutecznością tej metody. W ciągu 3 godzin wędkowania 3 klenie między 40 a 50 cm,  kilkanaście koło 20 paru cm oraz mnóstwo niewciętych brań. Trzeba będzie trochę potrenować, to był mój pierwszy raz z chlebem. Generalnie chodzę często na klenie na spinning: smużaki, woblery i obrotówki i takiego wyniku nigdy nie miałem, teoretycznie w tych samych miejscach.

Moje pytanie do kolegów którzy mają doświadczenie w tej metodzie. Spuszczam np. 20-30 m w dół rzeki zestaw i zwijanie z powrotem płoszy ryby? Ten kawałek chleba jednak robi trochę zamieszania na powierzchni przy ściąganiu. Zastanawiałem się czy nie pociągnąć agresywnie przed zwijaniem żeby zerwać chleb, ale to znowu co rzut to nowy kawałek.

Prosiłbym o wszelakie porady w połowie kleni tą metodą, bo na pewno będę chciał ją zgłębić. Dzięki. 

Za młodu łowiliśmy tak klenie na chleb z powierzchni czyli splawik (wtedy jeszcze z pióra) około metr od haczyka i ciężarek tuż pod spławikiem. Najlepiej było brodzić lub ze żwirowej plaży tak aby być jakby na srodku rzeki.

Wypuszczało się tak daleko jak było to możliwe aby widzieć spławik.

Tak jak mowisz na koniec zacinałem aby chleb spadł choć często już sam sie rozmókł. Mało kto miał wtedy kołowrotek spinningowy i dużo było zwijania na ruskim centerpinie...

Była to skuteczna metoda w upalne sloneczne dni kiedy to klenie wygrzewaly się tuż pod powierzchnią.

Skuteczne było też łowienie na wiśnie choć ja osobiście nie próbowałem.

 

Dawno tak nie łowiłem muszę przyznać.. a może warto na taki powrót bowiem wydaje sie, że Wisłok to już tylko kleniowa rzeczka..

Edytowane przez DziubnieLubNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DziubnieLubNie z twojego opisu wynika że jesteśmy w podobnym przedziale wiekowym😀, jednak ja mając nieograniczony dostęp za młodu do czerwonych robaków to nawet o chlebie nie myślałem, a też były bardzo skuteczne. Chleb miałem dobrze wypieczony to po 3 razy puszczałem z prądem. Póki jeszcze lato to chyba przerzucę się na tą metodę. Połamania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem kontynuować zabawę z chlebkiem. Efekt mnie zaskoczył 😀😀. Drobnica podgryzała chleb a za nimi uderzył bolen i zameldował się w podbieraku. Przy okazji pobiłem swój boleniowy rekord 71 cm i jak na złość nie wziołem telefonu 🤨 żeby strzelić fotkę, ponadto kilka kleników po 20 parę.

Coś mi się wydaje że będzie to, przynajmniej na razie moja ulubiona metoda. 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dany_76 napisał:

Dzisiaj postanowiłem kontynuować zabawę z chlebkiem. Efekt mnie zaskoczył 😀😀. Drobnica podgryzała chleb a za nimi uderzył bolen i zameldował się w podbieraku. Przy okazji pobiłem swój boleniowy rekord 71 cm i jak na złość nie wziołem telefonu 🤨 żeby strzelić fotkę, ponadto kilka kleników po 20 parę.

Coś mi się wydaje że będzie to, przynajmniej na razie moja ulubiona metoda. 💪

Gdzie Ty tak łowisz? Rozumiem, że musi być dluga prostka, bez przelewów, ale z możliwością brodzenia, żeby nie ściągało zestawu do brzegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.08.2023 o 22:03, dany_76 napisał:

Tak jak pisze @tomek96 na Wisłoku jest sporo miejsc. Ja łowię głównie powyżej Rzeszowa do Strzyżowa.

Są miejsca gdzie spokojnie można brodzic i takie gdzie z brzegu wypuszczam zestaw w odległości 1-2 m i spływa dotąd aż go widzę. 

Jaki Chleb wybierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 20:11, dany_76 napisał:

Dzisiaj postanowiłem kontynuować zabawę z chlebkiem. Efekt mnie zaskoczył 😀😀. Drobnica podgryzała chleb a za nimi uderzył bolen i zameldował się w podbieraku. Przy okazji pobiłem swój boleniowy rekord 71 cm i jak na złość nie wziołem telefonu 🤨 żeby strzelić fotkę, ponadto kilka kleników po 20 parę.

Coś mi się wydaje że będzie to, przynajmniej na razie moja ulubiona metoda. 💪

Tez kiedys przy lowieniu kleni zlowilem ladnego bolenia na chleb😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiotrekP10 napisał:

Klenie jak i karpie łowię tak samo centerpinem😉na chleb

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Pewnie wiosną przyszłego roku spróbuję z karpaimi. @PiotrekP10 co to za centerpinka używasz? Też się zastanawiałem nad takim kręciłem ale jakoś nie wyobrażam sobir zwijania jak wypuszczam ze 30/40 metrów🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.