Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

A co ty myślisz że on te ryby z fotek to za darmo dla gości przygotowuje?:mad: I myślisz że jakieś limity przestrzega?:mad: Ze swojego zbiornika czy PZW ? I te porównania do świniobicia :D

A szczupaki jak ci smakowały nie musisz pisać o tym na forum Wędkarskim tylko się przeżuć na coś w stylu mięsiarz.pl itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ka-mil napisał:

A co ty myślisz że on te ryby z fotek to za darmo dla gości przygotowuje?:mad: I myślisz że jakieś limity przestrzega?:mad: Ze swojego zbiornika czy PZW ? I te porównania do świniobicia :D

A szczupaki jak ci smakowały nie musisz pisać o tym na forum Wędkarskim tylko się przeżuć na coś w stylu mięsiarz.pl itp.

 

Tak sobie smakowały wolę sandacza.

Forum wędkarskie czy sadystyczne?

 

Jak można się chwalić , że  przy C&R dla własnej przyjemności, hooby, kolejnego rekordu, zdjęcia na forum znęca się ktoś nad zwierzęciem? 

 

Przepraszam koledzy ale  C&R na jeziorze solińskim to lekkie nieporozumienie ( na innych zbiornikach, rzekach wygląda to inaczej), ze wględu na specyfikę tego jeziora.

 

Już widzę jak sandacz albo karp wyciągnięty z 30m+ głębokości odpływając machając swoim ogonem przeżywa kolejne 2 godziny:-)

 

Niestety rybka zabrana z tej głębokości ma minimalne szanse na przeżycie. Cholujemy długo - nie przeżyje ze zmęczenia. Wyciągamy szybko - zniszczymy jej pęcherz. Do tego drastyczna zmiana temperatury wody.

 

Przydałby się jakiś ichtiolog na forum , który ma wiedzę na ten temat , ale moim zdaniem większość rybek które wraca w solinie do wody pada.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez patryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Abstrahując od tematu powyżej. Byłem na solinie w maju kilka razy moje spostrzeżenia.

 

Bardzo dużo szczupaka, pewnie większość z zarybień bo najwięcej brań miałem pomiędzy 13-15!!!! czyli pewnie w porze karmienia w stawach.

Do tego wymiary od 50 do 70 - czyli rybki wpuszczone w tamtym  roku (żadnego niemiarowego nie złapałem).

Co dziwne wszystkie na sporych głębokościach 10 metrów i więcej (teraz powinien być metr od brzegu)- może jest to związane z temperaturą wody.

 

No i najważniejsze - spininguje, więc robię sporą ilość kilometrów. Obserwowałem jak sandacze pilnują ikry w miejscu gdzie się wycierają, 1- 4 metr od brzegu.

 

Po tygodniu byłem w tym samym miejscu, kolejny raz - niestety już bez sandaczy. Nikt ich nie wyjął :-) tylko tak woda opadła, że nie miały już czego pilnować. Ikra wyschła.

 

I niech ktoś  mi napisze, gdzie sens i logika? Czy PZW nie robi jakichkolwiek konsultacji z elektrownią? Wystarczyło by kilka dni na wyklucie. A tak znowu będzie płacz, że sandacza mało.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy naprawdę myślicie, że ten miły Pan codziennie wędzi całą miskę ryb?

Bądźmy poważni...

A jak ja wstawię gdzieś zdjęcia z grilla dla rodziny i znajomych, to każdy z Was pomyśli, że u mnie się zjada codziennie kilka prosiaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Endrju napisał:

Czy Wy naprawdę myślicie, że ten miły Pan codziennie wędzi całą miskę ryb?

Bądźmy poważni...

A jak ja wstawię gdzieś zdjęcia z grilla dla rodziny i znajomych, to każdy z Was pomyśli, że u mnie się zjada codziennie kilka prosiaków?

Z zamieszczonych fotek tak wynika. Sorry Winetou. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świnki, kurczaki i krówki to nie jest porównanie, ponieważ to się specjalnie rozmnaża i hoduje na mięso, specjalne odmiany. Tak jak są hodowle tęczaków, czy karpi czy innych ryb - tylko dla mięsa. A na ponad 30 metrach nie spotkałem jeszcze ryby ani wędkarza który by jej tam szukał i udało mu sie złowić.  Ja w C&R nie widzę na jeziorze nieporozumienia. W tym roku wypuściłem około 30 szczupaków ( nawet wczoraj 11) około 10 sandaczy, z 20 okoni 20-40cm, z 30 karpi 30-60cm, płocie po 30-40cm i kilka leszczy 40-60cm. i gdzie w tym nieporozumienie? W tym że znowu mogę je złowić większe jak nie będą miały pecha i nie złowi ich ktoś bardzo głodny?  Tutaj wędkarze mają podejście że co złowią to trzeba zabrać, choćby wyrzucić, rozdać komuś ale wypuścić nie mogą niezależnie od rozmiaru i czy ma okres ochronny czy nie. I w tym właśnie nie ma sensu

Edytowane przez papltr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, papltr napisał:

Świnki, kurczaki i krówki to nie jest porównanie, ponieważ to się specjalnie rozmnaża i hoduje na mięso, specjalne odmiany. Tak jak są hodowle tęczaków, czy karpi czy innych ryb - tylko dla mięsa. A na ponad 30 metrach nie spotkałem jeszcze ryby ani wędkarza który by jej tam szukał i udało mu sie złowić.  Ja w C&R nie widzę na jeziorze nieporozumienia. W tym roku wypuściłem około 30 szczupaków ( nawet wczoraj 11) około 10 sandaczy, z 20 okoni 20-40cm, z 30 karpi 30-60cm, płocie po 30-40cm i kilka leszczy 40-60cm. i gdzie w tym nieporozumienie? W tym że znowu mogę je złowić większe jak nie będą miały pecha i nie złowi ich ktoś bardzo głodny?  Tutaj wędkarze mają podejście że co złowią to trzeba zabrać, choćby wyrzucić, rozdać komuś ale wypuścić nie mogą niezależnie od rozmiaru i czy ma okres ochronny czy nie. I w tym właśnie nie ma sensu

 

Nie odmiany tylko rasy ale nie ma to znaczenia.

Spróbuj na 30m+ zobaczysz różnicę w cm. trudniej rzadziej. praktycznie tylko na kogutach, główka co najmniej 30 gram, ale za to bez drobnicy :-).

 

Problemem jeziora nie są ludzie , którzy nawet hurtowo łowią na wędki bo i tak duzo nie wyciągna. Tylko niektóre "osobniki: które ze szczupaka i sandacza zrobiły sobie dodatkowe źródło dochodów. Nie jest tajemnicą poliszynela ,że sporo osób handluje rybką.

 

Z dwa tygodnie temu łaziłem sobie wzdłuż brzegów.  Pojawił się Pan emeryt na łódce ze spiningiem. A że na wodzie było pusto to zerkałem na niego spory czas aby podpatrzeć czy ma więcej szczęścia niż ja. Jakie było moje zdziwienie bo metoda spinningowa tego Pana była całkiem odmienna od mojej. A polegała  na przepłynięciu wzdłuż brzegu łódką 100 metrów jednym rzucie.  Znowu sto metrów i jeden rzut . Oczywiście łódką płynął bardzo wolno . Może z 10 razy rzucił w ciągu godziny.

 

Niestety moja baczna obserwacja nie pozwoliła mu zebrać samołówek bo jestem przekonany w 100% ze tylko po to wypłynął.

Głupi nie był samołówki w miejscach gdzie trudno dotrzeć z brzegu a tym samym trudniej znaleźć.

 

Jeśli się mylę to przeproszę .

 

Każdy wie kto z imienia i nazwiska sprzedaje ryby w okolicach jeziora. Ale tak to już jest że na sąsiada się nie donosi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Endrju napisał:

Czy Wy naprawdę myślicie, że ten miły Pan codziennie wędzi całą miskę ryb?

Bądźmy poważni...

A jak ja wstawię gdzieś zdjęcia z grilla dla rodziny i znajomych, to każdy z Was pomyśli, że u mnie się zjada codziennie kilka prosiaków?

Pojedziesz, zobaczysz, wyciągniesz wnioski.

Jak dla mnie Olchowiec to zagłębie solińskiego mięsiarstwa. Tam bardzo szybko ryby wędrują "dół-góra", więc i limit na wędkarza w razie kontroli jest cały czas pełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Opłaty dla niezrzeszonych i obcokrajowców przyjmowane będą tylko w punkcie przy Biurze Zarządu Okręgu PZW w Krośnie u Kol. Adam Caban 512-780-310''

Więc chyba tak. A na marginesie ryby biorą rewelacyjnie

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z bieszczadzkiego forum pl ...Czy znacie już kiedy rozpocznie się budowa Centralnego Ośrodka Sportów Olimpijskich nad Jeziorem Solińskim (tam gdzie teraz jest Bros) w Teleśnicy. Chcą niszczyć ostatnie ciche miejsce nad tym jeziorem. Oczywiści wszystko pod hasłem, że wszyscy na tym skorzystamy, tylko co zyskamy a co bezpowrotnie stracimy. Tam trzeba stworzyć rezerwat przyrody, bo głównie po to przyjeżdżają turyści w Bieszczady, po spokój, więc chrońmy to miejsce. Więcej informacji o planowanej dewastacji Jeziora Solińskiego znajdziecie na stronie: stolica bieszczad COS. Wiecie coś w TYM temacie?   

Edytowane przez delux64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, delux64 napisał:

Pytanie z bieszczadzkiego forum pl ...Czy znacie już kiedy rozpocznie się budowa Centralnego Ośrodka Sportów Olimpijskich nad Jeziorem Solińskim (tam gdzie teraz jest Bros) w Teleśnicy. Chcą niszczyć ostatnie ciche miejsce nad tym jeziorem. Oczywiści wszystko pod hasłem, że wszyscy na tym skorzystamy, tylko co zyskamy a co bezpowrotnie stracimy. Tam trzeba stworzyć rezerwat przyrody, bo głównie po to przyjeżdżają turyści w Bieszczady, po spokój, więc chrońmy to miejsce. Więcej informacji o planowanej dewastacji Jeziora Solińskiego znajdziecie na stronie: stolica bieszczad COS. Wiecie coś w TYM temacie?   

Taki duży a w obietnice polityków wierzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/29/2018 at 8:01 PM, delux64 said:

Pytanie z bieszczadzkiego forum pl ...Czy znacie już kiedy rozpocznie się budowa Centralnego Ośrodka Sportów Olimpijskich nad Jeziorem Solińskim (tam gdzie teraz jest Bros) w Teleśnicy. Chcą niszczyć ostatnie ciche miejsce nad tym jeziorem. Oczywiści wszystko pod hasłem, że wszyscy na tym skorzystamy, tylko co zyskamy a co bezpowrotnie stracimy. Tam trzeba stworzyć rezerwat przyrody, bo głównie po to przyjeżdżają turyści w Bieszczady, po spokój, więc chrońmy to miejsce. Więcej informacji o planowanej dewastacji Jeziora Solińskiego znajdziecie na stronie: stolica bieszczad COS. Wiecie coś w TYM temacie?   

Przestań, sztuczy zbiornik zmieniający krajobraz i klimat Bieszczad, a chcesz zachowania natury? To wszystko powstalo dla ludzi, nie dla przyrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy prawdą jest, że są plany zniesienia Uchwały nr IX.47.2011 Rady Powiatu Leskiego z dnia 16 czerwca 2011 r. w sprawie zakazu używania jednostek pływających z napędem spalinowym na Jeziorze Solińskim i Myczkowieckim końcem czerwca tego roku ??

Czy ktoś posiada jakieś informację na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.