Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.02.2021 o 12:02, gunio napisał:

Wybieram się na wakacje nad Soline

3-4 dni w drugiej połowie czerwca.

Myślałem o miejscowości Werlas, Zawóz lub Olchowiec.

Myślałem zapolować na suma  i oczywiście białoryb.

I tutaj moje pytanie gdzie warto i na co?

Polecam Olchowiec! Werlas kiepski od lat, Zawóz też nieciekawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na pogodę oraz wysoki stan wody w lutym odpuściłem sobie Solińskie trocie, dzisiaj pierwsze wyjście na trzy godzinki niestety bardzo mnie zniechęciło bo nadal jest wysoka,  brudna woda i większość czasu przeprawiałem się przez krzaki zamiast łowić ale i tak udało się coś wydłubać na pocieszenie. Tej wiosny już sobie odpuszczę trocie z Soliny, oby do następnej :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
10 godzin temu, kamilern napisał:

W jaki rejon celujesz? Ja mysle sprobowac na wolkowyji w kwietniu i maju wszystko zalezy od pogody

Z reguły o tej porze to Chrewt, Rajskie, Olchowiec. Wiadomo pogoda. Aczkolwiek byłem dwa lata temu na dużych deszczach bardziej w głąb jeziora i kilka sztuk udało się wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamilern napisał:

To może coś poradzisz ? jesteś z okolic? 

Niestety nie z okolicy.  Jak bym mieszkał na stałe w okolicach soliny to siedział bym na zasiadce co tydzień ? Głównie łowię na kulki firmy proffes. Ale dobre rezultaty są też na słodka klasyczną kukurydzę. I przede wszystkim karpia głównie łowię na głębokości tak do 6 no maks 7 metrów. Głębiej nie zlowilem.  Generalnie czym mniejsza głębokość  tym lepiej.  Pewnego roku w Październiku trafiłem takie eldorado że jednej nocy siadło 12 szt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kamilern napisał:

W glownej mierze miejsce napewno robi robote, skupiasz się na zatokach czy lowisz na otwartej wodzie? 

Na zatokach mało kiedy jest wolna miejscówka w obszarze gdzie ja pływam. Z reguły łowię na otwartej lecz tak jak wspominałem płytszej wodzie. Choć różnie bywa. Miałem przypadek że z musu siedziałem na głębokiej wodzie 13-14 metrów i też kilka karpi siadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2021 o 00:27, cimek napisał:

Niestety nie z okolicy.  Jak bym mieszkał na stałe w okolicach soliny to siedział bym na zasiadce co tydzień ? Głównie łowię na kulki firmy proffes. Ale dobre rezultaty są też na słodka klasyczną kukurydzę. I przede wszystkim karpia głównie łowię na głębokości tak do 6 no maks 7 metrów. Głębiej nie zlowilem.  Generalnie czym mniejsza głębokość  tym lepiej.  Pewnego roku w Październiku trafiłem takie eldorado że jednej nocy siadło 12 szt ?

Witam,

Jakie konkretne kulki firmy profess Ci się sprawdziły na Solinie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2021 o 09:24, firmakrk napisał:

Witam,

Jakie konkretne kulki firmy profess Ci się sprawdziły na Solinie? 

Głównie czosnek-czyli. Ale również na słodką kukurydzę, ochotka.  Bardziej na naturalne smaki.  I nie duże. Na duże kulki prawie nic się nie dzieje.  Ważne są też kolory. Bo zdążają się smaki które występują w dwóch kolorach. I co paradoksalne na jeden kolor są fajne wyniki na drugie nie. Mimo że ten sam smak ?‍♂️

Edytowane przez cimek
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2021 o 00:27, cimek napisał:

I przede wszystkim karpia głównie łowię na głębokości tak do 6 no maks 7 metrów. Głębiej nie zlowilem.

 

W dniu 26.03.2021 o 01:25, cimek napisał:

Miałem przypadek że z musu siedziałem na głębokiej wodzie 13-14 metrów i też kilka karpi siadło.

Coś kręcisz kolego ;)

 

A co do kulek jakie uważasz za nieduże? Bo jedni uważają za nieduże 12mm, inni 16, a jeszcze inni 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.