Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, elte napisał:

 

Coś kręcisz kolego ;)

 

A co do kulek jakie uważasz za nieduże? Bo jedni uważają za nieduże 12mm, inni 16, a jeszcze inni 20.

Zgadza się :) Zapomniałem o jednej sytuacji i nie skojarzyłem że wcześniej napisałem że tylko na płyciźnie :)

10-12mm. Jeździmy zawsze grupą kilku osób i na dwóch wędkach zawsze zakładamy coś większego 16-22. I słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, papltr napisał:

Ja łowię na pelet 8mm 14mm i 28mm i jak wejdzie ławica to ciągnie wszystko. 28mm zacząłem kupować żeby drobnica nie denerwowała a biorą leszcze po 40cm

 

Jakiej firmy pellet używasz i jakie smaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2021 o 21:19, elte napisał:

 

Jakiej firmy pellet używasz i jakie smaki?

Skuteczne, kilka lat nad tym pracowałem :beer:  

 

Godzinę temu, kamilern napisał:

Probował ktos juz za karpiem? Jakies efekty? 

W Polańczyku woda na 2 metrach ma 4 stopnie dopiero, trzeba jeszcze kilka dni poczekać na karpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to mnie zastanawia czemu karpie na solinie sie niesplawiaja bylo by latwiej je lokalizowac .Czyzby przeszkadzala im glebokosc ?  

U mnie bylo widac ryby na sondzie pomiedzy 10-15m  Podejrzewam lawice leszczy. Te duze ryby plywaja pojedynczo lub max po 2,3 szt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo się zmieniło, teraz można biwakować na dziko od 1 maja :-)  Jest ograniczenie co do ilości nocy jaką można spędzić pod namiotem w danym miejscu.

Lasy Państwowe wyznaczyły nawet nad jeziorem solińskim nawet 3 obszary do biwakowania . Szczegółów wam nie powiem bo się nie interesowałem , ale wujek google wszystko powie .  

Edytowane przez patryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2021 o 16:46, rafaello napisał:

Lasy Państwowe tak,ale teren który nas interesuje nad zalewem jest elektrowni.Trzeba dobrze doczytać przed wyjazdem,ale mandat tez nie straszny kolega zapłacić 20 zł 

Nie do końca, "jurysdykcja" elektrowni jest nierówna, od 3 metrów od brzegu nawet do 30 . Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce sprawdzić na geoportalu granice działek i po sprawie. Nie raz idąc wzdłuż brzegu potknąłem się o słupki graniczne, A czy namiot będzie 3 metry od brzegu czy 5 to raczej nie ma znaczenia. Chociaż jak to 20-50 zł mandatu to nie warto czasu poświęcać na kombinowanie.  

Edytowane przez patryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy wyjazd za szczupakiem w tym sezonie zakończony sukcesem, na dzień dobry potokowiec około 35cm a przez cały dzień 4 szczupale złowione i dwa zerwane, niestety żaden powyżej 60. Woda zimna bo 8,5 stopnia a w bezwietrznych zatokach popołudniu dochodziła do 11 stopni. Tak jak zazwyczaj w połowie kwietnia :mellow: Ciekawostka dla ,,antysumiarzy'' co mówią że nie ma ryb przez sumy, to taka że juz trwa masowe odławianie sandaczy i rekordzista w tym tygodniu trafił na 14 sztuk z jednego miejsca

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.