Skocz do zawartości

Podsumowanie sezonu 2023


DziubnieLubNie

Rekomendowane odpowiedzi

Choć jeszcze cały miesiąc tego roku przed nami to ciekawi jak oceniacie / porównujecie ten mijajacy sezon do poprzednich ostatnich lat.

 

Dla mnie było słabo muszę przyznać ale też nie wędkowałem ostatnio wiele lat to i oczekiwania miałem widocznie zawyżone, ot po prostu nie myślałem że będzie tak trudno o fajną rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wszędzie jest słabo w tamtym roku kiedy bym nie pojechał zawsze miałem kilka-kilkanascie brań na dzień na spining (łowię za granicą) a w tym roku ciężko o jedną dwie ryby na dzień często schodzę na zero gdzie wcześniej praktycznie mi się nie zdarzało. Tak samo w Polsce o ile na wiosnę jeszcze połowilem tak później większość wypadów na zero 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon na rzeszowskim PZW. Najwiecej czasu poswiecilem na feeder. Udało się namierzyć dużo lowisk bogatych w karpie, tej ryby akurat nie brakuje... jedna meta amurowa, kilka miejsc na Wisłoku z wymiarowymi okoniami lub kleniami. Pierwszy sumik w życiu, pierwsza brzana. Nie licząc spiningu, nie było tak źle jak się spodziewałem. Największa bida z tym drapieznikiem, no i wrażenie, że zarybia się tylko karpiem. Jeden wymiarowy jaź w całym sezonie, kilka karasi, 0 dużych płoci. Leszcze i liny tylko na nokill. Żal do siebie mam, że tak późno się odpaliłem ze spinningiem rzecznym. Kleni jest zatrzęsienie w Wisłoku i można w przyszłym sezonie życiówkę wychodzić. Szczupak też pewnie by się trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Sezon na plus, mimo,że nie polowałem dużo. Zacząłem łowić na Wisłoku,.na wiosnę fajnie brało w Strzyżowie, lipiec sierpień to już Rzeszów. Pierwsze świnki, certy cieszyły bardzo. Celem była brzana ale niestety wtedy nic a później zmuszony byłem zawiesić łowienie.

Moja ulubiona ryba to kleń, teraz od stycznia do kwietnia będę na niego polował na feeder. Głównie Rzeszów, trzeba szukać miejsc i może się poszczęści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie że wiosna była lepsza, łowiłem głównie na Wisłoku i moje doświadczenia są takie ze jedtnie certa i kleń wpadają jak już coś bierze (nie spinninguję).

Jeszcze świnka sie trafi.

Głównym celem były brzany jednak niestety wpadly tylko dwie i to o dziwo niewymiarowe nawet a ktoś sugerował że z brzaną slabo i jak się trafiają to tylko te stare już wyrośnięte okazy 

Może to i dobry znak skoro zlowilem młode osobniki, muszę jednak przyznać że oczekiwałem znacznie lepszych wyników, większość zasiadek po prostu na zero, jeszcze jak są szybkie pojedyncze brania typu mocno skubnie i tyle to sie przynajmniej wie że jakaś tam ryba jest w łowisku tylko pewnie drobnica, ale wiele razy bywało że przez 3 czy 4 godziny nawet nie powąchało jak to się mówi..

Jeszcze tylko dodam, że był to mój pierwszy sezon po długoletniej przerwie i niestety muszę powiedzieć że jest bardzo trudno teraz

Edytowane przez DziubnieLubNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując mój sezon '23: 

1) coraz mniej łowię na wodach Okręgu PZW Rzeszów, jeżeli chodzi o spining w ogólności, a pstrągi w sposób szczególny, to DNO TOTALNE

2) jeżdżę troszeczkę po zawodach w różne strony i tego typu odkrywanie nowych wód oraz poznawanie nowych osób dzielących ze mną pasję bardzo mnie cieszy - polecam spróbować - w tym roku zobaczyłem po raz pierwszy m.in. Mierzawę i górską Wartę

3) niestety, moje ukochane łowisko zostało do spodu zaorane przy wspólnych wysiłkach decydentów bez podstawowej wiedzy ichtiologicznej oraz mięsiarzy

4) najładniejsze ryby i najciekawsze przygody przeżyłem nad wodą daleko od domu, co skłania mnie powoli do modelu wędkarstwa "jeździć rzadziej, ale dalej i konkretniej"

5) nie udało mi się dorwać okonia w rozmiarze, który mi się marzy, ale czuję, że jestem na dobrej drodze, więc jedziemy 🎣

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.