Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy ile czasu chcesz spędzić nad wodą i czy masz możliwości wywiezienia zestawu , jeżeli więcej niż 2,3 dni to chyba nęcenie kukurydzą i pelletem (wywózka). A jeżeli na powiedzmy 1 - 2 dni nad wodą to chyba lepiej będzie zastosowanie dobrej zanęty i Methoda. I oczywiście zależy to również od łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli pogoda i czas dopisze to początkiem listopada chciałbym uderzyć jeszcze na Wróblową:) Podsumowując ten sezon karpiowy musze sie przyznać ze...był kiepski:mad: Praca i sprawy rodzinne odsuneły "miski" na daleki plan w tym roku!!:mad: Co do samych karpi to padło troszku małych w przedziale 5-8kg i jeden wiekszy 10,5kg tym samym najwiekszy w tym roku!!:eek: Z kolegą Szpilką spedzilismy zajefajny 4dniowy wypad na Sieniawe (dzieki:beer:),karpie w ogóle nie brały,ale nie o to w tym chodzi!!;),miło było spedzić czas w tak fajnym towarzystwie i już snuć plany na przyszły sezon!!:D,a do Sieniawy mamy zamiar dobrać sie w przyszłym sezonie!!:D

Pozdrawiam i smacznego:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sezon karpiowy zakonczyl sie wraz z pierwszymi mrozami. Musze przyznac ze dla mnie ten sezon byl wyjatkowo udany. Udalo sie pobic dotychczasowy rekord. Padlo kilka sztuk 4-7kg i jak dla nie to dosc duzo tym bardziej ze to byl pierwszy sezon, w ktorym zaczalem stosowac kulki proteinowe, zaliczylem pierwsze zasiadki karpiowe(tu podziekowania dla @mowiamiboski bo bez niego praktycznie zadna zasiadka by nie wypalila. Teraz pozostaje tylko uzupelnienie sprzetu i czekanie na wiosne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również ten sezon zakończyłem gdy przyszły pierwsze mrozy. Uważam go za bardzo udany gdyż podobnie jak i joga udało się poprawić skromne rekordy. Przez ten sezon wiele się nauczyłem, posłuchałem się wielu cennych rad i w efekcie padło wiele karpi do 7kg a na łowisku na którym przeważnie łowiliśmy z jogo ciężko jest o większe karpie. Sezon z pewnością byłby owocniejszy gdyby nie to, że niemal całe wakacje spędziłem w Niemczech a na zasiadki wybieraliśmy się tylko na weekendach. Teraz nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać do wiosny i liczyć na to żeby następny sezon był również tak wspaniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sposób łatwiejszy i o wiele lepszy tylko trzeba mieć specjalną igłę (drugi link) ;).Poza tym wykonanie pętli samozaciskowej bez użycia igły jest nie możliwe.Proponuję zakupić odpowiednią igłę a świat nabierze kolorów:D.Niektóre firmy dorzucają za free do firmowych szpulek leadcor-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sezon zakończyłem w tym tygodniu.Zacząłem wcześnie tzn. zaraz po zejściu lodów.Karpie były,ale przebić się ponad 10 było ciężko.Dopiero na majówce połowiłem powyżej.Niestety po weekendzie majowym musiałem wyjechać i do września miałem przerwę (nie licząc 3 dniowej zasiadki na tygodniowym urlopie w sierpniu).Na jesieni też karpie łowiliśmy i byliśmy na kilku łowiskach,ale podobnie z tendencja wiosenną tylko kilka ryb 10+ (nie licząc amurów) reszta poniżej.Ogólnie fajny sezon,kilka niespodzianek,nowe doświadczenia i dobre plany na nowy rok.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

A ja przygotowując się do następnego sezonu Karpiowego 2012 zrobiłem sobie 20 przyponów włosowych z haczyków 1 i 2 Ownery i plecionki ProCarp 25 lbs. Rurka przy haku jest prosta gdyż włos jest cały czas napięty w tej piance. Nad wodą oczywiście zostanie wyprofilowana.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.