Skocz do zawartości

Żyłka karpiowa


Rekomendowane odpowiedzi

witam

ja na Twoim miejscu nie ladowalbym sie w zadne dragony itp. kolega mial i strasznie narzekal na ta zylke!!:mad: ja od 4lat uzywalem zylke Daiwa Infinity Duo! to zalezy od srednicy jaka ma dlugosc! ale kupisz spokojnie na szpuli 1000m! w tym sezonie postanowilem wyprobowac cos innego, a mianowicie Gardner Sure Cast! zyleczka ma kolor pomaranczowo-rozowy:D, poki co jestem z niej zadowolony,choc narazie mialem 3wypady na miski! cena jak pamietam to ok 50zl!! ja mam srednice 0,35mm i na szpuli jest 1030metrow!

pozdrawiam

ps:mam nadzieje ze nikogo nie urazilem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez trzy sezony używałem żyłki Shimano Technium Carp Line 0,35 http://www.carp-fish-sport.pl/shimano-technium-carp-line-p-1157.htmlByłem z niej ogromnie zadowolony,zresztą nie słyszałem aby ktoś na nią narzekał.Od dwóch lat mam nawiniętą żyłkę Jetfish Sensor Line w kolorze czerwonym http://www.carpmix.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=241&category_id=46&option=com_virtuemart&Itemid=41z racji częstego łowienia na trudnym zbiorniku,gdzie 90% brań mam w nocy.Polecam;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolorek możesz być spokojny,nie odstraszy karpi;).Poza tym i tak w większości sytuacji będzie potrzebne z 10m strzałówki z plecionki albo fluorocarbonu.Kolor czerwony według mnie nie ma żadnego wpływu na połów karpi (no chyba że łowimy w bardzo czystych wodach co u nas to niesłychana rzadkość) za to jest świetny w nocy ,kiedy łowimy w trudnych zbiornikach.Żyłkę fluo w tym rozmiarze chyba ciężko będzie dostać w Rzeszowie ale Shimano Technium kiedyś mieli w Karinie.Możesz także zapytać o Sufixa czerwoną bo gdzieś kiedyś czytałem że wspomniana żyłeczka to Jetfish tylko pod inną nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Rapala ma racje! o kolorek sie nie martw!:) tez mialem dylematy brac czy nie brac???:confused: teraz nie zaluje wyboru!:D,zyleczka nawinieta na 2daiwy i jeszcze zostako!:)a kolorek ladnie sie prezentuje:D. co do kupna to zostaje Ci tylko net!:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Rapala ma racje! o kolorek sie nie martw!:) tez mialem dylematy brac czy nie brac???:confused: teraz nie zaluje wyboru!:D,zyleczka nawinieta na 2daiwy i jeszcze zostako!:)a kolorek ladnie sie prezentuje:D. co do kupna to zostaje Ci tylko net!:) pozdrawiam

No właśnie widziałem u Ciebie kolego na którymś zdjęciu z Wróblowej czerwoniutką żyłeczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno kolor czerwony jest najmniej widoczny pod wodą:cool:,nawet najlepsza żyłka stara i zleżała do niczego się nie nadaje,kiedyś wygrałem na zawodach szpulkę żyłki Dragona rwała się w rękach:mad: chyba właściciel sklepu pozbywał się starych zapasów:D,technium polecana przez Rapale to dobra żyłka choć trochę droga,ktoś kto łowi w trudnych warunkach kamienie, twarde zaczepy często zmienia żyłkę dwa razy w sezonie,co w przypadku techniumki to wydatek trzech stówek,ja osobiście używam od kilku sezonów żyłek Sufixa lub Tandem Baits ta druga w odcinkach 1000m kosztuje ok 50 zł,na jednej szpuli mam plecionkę Power Pro używam głównie do wywózki doskonała sygnalizacja brań nawet z dwustu metrów a hol karpia to czysta poezja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Trochę odświeżę temat;)

Myślę, nad zakupem tej żyłeczki: http://allegro.pl/daiwa-infinity-duo-carp-0-31mm-1210m-japan-i2003458959.html ale nie wiem, czy nadaje się ona do połowu karpi i czy podana wytrzymałość 7.6kg jest wytrzymałością na węźle, czy normalną? Czy nie za mała? Może lepiej kupić żyłkę o troszkę większej średnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daiwa to dobry wybór jeżeli chodzi o żyłki karpiowe.Co do opisu na żyłkach (czyt.wytrzymałości) to osobiście biorę to przez palce.Przez ten sezon testowałem Adrenaline Kordy i jestem zadowolony a nawet bardzo.Mam 0,38 i ma ona 18 lb.Ktoś może powiedzieć;mało.Ok,ale ze wszystkich żyłek jakie miałem,Adrenalina ma najniższą wartość lb,ale dziwnym trafem jest najmocniejsza:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jogo, nie boję się, bo ten sezon(2011) łowiłem na żyłce 0.27mm, tyle, że jaxona,ale nie spodobała mi się za bardzo. Pisało na niej do 14 kilo, ale chyba zawyżona była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jogo, miałem tą samą ;p

0.27mm

Mi jako tako przy rzucie nie bardzo szła, choć może z raz czy 2 poszła, ale za to moim kumplom, którzy tą samą kupili zdarzyło się to kilkukrotnie, dlatego teraz nie zrobię tego samego błędu;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu oszczędzać na żyłce do karpiowania.To bardzo ważny element naszego zestawu w walce z karpiami.Na początku też kombinowałem,ale kilka urwanych ryb dało mi do myślenia.Duże karpie czy amury nie trafiają na nasze zestawy co wyjazd. Powiedziałbym,że podczas sezonu gdy się naprawdę jeździ ma się do czynienia z max kilkoma takimi przypadkami (chodzi mi o duże sztuki:D),dlatego szkoda było by stracić swoją szanse właśnie z powody słabiuteńkiej żyłeczki.

Co do żyłek Jaxona to słabiutko się prezentują.Kolega porówna 0,27 miało mieć 14 kg:eek: a Adrenalinka 0,38 18 lb ma ok.8,5 kg:D.Komuś się coś delikatnie pomieszało w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lenox mam jeszcze szpule z tej żyłki jaxona i na 0,30mm wytrzymałość z tego co pisze to 16kg.

Planuje zakup żyłki Dragon Mega Baits do tego parę metrów plecionki jako strzałówki.

A co do strzałówki, ile metrów powinien mieć przypon strzałowy?

Edytowane przez jogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.