Skocz do zawartości

Żyłka karpiowa


Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz, to że karpiom obojętny jest kolor zestawu czy części składowych to jest FAKT udowodnił to Libor z Witkiem, łowiąc karpie powyżej 20kg, na takie właśnie zestawy. Z wody, z której zjeżdżają chopy po tygodniu bez "pik". A Ty starasz się udowodnić, że tak nie jest, bo tak przypuszczasz i szczerze, to nie doczytałem do tej pory żadnego argumentu, dlaczego te "dzikie" karpie są takie cwane w odróżnieniu od tych "nie dzikich".

Ot polemika fakt vs. "gratuluję poczucia humoru" :D

@Sander napisał racjonalny powód dlaczego nie i to jest jakiś temat do dyskusji. Dla Ciebie to jest "gratuluję poczucia humoru" i "już widzę..." POZIOM 1 liga hehe więc faktycznie jeśli masz reprezentować taki poziom dyskusji to nie ma co polemizować:rolleyes:

No i wracając do @Sandera, to faktycznie nic nie występuje w takich kolorach w przyrodzie. Jeśli traktować jakąkolwiek wodę za dziką, to taką jest na pewno rzeka Odra. Są odcinki w których jeszcze nikt nie łowił kaprów, a jak łowił to mało kiedy i tam tak samo jak w przyrodzie nie występują czerwone truskawkowe kuleczki, żółciutkie ananasy no i pomiędzy kaprami nie pływają kałamarnice a karpie są łowione i to w większości te, które są pierwszy raz na haku :)

Posty to chyba czas wydzielić do innego wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty to chyba czas wydzielić do innego wątku

Nie ma najmniejszego powodu aby to robić,ponieważ nie odbiegają o tematu wątku:) a wszystkim biorącym udział w dyskusji na ten temat (w tym i sobie) ,życzę takiej wiedzy o karpiach i ich zachowaniach jaką ma kolega @lenox...Wiedzy praktycznej nie teoretycznej ;).

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZIOM 1 liga hehe więc faktycznie jeśli masz reprezentować taki poziom dyskusji to nie ma co polemizować:rolleyes:

Pisząc wcześniejsze posty zapomniałem,że to z tobą się nie polemizuje.Od kiedy jestem tu na forum nie zdarzyło się abyś komuś przyznał rację.Zawsze znajdziesz dziurę w całym i musisz postawić na swoim oraz udowodnić swoje racje.Trochę samokrytyki i pokory chłopcze.Życzę ci żebyś trzepał 20-tki i 30-tki w realu tak łatwo jak robisz to na PSW,bo dyszki to dla ciebie chleb powszedni:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyznawania racji, to wystarczy że spojrzysz na pierwszą odpowiedź do Twojego postu, podpowiem: chodzi o grubość żyłeczki, czy chociażby do postu kolegi @Sandera. A jeśli nie widać tego w innych postach, to znaczy że nie czytasz wszystkich postów, albo czytasz zawarte w nich stwierdzenia wybiórczo, no ale to inny temat. Nie staram się wcisnąć Ci swoich racji i stawiać na swoim. Poddałem temat kamuflażu i tak naprawdę to tylko kolega @Sander przedstawił racjonalny powód dlaczego "nie". Czekałem na to, aż wędkarz z 25 letnim doświadczeniem, podpowie młodemu szczeniuchowi jaka jest różnica pomiędzy tymi karpiami z komercji a chociażby tymi z PZW - i to jest szukanie dziury w całym, stawianie na swoim i udowadnianem swoich racji:D. I dostałem wyczerpującą wypowiedź "gratuluję poczucia humoru". Jeżeli uważasz, ze dyskusja polega na tym, że dopuszczalne są tylko wypowiedzi które z każdym i ze wszystkim się zgadzają, to ok. A co do tego łowienia w realu, to muszę przyznać że nie idzie mi to łowienie w realu, nie łowię rybek co Ty ale zapewne jest to spowodowane tym, że nie mam 25 letniego doświadczenia albo że karpie na moich wodach są mądrzejsze i wyczuwają te zestawy nie kamuflujące się. No a dyszki do dla mnie chleb powszedni:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czekałem na to, aż wędkarz z 25 letnim doświadczeniem, podpowie młodemu szczeniuchowi jaka jest różnica pomiędzy tymi karpiami z komercji a chociażby tymi z PZW

Kolego na to pytanie to Ci chyba nikt nie odpowie, ale jest jaszcze coś takiego jak doświadczenie. A z tą pokorą to Lenox ma racje, czasem się zachowujesz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał, chyba nie jesteś tak zakompleksiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zjadam wszystkie rozumy, bo chciałem się dowiedzieć jaka jest różnica:D W końcu się nie dowiedziałem, a ponoć jakaś jest! Może za te 25lat się dowiem. I jeśli dyskusja na temat tego, czy ryba widzi i odstraszają ją wszelkie nienaturalne kolory i kształty zestawu końcowego jest przejawem kompleksów, to nie mam pytań;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie stwierdziłem że rozmowa na temat odstraszających kolorów to przejaw kompleksów, tylko ton twoich postów ma wiele do życzenia, jak również nie stwierdzam że zjadasz wszystkie rozumy, lecz czasami zaznaczam czasami się tak zachowujesz, ale młodość ma swoje prawa...

Nie obrażaj się na mnie ani na nikogo z tej rozmowy, kto ma inne zdanie niż Ty, bądż facetem z jajami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie obrażam się na nikogo kto ma inne zdanie na temat tego, czy innych spraw. @lenox ma swoje zdanie na ten temat i ja mu nie wciskam tego, że jak tak a nie inaczej. Tylko zamiast sypać tekstami typu "gratuluję poczucia humoru" czy "z tobą się nie polemizuje", bo ja jestem gość co ma 25 letnie doświadczenie, a Ty jesteś szczur co dopiero zaczyna łowić bez podania jakiegoś racjonalnego wytłumaczenia dlaczego tak jest, to raczej marny poziom dyskusji na ten temat :) A to, że chce się dowiedzieć jaka jest różnica i poznać zdanie innych to... faktycznie świadczy o braku jaj :D kto pyta jest głupcem przez pięć minut; kto nie pyta zostaje nim na całe życie AMEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Używał któryś z kolegów żyłki KORDA Adrenaline lub SUBline? Za wysoką ceną idzie jakość czy tylko reklama? Przez 2 albo 3 sezony używałem Jet Fisha czerwonej chyba 0.30 i złego słowa nie powiem, ale sprzedałem kręcioły razem z linką i nachodzi mnie by wypróbować coś nowego w przyszłym sezonie. Jednak problem jest taki że nie używam żyłek grubszych niż 0.30 gdyż nie ma to według mnie sensu, a na Shimanusa BBLC 0.30 wchodzi z tego co pamiętam 650 metrów. Szpula ma pojemność 1000 więc trochę brakuje na drugi kręcioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Adrenaliny cały sezon i szczerze polecam, mocna, wytrzymała nie skręca się, wg mnie warta swojej ceny. To że szpula ma taką pojemność nie oznacza, że musisz ją całą wypełnić żyłką. Ja daję podkład ze starej żyłki i dopiero nawijam 200-250m linki, to i tak z dużym zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wczoraj zakupiłem drugi kołowrotek Shimano BBLC i teraz w końcu pasuje dokupić linkę. Panowie mam pytanie, bo nigdzie nie mogę na necie znaleźć. Czym różni się Korda Subline od Adrenaliny?

Wujek Google prawdę Ci powie :D

Plecionki i Żyłki - Korda Sub-Line 1000m - Korda

Plecionki i Żyłki - Korda Adrena-Line 1000m - Korda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.