Skocz do zawartości

Żwirownia w Rzeszowie przy ul. Kwiatkowskiego


mbetlej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, ale na 100 procent to były karpie. Przyglądałem się z 5 min, odpłynęły jak zacząłem chodzić po brzegu. Później pojawiały się jeszcze 2 razy.

Przyłączam się do VeJek jak ktoś ma to poproszę o zdjęcia pełnych siatek ;) Około 13:00 na wysokości cypla złapało się coś dużego przy powierzchni tak, że ciekawą mnie "potwory ze żwirowni".

zygo: przeniosą na Lipie i Zwięczycę. Wszystko przez to, że nie uregulowana jest własność brzegu żwirowni od ul. Kwiatkowskiego.- (tak powiedział pan wykonujący prace).

Edytowane przez maniekman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś opłacić składkę i z tego co się dowiedziałem to były odłowy zarybieniowe a nie przenoszenie ryb do innych zbiorników, i że nie będzie zarybiania żwirowni w tym roku ani w sumie nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie ze względu na podział gruntów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ryby które odłowiono, część przewieziono na Zwięczycę a część do Dobrzechowa na tarlaki. Nie było ani jednego karpia czy amura - a te nas interesują. Było sporo okoni, kilka małych i kilka większych sandaczy, ( a skoro są małe to znaczy, że w zbiorniku pływają jeszcze takie co się wycierają). Złowiona została jedna tołpyga ok 40 kg, sum ok 30 kg, kilka boleni i jeden szczupak ok 6 kg. Szczupak, bolki i sandacze pojechały do Dobrzechowa na mieszanie krwi. Sum, tołpyga i pozostałe zasiliły Zwięczycę. Tyle wiem i tyle słyszałem a jeśli są tu jakieś niedociągnięcia to proszę mnie poprawić.

Tylko konkrety, nie na zasadzie kolega na kolegę, a ten kolega ma wujka, a tego wujka bratanek co nieco słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto koledzy z Was, widział jak wpuszczali tego suma 30kg, tołpygę 40kg i okonki na Zwięczycę??? Jakoś nie wierzę temu naszemu ichtiologowi z PZW.

Sprawa 2 to taka że PZW nie powinno wpisywać zbiornika "Żwirownia Rzeszów" do wykazu zbiorników jeśli zamierzali odławiać ryby. Jak byłbym osobą starszą, co nie jeździ samochodem <zresztą znam taką osobę> mieszka 7 min od zbiornika oraz łowiła tam od kilkudziesięciu lat to po opłaceniu składki bym się delikatnie mówiąc wkuurwił. (więc nie dziwię się mojemu znajomemu, staremu etycznemu wędkarzowi od którego wiele się nauczyłem).

2 lata temu koło nr1 zarybiało żwirownię Rzeszów. Nie wiem jak w ubiegłym roku było z zarybieniami przez 1 <wynika to z mojej nieobecności na zebraniu spr. zbiorczym>. Sytuacja już dawno była znana, że działki są prywatne.

Dlaczego więc jedynka zarybia za nasze pieniądze a potem okręg odławia rybę?

Moim zdaniem to bandycka gospodarka a ryby w Dobrzechowie to są tylko na sztukę a większość to na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby te rybki trafiły tam gdzie napisano. A co do zarybień, to chodziło prawdopodobnie o żwirownie w Zwięczycy. Przy zarybieniach jest często wymieniana jako Żwirownia-Rzeszów. I można się pomylić, myśląc, że chodzi o tą na Kwiatkowskiego. Ta z kolei, nie była zarybiana dobrych kilka lat. Jedyne "prace" wykonywane na żwirowni to odłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I super! Mamy tylko o jedną linię metra mniej niż w Warszawie, a teraz przegonimy ich w ilości palm.

@Dzienciol - nawet podoba mi się ten zwrot "zarybić delfinami" :)

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde :D to w Rzeszowie szykuje się prawdziwie tropikalne łowisko :D Jeszcze tylko brakuje zarybień tropikalnymi gatunkami ;)

Słyszałem o piranii w Rzeszowie, więc kto wie, może zrobią podgrzewane dno i zarybią większą ilością piranii, oby tylko nie mięsożerną. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.