Skocz do zawartości

Żwirownia w Rzeszowie przy ul. Kwiatkowskiego


mbetlej

Rekomendowane odpowiedzi

Na kanale olszynkowym beretują co popadnie, smutne to ale tam kontroli to chyba nigdy nie ma:mad:

Co do żwirowni to znajomy z pracy chwalił się dobrymi wynikami w połowie linów, wyciągnął 8 sztuk a zabrał ze sobą tylko jednego. Jednak moje wałkowanie mu do głowy o nie zabieraniu ryb choć troszkę skutkuje bo jeszcze rok temu wszystkie pływały by w oleju;p

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, nie wiem czy nie zostałem czasem, źle zrozumiany :P Właściciel Mureny nie jest mięsożerny i zdecydowanie deklaruje, że od wielu lat ryby wypuszcza, tylko często można tam usłyszeć co ciekawego dzieje się na Wisłoku lub zalewie ;)

Sory za zejście z tematu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z kolegą odwiedziłem dzisiaj Żwirownie. Pogoda zachęcała do łowienia, jedynie wiatr troche przeszkadzał w łowieniu. Nad wodą kilku wędkarzy. Udało się złowić kilka okoni i klenia.Łowiliśmy na Boczny Trok i klasycznie, twisterek + główka. ryby brały delikatnie przez co kilka spieło się podczas holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z tej żwirowni, siedziałem z kumplem jakieś 4 godzinki , łowiliśmy na spławik na białego i czerwonego robaka oraz na grunt. Wynik: młody szczupak (około 35cm) na...białego robaka ;) poza tym kompletnie nic ale to chyba przez ten wiatr, który wiał niemiłosiernie i może przez to słabo było widać brania lub wcale nie było widać. A niby miało być dzisiaj czyste niebo i 15 stopni ciepła ;] jeśli dzisiaj na TVN zobacze, że w pogodzie będą się chwalić sprawdzalnością temperatur 99% ( jak zwykle) to wywalam TV przez okno hehe ;) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są jeszcze ryby??? :eek:

Czytałem gdzieś że PZW odłowiło przy użyciu sieci i agregatu prądotwórczego:confused: około 200 kg ryb z gatunków: szczupak, leszcz, lin, sandacz, karaś, okoń, płoć, wzdręga, sum, węgorz, krąp i karp.

Odłowione ryby zostały przewiezione i zarybiono nimi zbiorniki wodne Lipie oraz Zwięczyca (wyrobiska pożwirowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wilku ryby (duuuużo więcej niż 200kg ;) sama @dzieniołowa tołbyga ważyła ze 30kg ) zostały odłowione to prawda ale moim zdanie nie więcej niż 5% całego rybostanu. Kilka dni po tych odłowach osobiście tam łowiłem i wyniki były ciekawe. Wczesnym rankiem i późnym wieczorem widać, że woda jest pełna dobrej ryby. Odnośnie zarybienia Lipia i Zwięczycy nie będę się wypowiadał bo sam nie widziałem i nie znam nikogo kto by widział. Chodziły słuchy, że to co odłowione poszło do Machowa. Tak czy siak woda jest ciekawa i pełna pięknych sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są jeszcze ryby??? :eek:

Czytałem gdzieś że PZW odłowiło przy użyciu sieci i agregatu prądotwórczego:confused: około 200 kg ryb z gatunków: szczupak, leszcz, lin, sandacz, karaś, okoń, płoć, wzdręga, sum, węgorz, krąp i karp.

Odłowione ryby zostały przewiezione i zarybiono nimi zbiorniki wodne Lipie oraz Zwięczyca (wyrobiska pożwirowe).

Też słyszałem, że mało co tu zostało no ale jak widać po dzisiejszym dniu zostało pare maluchów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym roku tylko w roku 2010 (doszukałem się linka na stronie pzw z informacją). Wiadomo rybostan się odrodzi, kaczki niosą ikrę, czasem ktoś sam prywatnie zarybi narybkiem więc drobnica powinna być. Jeśli są wyniki to cieszy. Jeśli nie ma i potwierdza to kilka osób biczowaniem wody którzy mówią że nic nie złowili to szkoda czasu poświęcać. Można się zniechęcić do wędkarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj wybraliśmy się z @Dziku na żwirownię, ja na muchę a Dziku na spina. Ja złapałem 10 wzdręg a drugie tyle mi zwiało, natomiast Dziku złapał sandacza takiego pod 40cm i okonia.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości na red taga na haczyku #16. Dzisiaj też byłem trzy godzinki na muszkę tylko wziąłem sobie wodery. Złapałem około 30 wzdręg, jedną płotkę i kilka uklei. Kilka wzdręg miało koło 20cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez komandos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości na red taga na haczyku #16. Dzisiaj też byłem trzy godzinki na muszkę tylko wziąłem sobie wodery. Złapałem około 30 wzdręg, jedną płotkę i kilka uklei. Kilka wzdręg miało koło 20cm.

Na suchą czy na mokrą? I z której strony łapałeś? Linka widzę pływająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jak to jest z tym zbiornikiem, od strony plaży to PZW a drugo połowa od ulicy to prywatne działki. Czy w związku tym, wędkując po stronie prywatnych terenów musimy wpisywać do rejestru i czy kontrola ma prawo Nas sprawdzać? Pytam bo ostatnio jeden koleś łapał na 3 wędki, to go pytam dlaczego łapie na 3, on mówi że jemu właściciel działki pozwolił tu łapać i PZW nic nie ma do tego. Trochę z nim podyskutowałem i już sam nie wiem czy miał rację czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W części Żwirki należącej do PZW musisz wpisać do rejestru i tu Cię straż rybacka itp. mają pełne prawo skontrolować. Po drugiej stronie wszystko należy do prywaciarza i tam łowią bez karty, 3 wędki itp. a PZW tam nie ma nic do rządzenia- prywata. Nawet jest tam chyba część zagrodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część od strony plaży należy do PZW i obowiązuje oczywiście RAPR. Od strony Kwiatkowskiego brzeg należy do osób prywatnych i można robić co się żywnie podoba. Nie ma żadnych sprzeciwów ze strony właścicieli. Najważniejsze żeby nie śmiecić i nie siać zamętu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.