Jump to content

Solinka


redfer

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie do osób znających temat, co można połapać na Solince ?

Czy można liczyć na kropka:rolleyes: i w których okolicach?

Wybieram sie pierwszy raz w te okolice i chciałbym pobrodzić ze spiningiem.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Można liczyć na kropka ,klenia ale jest źle .Kolega łowił ok. tyg w bieszczadach bo miał urlop ale marudził ,że bardzo słabo.

Próbuj w miejscowości Terka-Polanki i troszkę wyżej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Łowiłem w Solince i na cofce w maju i czerwcu. Na początku maja były szczupaki, największy 67 cm, ale to na cofce na ostatnim moście.Ludzie na zakolu lowili dość dużo krąpi i płoci. Były też karpie niewielkie i chyba karasia widziałem u kogoś. Na wysokości ośrodka Orzech jest już nizinna, ten most przy ośrodku jest drugi w Bukowcu. Z tym, że latem to kicha bo wody nie ma. DLa mnie najlepszy czas na cofce Solinki to wiosna i jesień, przy stanie wody ponad 100 na Terce, choć to mylny wskaźnik. Najlepiej zadzwonić do sklepu czy do ośrodka. Pstrąga jest mało, nie widziałem choć jestem spławikowcem i spiningistą. Jest kleń, trafia się też szczupak na dość ostro płynącej wodzie 50 - 100 metrów wyżej od ośrodka Orzech. Są tęczaki, choć to było parę lat wstecz miałem dzień z trzema tęczakami. No są płocie, piękne ponad 30 cm płotki. Przy odpowiednim stanie wody ryb w miejscu gdzie się zaczyna zalew a kończy rzeka Solinka jest masa, widać świnki i klenie śmigające spod kajaka. Stada. Wiosną jest ciąg boleni, są bolki metrowe idące na tarło w Solinkę. Stany wody są zmienne bo to zalew i niestety ryby trzeba szukać. Okonie były ale nędzne. Sandacza nie złapałem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witaj byłem tam ostatnio zatrzymałem się obok pierwszego mostu złowiłem trzy szczupaki:eek: klenie nie gryzły byłem ze dwa km w górę stan wody bardzo niski klenie widziałem były piękne i sporo ich było tak że mucha powinna być dobra bo na spina lipa.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy