Skocz do zawartości

Zalew "Floryda" w Leżajsku


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie było czegokolwiek z florydy, zalew pokryty lodem, niewielka cześć zbiornika przy wlocie rzeczki odmarznięta, przyjechałem popatrzyłem i pojechałem na ożannę tam sytuacja z lodem nieco lepsza.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

Odświeżę wątek. Czy wiadomo coś na temat  "no killa" na Zalewie Floryda w Leżajsku? Podobno była jakaś uchwała walnego w tej sprawie, piszę podobno bo nie byłem na zebraniu słyszałam tylko takie pogłoski, na stronie koła trudno znaleźć informacje na ten temat, może źle szukam to mnie poprawcie i podeślijcie linka.  Jeżeli to prawda z tą uchwałą to czy w przyszłym roku należy spodziewać się że floryda  będzie łowiskiem z zakazem zabierania ryb ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krs napisał:

Odświeżę wątek. Czy wiadomo coś na temat  "no killa" na Zalewie Floryda w Leżajsku? Podobno była jakaś uchwała walnego w tej sprawie, piszę podobno bo nie byłem na zebraniu słyszałam tylko takie pogłoski, na stronie koła trudno znaleźć informacje na ten temat, może źle szukam to mnie poprawcie i podeślijcie linka.  Jeżeli to prawda z tą uchwałą to czy w przyszłym roku należy spodziewać się że floryda  będzie łowiskiem z zakazem zabierania ryb ? 

 Wróbelki ćwierkają, ze opcja mięsiarska, która nie przyszła na zebranie wniosła protest i ma być dogrywka, od niej będzie zależeć czy będzie kill all czy no kill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe informacje. Wiesz może na czym ma polegać ta dogrywka ? Bo tak na zdrowy rozum uchwałę walnego może zmienić tylko zebranie walne, ewentualnie może ją uwalić jakiś organ nadzorczy ale pewnie tylko w przypadku jeżeli są ku temu przesłanki np. uchwała jest niezgodna ze statutem lub prawem, tak to w każdym razie wygląda w innych instytucjach, nie wiem jak jest w PZW. Myślałem że jak jest uchwała podjęta zgodnie z prawem to trzeba ją zrealizować, bo w innym przypadku po co są te zebrania i podejmowane uchwały ? Może jest na sali prawnik obeznany w prawie związkowym i postara się to wyjaśnić :) ? Jeden no kill w kole nikomu by krzywdy nie zrobił, od czegoś trzeba zacząć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • krs podpiął/eła, promował(a) i odpiął/ęła ten temat

Dogrywka miała polegać na tym, że jeszcze w tym roku miało być walne na którym członkowie Koła w Leżajsku mieli podtrzymać decyzje o wniosku o no kill na Flordzie lub unieważnić to i na bazie tego Zarząd Okręgu ( bo tylko on o tym decyduje), uchwali kill albo no kill na tym łowisku, ale tam chyba cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 7.12.2019 o 09:25, orzech napisał:

Nie róbmy sobie nadziei !

 

Dobrze napisane, jest już wykaz wód na 2020r, oczywiście "no killa" na Florydzie nie będzie,  w sumie nawet szkoda komentować, ludzie poszli na zebranie, zagłosowali za tym aby jedna woda w kole była z zakazem zabierania ryb i co z tego wyszło? Po co w ogóle te zebrania walne i uchwały, tyle się pisze chcecie coś zmienić idźcie na zebranie ;) tylko po co pytam. Chciałbym poznać uzasadnienie takiej decyzji o ile wogóle ta uchwała była procedowana wyżej, ale tego na stronie koła i okręgu się nie dowiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom, którzy nie byli na zebraniu Leżajskiego koła,polecam się wybrać.Zostaniecie pozbawieni złudzeń.Mając świadomość że jestem BARAN ,płace haracz i idę łowić.

Mając świadomość,że nic się nie zmieni [na lepsze] Wszystkiego dobrego w nowym roku życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, krs napisał:

 

Dobrze napisane, jest już wykaz wód na 2020r, oczywiście "no killa" na Florydzie nie będzie,  w sumie nawet szkoda komentować, ludzie poszli na zebranie, zagłosowali za tym aby jedna woda w kole była z zakazem zabierania ryb i co z tego wyszło? Po co w ogóle te zebrania walne i uchwały, tyle się pisze chcecie coś zmienić idźcie na zebranie ;) tylko po co pytam. Chciałbym poznać uzasadnienie takiej decyzji o ile wogóle ta uchwała była procedowana wyżej, ale tego na stronie koła i okręgu się nie dowiem. 

Było to poruszane dalej i byłby "no kill" na Florydzie, ale pojawiło się pismo od pewnej grupy wędkarzy, którzy podważali ten wniosek z walnego, miało być zebranie ponowne i przed wprowadzeniem nowych zezwoleń ponowne zebranie, z dogrywka bo ponoć wcześniej mała frekwencja wg tych protestujących ( niby nie wiedzieli nic o walnym), Zarząd Okręgu dał czas na wyprowadzenie tego - widocznie w zarządzie Koła nikomu na tym nie zależało. Pojawcie się na następnym walnym licznie, uchwalcie ponownie taki sam wniosek i już wówczas nie będzie problemu, aby dalej to przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, PinPong napisał:

pojawiło się pismo od pewnej grupy wędkarzy, którzy podważali ten wniosek z walnego, miało być zebranie ponowne i przed wprowadzeniem nowych zezwoleń ponowne zebranie

 

Ciekawy jestem czy ta uchwała z poprzedniego walnego została uchylona np. przez okręg albo inny organ pzw ? Bo jeżeli nie, to chyba obowiązuje nadal, moim zdaniem kolejne głosowanie jest bezprzedmiotowe. Samo pismo z protestem niewiele zmienia, takim sposobem można by blokować wszystko łącznie z wyborem zarządu, wystarczy grupka wędkarzy i protest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krs napisał:

 

Ciekawy jestem czy ta uchwała z poprzedniego walnego została uchylona np. przez okręg albo inny organ pzw ? Bo jeżeli nie, to chyba obowiązuje nadal, moim zdaniem kolejne głosowanie jest bezprzedmiotowe. Samo pismo z protestem niewiele zmienia, takim sposobem można by blokować wszystko łącznie z wyborem zarządu, wystarczy grupka wędkarzy i protest ;)

Dokładnie, zgodnie z logiką tak właśnie powinno być, czyli jeśli uchwała nie została uchylona, powinna obowiązywać i zostać przekazana do okręgu. Jednak znając życie temat został olany, przynajmniej mi nic nie wiadomo o ponownym głosowaniu.

Osobiście, choć marzę o jakiejś wodzie "no kill" w okolicy uważam, że akurat Florydę lepiej zostawić jak jest. Bardziej logiczną byłaby Ożanna lub na np. Brzóza. Pomimo tego takie zlanie tematu przez władze koła naprawdę osłabia. 

 

PS: Panowie w tym roku chyba wybory prezesa, także warto być na zebraniu, przy okazji można zadać pytanie co z uchwałą o Florydzie z ubiegłego roku. Zebranie bodajże 26.01 o godz. 10:30 w Technikum w Leżajsku.

Edytowane przez zibbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, krs napisał:

 

Ciekawy jestem czy ta uchwała z poprzedniego walnego została uchylona np. przez okręg albo inny organ pzw ? Bo jeżeli nie, to chyba obowiązuje nadal, moim zdaniem kolejne głosowanie jest bezprzedmiotowe. Samo pismo z protestem niewiele zmienia, takim sposobem można by blokować wszystko łącznie z wyborem zarządu, wystarczy grupka wędkarzy i protest ;)

Niestety wniosek trzeba powtórzyć, jak przejdzie nie będzie już z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zibbi napisał:

Dokładnie, zgodnie z logiką tak właśnie powinno być, czyli jeśli uchwała nie została uchylona, powinna obowiązywać i zostać przekazana do okręgu. Jednak znając życie temat został olany, przynajmniej mi nic nie wiadomo o ponownym głosowaniu.

Osobiście, choć marzę o jakiejś wodzie "no kill" w okolicy uważam, że akurat Florydę lepiej zostawić jak jest. Bardziej logiczną byłaby Ożanna lub na np. Brzóza. Pomimo tego takie zlanie tematu przez władze koła naprawdę osłabia. 

 

PS: Panowie w tym roku chyba wybory prezesa, także warto być na zebraniu, przy okazji można zadać pytanie co z uchwałą o Florydzie z ubiegłego roku. Zebranie bodajże 26.01 o godz. 10:30 w Technikum w Leżajsku.

Floryda jest najłatwiejsza opcja na "no kill", Ożanna i Brzóza są na obwodach rybackich i tu mogą być problemy z zaakceptowaniem tego wyżej (np likwidacja "no kill" na Wisłoku), wybory są w 2021r, ale na zebrania trzeba chodzić - wg statutu PZW najwyższa władza to Walne Zebranie - Zarządy i Prezesi Kół i Okręgów to reprezentanci, którzy realizują to co zostaje wytyczone na walnych zebraniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zibbi napisał:

 

 

PS: Panowie w tym roku chyba wybory prezesa

Chyba dopiero za rok, ale kampanie wyborczą możesz już zaczynać. Bywałem  na kilku wyborach nowego zarządu i chętnych na to zaszczytne stanowisko nigdy za wielu nie było. Także szanse na wybór spore.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PinPong napisał:

Niestety wniosek trzeba powtórzyć, jak przejdzie nie będzie już z tym problemu.

 

A wiesz dlaczego trzeba powtórzyć głosowanie, czy były jakieś błędy formalne, proceduralne, czy cokolwiek co by nakazywało jego powtórzenie ?  Szkoda ze koło nie publikuje na swojej stronie uchwał i wniosków z walnego i zebrań zarządu, nie było by takich pytań, na stronie są prawie same informacje o zawodach, które mało kogo interesują, na 10 wpisów na stronie głównej jest 8 wpisów o zawodach :blink: chętnie bym się dowiedział czym się nasze koło zajmuje, jakie uchwały podejmuje,  w końcu to jest chyba najważniejsze, ale to dyskusja na inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krs napisał:

 

A wiesz dlaczego trzeba powtórzyć głosowanie, czy były jakieś błędy formalne, proceduralne, czy cokolwiek co by nakazywało jego powtórzenie ?  Szkoda ze koło nie publikuje na swojej stronie uchwał i wniosków z walnego i zebrań zarządu, nie było by takich pytań, na stronie są prawie same informacje o zawodach, które mało kogo interesują, na 10 wpisów na stronie głównej jest 8 wpisów o zawodach :blink: chętnie bym się dowiedział czym się nasze koło zajmuje, jakie uchwały podejmuje,  w końcu to jest chyba najważniejsze, ale to dyskusja na inny temat.

Powtórzyć głosowanie trzeba bo na każdy rok wnioski składa się od nowa, skoro nie przeszło w 2019 z powodu jakiś protestów, więc jeśli w 2020r taki sam wniosek wyjdzie to będzie oczywiste, że przeciwnicy nie mają racji ( a chyba się frekwencyjnie zmobilizują - w piśmie jednym z argumentów było, ze nie wiedzieli o walnym i dlatego za mało ich przyszło na zebranie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2020 o 12:11, PinPong napisał:

Floryda jest najłatwiejsza opcja na "no kill", Ożanna i Brzóza są na obwodach rybackich i tu mogą być problemy z zaakceptowaniem tego wyżej (np likwidacja "no kill" na Wisłoku), wybory są w 2021r, ale na zebrania trzeba chodzić - wg statutu PZW najwyższa władza to Walne Zebranie - Zarządy i Prezesi Kół i Okręgów to reprezentanci, którzy realizują to co zostaje wytyczone na walnych zebraniach.

Właśnie każdy mówi, że na obwodzie, że woda przepływowa itp. ale przecież są takie wody w Polsce, które pomimo tego mają status "no kill". Czy jest gdzieś zapisane, że nie mogą? Ja nie znalazłem takiego przepisu. Przykładem jest np słynne jezioro Dzierżno Duże.

Edytowane przez zibbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na stronie koła dzień po walnym pojawiła sie informacja na temat no kila na florydzie, jak rozumiem temat no kill został uwalony?  może ktoś był i coś napisze. Pytanie czy nie można było tego opublikować wcześniej ;)  wiedzielibyśmy przynajmniej konkretnie w czym rzecz, komentować za bardzo nie mam co. 

 

http://www.pzw.org.pl/1295/wiadomosci/200805/60/informacja_dot_uchwaly_z_2019

 

i załączniki, szczególnie ten pierwszy:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1295/wiadomosci/200805/pliki/pismo_i_odpowiedz_dla_nokill.pdf

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1295/wiadomosci/200805/pliki/prot_komisjiuchwal_i_wnioskow_2019.pdf

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to było wiadome że tak się stanie, niestety nasze koło, w większości to są wędkarze którzy chcą i będą zabierać ryby,jezeli to jest uczciwe i zgodne z ogółnie panującymi zasady,no okey,mają do tego prawo.
W liscie napisali że floryda znajduje się w obrębie miasta Leżajsk i nie chca tam nokill, okey, są inne wody niedaleko Leżajska(Ożanna,Brzóza Królewska,Czyste) .Więc warto było by się na własnie tych wodach starać o nokill.
Tutaj się wypowiem bliżej w kierunku Ożanny,bo najwięcej czasu właśnie na niej spędzam. Leży ona na obwodzie wędkarskim,i to jest jej największy minus jeżeli chodzi o wprowadzenie Nokill, tak usłyszałem od osób z zarządu, więc gdzie tu sens,a gdzie logika, ewidentnie ludziom to nie jest na rękę.
A z resztą co tu dużo mówić,nawet gdyby wprowadzili tego nokill na Ożannie,kto z zarządu opiekowałby się tą wodą jak często gęsto poza zawodami,SPORADYCZNYMI zarybieniami za bardzo włodarze się to wodą nie opiekują, a jako dowód podam dość nie przyjemną informacje jaka miała miejsce nie raz nie dwa razy. Kilku Kłusowników,(jeden mi znany,niezła "szycha" kilkukrotnie zarzucali sieci za pomocą łódki belly boat pod osłoną zmierzchu w tej zatoczce między linią a wpływem Złotej,następnie zwijali się i ładowali w reklamówki w auto i szybka ucieczka z miejsca zdarzenia.Była informowana Straż Państwowa,chłopaki nawet próbowali złapać ich na gorącym uczynku ,lecz tamci wyrzuci temat i odpuścili.Także widzicie, jaki jest stan obecnie tej wody, zarybień mało bo to co śmieszne"zbiornik przepływowy" i nie wolno zarybiać duzą ilością ryb,no śmiechu warte.Wedkarze którzy przykłusują(ale w sposób mniej perfidny) zabierajac niewymiarowe,lub ryby które maja wymiar górny ochronny, na koncu ,co za nic ich nie winię zwykli wedkarze ktorzy zabierają legalnie ryby,akurat to to najmniejsze zło. I w efekcie mamy to co mamy czyli niewiele.
Przepraszam że zszedłem z wątku o Florydzie no ale wypada przestawić sytuacje jaka jest.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.