Skocz do zawartości

Zalew "Floryda" w Leżajsku


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na wakacjach w leżajsku i mam zamiar wybrać się na ryby na Florydę i teraz tak mam parę pytań 1.Na co łowić, jaka metoda ?? 2. W którym miejscu zasiadać. No i chyba tyle proszę o bardzo szybka odpowiedz bo jutro jadę na ryby !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Z dat obok postów wynika że dawno na Florydę nikt nie zaglądał. Szkoda bo od sierpnia sporo się tam działo. Jesienią wpuszczono kilka razy karpia i trochę innego rodzaju drobiazgu. Sam nawet porzuciłem spinning i przysiadłem ze sprężyną. I nie nudziłem się podobnie jak inni. Potem spinning też dał jakieś efekty.

W tym roku odbyły się tam dwukrotnie zawody podlodowe. Relacje są na stronie Koła a komplet zdjęć również w galerii Koła (link poniżej)

Ciekawostką może być fakt złowienia podczas zawodów dwóch okoni ponad 30 cm. Niby nic takiego ale porównując te dwie ryby prawie jednakowej długości bo różnica około 3 cm dało się zauważyć różnicę w wadze. Jak widać na zdjęciach jeden ważył niecałe 40 dkg za to drugi już 70 dkg. To niemal drugie tyle masy ciała na paru centymetrach. Myślę że sporo masy przypadało na ikrę, ale jednak.

Wiadomo że okoń przyrasta bardzo wolno. Zwłaszcza w małych zbiornikach. W mojej ocenie oba osobniki to okazy prawie dziesięcioletnie. I pomyśleć tylko że przez tyle lat mimo ogromnej presji wędkarskiej panującej na tym małym zbiorniku, dały sobie radę. A przecież tylu spinningistów i tyle żywcówek nie mówiąc już o innych metodach jakie tam każdego dnia się stosuje, można by powiedzieć że ryba nie ma szans przeżycia.

Z pewnością wiele takich okoni tam nie pływa tym bardziej chciałbym gorąco zaapelować do wszystkich - jeżeli złowicie takie okonie, darujcie im życie tak jak to zrobili wędkarze na zawodach. Niech dalej rosną i niech cieszą wielu innych wędkarzy a pamiątka z udanej wyprawy niech zostanie na fotografii.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

W ostatnią niedzielę przy okazji karpiowania nasza Floryda obdarzyła mnie piękną rybką.

Bylem w szoku, że taka ryba się tam jeszcze uchowała :eek: Tołpyga miala 80cm i ważyła lekko ponad 10kg. Nadal pływa i rośnie :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez zibbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, na co wzieła ? W życiu nie złowiłem tołpygi. Jest to mocna ryba?

No dziwna historia z tą rybką ponieważ zestaw miałem zarzucony na kuleczkę i w pewnym momencie normalne branie na swingerze. Zacięcie, kijek mocno wygięty i nic się nie dzieje, pomyślałem że zaczep, ale wtedy mocny odjazd i się zaczeło. Hol trwał długo, ponieważ była zahaczona za grzbiet, także łatwo nie było :)

Tołpyga na kulasa raczej napewno nie wzieła, tym bardziej, że zahoczona za grzbiet. Na szybko wytłumaczyłem sobie to tak, że brał karp, nietrawiłem z zacięciem, ale z boku przepływała tołpyga i na nią padlo :P, no chyba że chciała sie podrapać po grzbiecie o mój haczyk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

W zimie pod lodem kilka takich podobnej wielkości zostało złapanych i z powrotem wróciły do wody dzięki temu teraz możesz cieszyć się swoim rekordem gratulacje:beer:Mam nadzieję że Ty też dałeś szanse innym aby mogli go w przyszłości złapać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj udało się wyjąć okonka 38cm, niestety nie wyszła fotka, za to rybka szybko wróciła do wody. W załączniku to co zostało uwiecznione przez mega aparat w smartfonie HTC (co za precyzja autofocusa) :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem wezmę ze sobą normalny aparat i łyknę profilaktycznie ramkę rutinoscorbinu :D Cieszy fakt że na naszej florydzie można jeszcze trafić na takie sztuki jak ten mój i kolegi @popek_1990. Byłem tam pierwszy raz od ponad roku i od razu niespodzianka, celowo nastawiłem się na okonia czego od dawna nie robiłem dlatego cieszy podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.