Skocz do zawartości

Żyłki spinningowe.


beret

Rekomendowane odpowiedzi

Zaniżanie średnic żyłek (w opisie) przez producentów (a raczej konfekcjonerów, którzy firmują je swoim logiem) to zwykłe łajdactwo i skok na naszą kasę - i tu firma od "HM"'a jest tego sztandarowym przykładem - później się dziwimy, że "coś ten wobek nie chce latać" itp.

PS

Jak komuś nie szkoda kasiorki, to polecam "Supplex" Drennan'a - nie jest przegrubiona (sprawdzałem na różnych szpulkach) i trzyma parametry - z tańszych seria "Satori" Jaxona (dziwnie opisują wytrzymałość, ale średnica i parametry są ok).

Edytowane przez Damian Ł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam dobre doświadczenia z satori jest dobra i tania to się ceni jak często wymienia się żyłeczkę na świeżą. Jaxon zamiast wytrzymałości  podaje największą masę ryby jaka można wyholować na daną żyłkę. Pytanie tylko jak oni do tego doszli?

HM swoją wytrzymałość zawdzięczają swojemu przegrubieniu  od kilku lat ich nie stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłki zakupione, okazało się że mój ulubiony Owner Broad jest dostępny na szpulkach 150m, Blue Eye bo tak nazywa się nowsza wersja tej żyłki, różni się kolorem od poprzedniej jest jasno niebieska, poprzednia była zielona.

Przy okazji zakupiłem żyłeczkę Varivas Mebaru Gate 0,16mm, w ciekawym różowym kolorze ;) Varivas jest cieńszy na pierwszy dotyk od Ownera 0,18mm ale to chyba norma, tak powinno być. Jak znajdę elektroniczną suwmiarkę to zmierzę obydwie, ale nie wydają sie być przegrubione.

Szukałem żyłki na podkład, mogłem zamówić coś na aliexpress ale w sumie po co, w Decathlonie za niecałe 12zł mam 500m fajnej żyłki 0,20mm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

[Tapatalk]


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało mi się wreszcie kupić po rozsądnej cenie dobrą suwmiarkę (wcześniej korzystałem z pożyczonej) - no i pomierzyłem żyłki (z kilku sezonów - zawsze zostawiam po ok. 2 metry ze szpuli, na troki boczne do feedera)...

Owner "Broad Blue Eye": (deklarowane) 0,18 mm - rzeczywiste 0,19 mm. Drennan Supplex: (deklarowane) 0,18 mm - rzeczywiste 0,18 mm.

Pomierzyłem też inne żyłki, ale to raczej gruntowe i przyponowe, więc nie będę zaśmiecał tematu o żyłkach spinningowych - napiszę tylko, że żyłki Dragon i Stroft to (pod względem deklarowanych średnic) tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 19.02.2017 o 11:34, Piotr Madura napisał:

Czy ktoś z Was ma namiary na dobrą, nieprzegrubioną żyłkę średnicy 0,12mm pod spinning? Chodzi o szpulkę co najmniej 100m.

Też takiej szukam :) coś o realnej średnicy 0,12mm - 0,14mm. Używam obecnie żyłki Varivas Mebaru 0,16mm i jest całkiem fajna łowi się nią dobrze, nie plącze się, układa bardzo dobrze na kołowrotku ale jest mimo wszystko do xUL jest dla mnie ciut za gruba no i nie jest zbyt wytrzymała, liczyłem trochę na więcej. Teraz przydało by się coś w przedziale 0,12 - 0,14. Myślę np o Strofcie GTM 0,12mm  albo Smart Dual Band 0,12 - 0,14mm. Łowił ktoś na te żyłki o tej grubości  ? A może coś innego byle nie przegrubionego i w miarę wytrzymałego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do tematu żyłek podchodzę inaczej. Kupuje te tanie. Przekonałem się że  te markowe aż tak dużo nie przewyższają jakością te tanie. Eksploatacja i warunki nad woda powodują zużycie i starzenie żyłki. Uważam że lepiej częściej zmienić żyłkę na nową tanią niż  długo eksploatować markową. Często dużo  wyższa cena nie przekłada się na dużo większą jakość. Firmy wędkarskie nie produkują żyłek tylko zamawiają  u wyspecjalizowanych w tym producentów i przyklejają swoje etykiety. 

 Często tak jest że te droższe, markowe są przegrubione a przez to mają większą wytrzymałość. Zresztą te firmy wypisują  na opakowaniach różne cuda,żeby sprzedać towar. Także te opisy należy brać z przymrużeniem oka.

 

 

Edytowane przez Zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępuję podobnie. Dodam tylko, że w odwiedzanych przeze mnie sklepach, żyłki tańsze zazwyczaj są świeże, bo schodzą i są uzupełniane w sklepach na bieżąco. Natomiast te markowe są oczywiście droższe przez co rzadziej kupowane i często zalegają na półkach, dopóki ktoś ich nie kupi, często już zestarzałych, i mniej wytrzymałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2017 o 18:10, marekn napisał:

Postępuję podobnie. Dodam tylko, że w odwiedzanych przeze mnie sklepach, żyłki tańsze zazwyczaj są świeże, bo schodzą i są uzupełniane w sklepach na bieżąco. Natomiast te markowe są oczywiście droższe przez co rzadziej kupowane i często zalegają na półkach, dopóki ktoś ich nie kupi, często już zestarzałych, i mniej wytrzymałych.

Właściwie to prawda, ale tych tanich zapewne sprzedawca zamawia więcej. Poza tym nie wiadomo ile żyłka leżała na hurtowni. Chyba jedynym pewnym sposobem jest szukanie nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Marekn żyłki tańsze są świeże a  drogi sprzęt tylko leży na półce..dziś producenci się ścigają w jakości i dla mnie nie ma już znaczenia jakiej marki kupuję żyłkę bo są porównywalne jakościowo - tylko ta cena niestety jest nie adekwatna do jakości w wielu przypadkach.. a że Siksa robi reklamę Karinie to już inny temat..wcale tak tam nie jest kolorowo jak pisze

Edytowane przez hybel78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli żyłka jest hermetycznie zapakowana i zabezpieczona przed światłem słonecznym to  może sobie spokojnie leżeć, co innego na tych wielkich szpulach z których sprzedaje się na (kilo)metry i leży i kurzy się toto i kupić nie ma komu. Znam taki sklep, w którym plecionka znanego producenta zza oceanu leży już ponad 10 lat, żyłka strofta też dobrych kilka lat.   

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.