Jump to content

Żyłki spinningowe.


beret

Recommended Posts

Witam w tym temacie można pisać jakich żyłek używacie i jakie najbardziej wam się sprawdzają -sprawdziły.

Ja od dwóch sezonów używam Siglona Balzera polecam :).

Mam natomiast pytanie odnośnie żyłki Dragon HM 69 lub 80 ,poszukiwałem w Rzeszowie ale dwa miesiące temu była niedostępna przynajmniej w "Karinie" i na szczękach w "to-tu" czy jak się tam ten sklep nazywa :).Widzieliście ją może w ostatnich dniach w którymś z rzeszowskich sklepów.Dodam,że nawet w necie jest praktycznie nie do zdobycia.

Link to comment
Share on other sites

jakiś czas temu chciałem kupić żyłki siglon w rzeszowie w tym małym sklepiku na placu targowym. Cena mnie powaliła 22zł. Wtedy w fishing-marce sprzedawali je po 11zł , jedyne 100% różnicy w cenie.

Link to comment
Share on other sites

Na Strofta nie łowiłem ale słyszałem o nim różne opinie-pewnie ze wszystkim tak jest.Jedni chwalą inni narzekają

Ja na strofta nie narzekam, wolę jednak SUFIXa, Stroft 0,20 ma drobną tendencję do plątania ale za to jest mocna :)

Z ciekawszych żyłek jakie używałem to Mustad Ayaka SPINNCAST http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/mustad-ayaka-spinncast-g5-a29-p611-k2887.html fajna żyłeczka , bardzo miękka zupełnie inna niż SUFIX czy STROFT.

Link to comment
Share on other sites

Link do HM69:

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dragon-hm-69-g5-a29-p63-k5009.html

Znajomi z Krakowa łowią na te żyłki i zawsze je chwalą. Sam łowię na Mikado UV, żyłka w miare tania, dobra ale przegrubiona na opisie i to sporo.

Hm rewelacja ale w Rzeszowie ich nie dostaniesz były w Karinie na schodkach ale, teraz nie wiem czy Je mają, Ja chciałem 0,16 HM 69 to nie było już. Polecam Siglona Balzera, co do Strofta to juz nie ten co był kiedyś, jeszcze może Robinsony fullcarbonowe ta ciemna matchowa i primera, a takze orginalny Sufix lub CAmo, a zapomniał był Dragona Maxima Spin ta 300 m niebiesko-jasna :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Moim zdaniem na okonia lepsza jest żyłka, ja stosuje 0,16 i nie narzekam. Okoń ma kruchy pyszczek i do tego jest dość waleczną rybą (charakterystyczne drgawki podczas holu), dlatego gdy jest słabo zaczepiony na plecionce może spadać. Ale jak chcesz łowić okonie na mikroskopijne paproszki to tylko plecionka i do tego cienka np 0,05.

Link to comment
Share on other sites

Witam kolego chodzi mi o to ze zkupiona pletka to to FireLine Cristal Berkley 0,08 a ostatnio łowiłem klenie i okonie na Trabucco Tforce 0,16 i zauważyłem ze ryby sie spinają i jest mniej brań

Link to comment
Share on other sites

Częstym przyłowem w połowie okonia jest szczupak, dlatego nie zakładam cieńszych żyłek, 0,16 jest w sam raz. Nie znam żyłek Trabucco, ja łowię na Sufixy i Siglony i nie mam spadów ryb.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 9 months later...

Hm.. Pobawię się w górnika no, ale... Kupiłem niedawno Sufixa Tritanium Camo i jest super. Miałem już dragony lecz wszystkie skręcone, jedynie Sufix nie pamięta.

Link to comment
Share on other sites

Rewelacja ? kolega jest pewny swojej wypowiedzi ? :D

Ja na wiosnę też ją zakupiłem bo nie miałem innego wyjścia.

Żyłka jest bardzo słaba podczas wiązania pęka na węzłach, rozciąga się jak guma....... z jej pamięcią też kiepsko.... wystarczy kilka rzutów obrotówką i żyłka nadaje się w kosz :mad:

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej jak do tej pory spiningowało mi się którąś z żyłek Trilene Berkleya . Biała, bardzo miękka ale mało rozciągliwa trochę jak plecionka, łowiłem nią parę lat i nie traciła parametrów, dostępna była w długich odcinkach. To było ładnych 10 lat temu nie pamiętam czy to była XL XT czy sensation

Link to comment
Share on other sites

NO to nie wiem może mieliście jakieś leżaki albo ja trafiłem na selekta :D tak czy siak w ogóle się nie skręca a z wyholowaniem klenia 44cm czy sandałka 80cm nie miała problemów :D Dodam że 0,20.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy