Skocz do zawartości

Żyłki spinningowe.


beret

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tym temacie można pisać jakich żyłek używacie i jakie najbardziej wam się sprawdzają -sprawdziły.

Ja od dwóch sezonów używam Siglona Balzera polecam :).

Mam natomiast pytanie odnośnie żyłki Dragon HM 69 lub 80 ,poszukiwałem w Rzeszowie ale dwa miesiące temu była niedostępna przynajmniej w "Karinie" i na szczękach w "to-tu" czy jak się tam ten sklep nazywa :).Widzieliście ją może w ostatnich dniach w którymś z rzeszowskich sklepów.Dodam,że nawet w necie jest praktycznie nie do zdobycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Strofta nie łowiłem ale słyszałem o nim różne opinie-pewnie ze wszystkim tak jest.Jedni chwalą inni narzekają :).Słyszałem też ,że właśnie Balzera wykupił Dragon ale czy to w 100% prawda to nie wiem.Ja używam tej z tym,że 0,16mm : Balzer Siglon : http://www.allegro.pl/item669514723_balzer_siglon_v_150m_0_14mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Strofta nie łowiłem ale słyszałem o nim różne opinie-pewnie ze wszystkim tak jest.Jedni chwalą inni narzekają

Ja na strofta nie narzekam, wolę jednak SUFIXa, Stroft 0,20 ma drobną tendencję do plątania ale za to jest mocna :)

Z ciekawszych żyłek jakie używałem to Mustad Ayaka SPINNCAST http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/mustad-ayaka-spinncast-g5-a29-p611-k2887.html fajna żyłeczka , bardzo miękka zupełnie inna niż SUFIX czy STROFT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do HM69:

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dragon-hm-69-g5-a29-p63-k5009.html

Znajomi z Krakowa łowią na te żyłki i zawsze je chwalą. Sam łowię na Mikado UV, żyłka w miare tania, dobra ale przegrubiona na opisie i to sporo.

Hm rewelacja ale w Rzeszowie ich nie dostaniesz były w Karinie na schodkach ale, teraz nie wiem czy Je mają, Ja chciałem 0,16 HM 69 to nie było już. Polecam Siglona Balzera, co do Strofta to juz nie ten co był kiedyś, jeszcze może Robinsony fullcarbonowe ta ciemna matchowa i primera, a takze orginalny Sufix lub CAmo, a zapomniał był Dragona Maxima Spin ta 300 m niebiesko-jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Moim zdaniem na okonia lepsza jest żyłka, ja stosuje 0,16 i nie narzekam. Okoń ma kruchy pyszczek i do tego jest dość waleczną rybą (charakterystyczne drgawki podczas holu), dlatego gdy jest słabo zaczepiony na plecionce może spadać. Ale jak chcesz łowić okonie na mikroskopijne paproszki to tylko plecionka i do tego cienka np 0,05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Rewelacja ? kolega jest pewny swojej wypowiedzi ? :D

Ja na wiosnę też ją zakupiłem bo nie miałem innego wyjścia.

Żyłka jest bardzo słaba podczas wiązania pęka na węzłach, rozciąga się jak guma....... z jej pamięcią też kiepsko.... wystarczy kilka rzutów obrotówką i żyłka nadaje się w kosz :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak do tej pory spiningowało mi się którąś z żyłek Trilene Berkleya . Biała, bardzo miękka ale mało rozciągliwa trochę jak plecionka, łowiłem nią parę lat i nie traciła parametrów, dostępna była w długich odcinkach. To było ładnych 10 lat temu nie pamiętam czy to była XL XT czy sensation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.