Skocz do zawartości

Stawy w Korniaktowie koło Łańcuta


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj spędziłem kilka godzin z wędkami nad #LeśnaWoda Złowiłem kilka karpi oraz 2 super waleczne amury. Brania zaczęły się po około 30 minutach od zanęcenia miejscówek. Nęciłem kukurydzą od #CarpSeeds i to samo zakładałem na włos. 
Oprócz ryb mogłem zobaczyć piękny zachód słońca, który kładł ostatnie promienie na tafli wody zmąconej spławami ryb.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W trosce o dobro ryb i komfort wędkarzy a także ze względu na wyciągnięte wnioski z ubiegłego sezonu oraz wprowadzone udogodnienia z jakich możecie korzystać od tego roku wprowadziliśmy kilka zmian w nowym regulaminie Leśnej Wody. 

 

Opublikowane niżej zapisy zaczną obowiązywać od 07.03.2020. 

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z zapisami przed przyjazdem. 

 

Oczywiście dla Waszej wygody będziemy wszystkim wysyłać regulamin już po potwierdzeniu obecności na łowisku.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do właścicieli. Czytając regulamin, moją uwagę przyciągnął punkt "zezwalający" na połów za pomocą trzech wędek. Nie czepiam się ale jak to się ma do obowiązujących w naszym kraju przepisów (mówię o ustawie o rybactwie śródlądowym)? Może warto zastanowić się nad zmianą tego zapisu zanim ktoś dociekliwy zacznie wydzwaniać w różne miejsca jak to w Polsce. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lenox napisał:

Chcecie przyczepić się do karpiarzy o 3 kija? 

Litości

Od X lat na łowiskach karpiowych, prywatnych można łowić na 3 albo więcej kijów i nikt przez te lata nie miał do nikogo pretensji. 

 

Jak pisałem nie chodzi o czepianie się. Nie rozumiem Twojej odpowiedzi, z której wynikać może, że "karpiarze" nie są objęci przepisami. Pytanie moje nie było zaczepką a jedynie uwagą czy nie warto pomyśleć nad zmianą regulaminu, który jest niezgodny z ustawą. Jeżeli mam być czepliwy, choć nie chcę to jak dobrze sądzę to kolega LENOX miał krótka przygodę z SSR jako członek więc ty bardziej taka wypowiedź nie przystoi. Tak czy inaczej pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka?

TOMEK, Nie zamierzam się z Tobą w żaden sposób spinać. Zmiana regulaminu? Ale po co?

Żeby karpiarz na PZW mógł zarzucić 3 kije? 

Niedoczekanie, a znając Polskie realia to po zmianie przepisów w tym kierunku to każdy by został karpiarzem. Chyba że nie rozumie Ciebie i chcesz nas na komercjach pozbawić 3 kija? 

 

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lenox napisał:

TOMEK, Nie zamierzam się z Tobą w żaden sposób spinać. Zmiana regulaminu? Ale po co?

Żeby karpiarz na PZW mógł zarzucić 3 kije? 

Niedoczekanie, a znając Polskie realia to po zmianie przepisów w tym kierunku to każdy by został karpiarzem

No to bez spiny. Co do zmiany miałem na myśli zmianę regulaminu łowiska w Korniaktowie tak by było zgodne z przepisami. Mówiąc przepisy mam na myśli ustawę, która obowiązuje na terenie całego kraju. Regulamin PZW jest jedynie dokumentem obowiązującym na wodach dzierżawionych  i będących w posiadaniu PZW i musi być zgodny z ustawą. Podobnie regulamin innych łowisk (prywatnych, gminnych.....) musi być zgodny z ustawą. W innym przypadku jest to w mojej ocenie wprowadzanie w błąd klienta. W obecnym czasie gdy np. policja często odwiedza podobne miejsca, wędkarz może spotkać się z niemiłą niespodzianką w postaci mandatu za łowienie na 3 kije. Ale może jestem przewrażliwiony. Miłego dnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem jednym z gospodarzy tej wody ale nie będę komentował ww, wolę w tym czasie jechać na ryby. Wszystkich zachęcam również do tego samego :)

Dodatkowo załączam kilka zdjęć zrobionych na Leśnej Wodzie w tym roku.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy, na jesień wpuściliśmy ponad 30 kg szczupaka(wrzuciliśmy wczoraj filmik na fb), kilka boleni, dużo okonia.

Na razie NIE zezwalamy go łowić, bo chcemy aby trochę wytępił karasia i inną drobnicę.

 

Ale zmartwię Cię bo prawdopodobnie docelowo będzie jak to piszesz jak wszędzie, typowo pod karpie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2020 o 09:27, gold_user napisał:

Jestem jednym z gospodarzy tej wody ale nie będę komentował ww, wolę w tym czasie jechać na ryby. Wszystkich zachęcam również do tego samego :)

Dodatkowo załączam kilka zdjęć zrobionych na Leśnej Wodzie w tym roku.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Witam ponownie. Nie rozumiem braku odpowiedzi. Pytałem spokojnie o zapisy państwa regulaminu. Zwracałem uwagę na niezgodność z przepisami. Uważam, że jest to (bez obrazy) nieuczciwe względem klientów, których wprowadza się w błąd zachęcając do popełniania wykroczenia. Oczywiście każdy posiadający kartę powinien mieć odrobinę podstawowej wiedzy ale uważam, że publikowanie takiego regulaminu nie jest rozsądne, pomijając już jego zawartość. Nie oczekuję odpowiedzi, pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Sezon w pełni a my przed nim zmieniliśmy stanowiska na nowe oraz dołożyliśmy jedno - teraz jest ich łącznie 5. Na jesień wpuściliśmy trochę karpi 4-11 kg. 

 

Aktualnie 15-18 lipca organizujemy drużynowe zawody karpiowe - pula nagród 2000 PLN. Zostało jedno wolne miejsce - jeśli ktoś jest chętny to priw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2020 o 10:48, gold_user napisał:

Mamy, na jesień wpuściliśmy ponad 30 kg szczupaka(wrzuciliśmy wczoraj filmik na fb), kilka boleni, dużo okonia.

Na razie NIE zezwalamy go łowić, bo chcemy aby trochę wytępił karasia i inną drobnicę.

 

Ale zmartwię Cię bo prawdopodobnie docelowo będzie jak to piszesz jak wszędzie, typowo pod karpie :)

Gdzie można kupić 30 kg szczupaka? Bo bym sobie charytatywnie zarybił tajną wodę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.