Skocz do zawartości

Jak wyrobić kartę wędkarską ??


MunieK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wędkarzy ;)

chciałbym się dowiedzieć:

-.gdzie mam się udać

-.co muszę przejść

żeby wyrobić kartę wędkarską?

mam 19 lat i jestem z Łańcuta.

Czekam na odpowiedz ;)

(ps. dzieki adminie za przeniesienie watku nie bylem pewien gdzie dac a bardzo nie chcialem smieci. widze ze administracja dziala :) i balaganiu duzego nie ma :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pw. ale myślałem ze to jest forum i publicznie się tutaj pisze :) jakby komuś jeszcze chciało się napisać to i jak postępować i mniej więcej jaka oplata za wszystko to piszcie śmiało ;)

ps. wśród maniaków wędkowania to już od dziecka ;) jedynie ostatnio była chwila przerwy... ale trzeba powrócić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MunieK, pogadaj z jakimś wędkarzem z okolic i zapytaj o kontakt do Skarbnika Koła Łańcut.

Dowiesz się się wszyastkiego na miejscu.

Tu możesz poćwiczyć do egzaminu:

http://www.kartawedkarska.pl/Swoją droga polecam wszystkim taki egzamin, mam wydrukowany certyfikat, że egzamin zdałem bezbłędnie. Spróbujcie powtórzyć ten wynik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje i za podanie tej strony nawet nie wiedzialem ze takie cos jest :) no to bede zalatwiac na czasie wszystko :) teraz trzeba przeczytac jeszcze z kilka razy RAPR ( regulamin amatorskiego polowu ryb ). czyli pierwsze to mam sie wybrac do pzw w lancucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak udaj się do koła w Łańcucie i ugadaj się na egzamin może będzie możliwość zdawania od ręki.Po zdaniu może być tak ,że kartę i formalności z nią związane załatwi Ci gość z koła ale na to bym nie liczył,pewnie powie Ci co robić.Mianowicie da Ci kartkę z potwierdzeniem zdania egzaminu,a ty udasz się z nią do starostwa zapłacisz tam 10zł i dasz zdjęcie (ogólnie będą potrzebne dwa) możliwe,że poczekasz chwilę i wydadzą Ci ją od razu albo każą przyjść za jakiś czas (ciężko powiedzieć).Gdy już otrzymasz kartę wracasz do koła dajesz skarbnikowi kartę i on wydaje Ci legitymację (odpłatnie oczywiście,chyba 5zł),rejestr i inne dodatki typu np.informator o wodach okręgu.Robisz resztę opłat typu składka członkowska,składka okręgowa i ewentualnie możesz dokupić wody górskie czy zbiorniki,jakieś symboliczne parę złotych na tzw.fundusz koła i potem już tylko na rybki :).

Ps.Oczywiście egzamin jest też na ogół płatny.

Dodam jeszcze tylko tyle,że pisząc o opłatach nie chciałem Cię wystraszyć tylko pisze jakie są realia.Połamania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie beret za szczegolowe informacje :) wlasnie na taki post czekalem :) co do oplat to wiadoma sprawa bo w polsce jest jak jest ;] a jeszcze jedno pytanko? bo przewaznie wszyscy placa skladki do konca kwietania czy teraz nie bedzie z tym problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca kwietnia się płaci gdy już mamy kartę i legitymację by nie płacić wpisowego jeśli nie wyrobimy się w tym terminie to płacimy wpisowe w wysokości 25zł i to wszystko nigdy nie ma z tym problemu.Ty jako,że wyrabiasz wpisowe i tak płacisz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta wyrobiona ;) teraz trzeba na rybki sie wybrac. proces przebieg nastepujaco: udalem sie do skarbnika kola nr 20 w lancucie( jest on osiagalny w sklepie "u marcina") wypelnenie dokumentow no i egzamin( jesli ktos posiada wiedze ogolna o wedkowaniu to nie ma problemow) dostalem zaswiadczenie o zdaniu egzaminu z wynikiem pozytywnym, nastepnie udalem sie do starostwa tam to tylko wypelnic dane (imie nazwisko adres i miejsce,czas urodzenia) no i do banku wplacic za legitymacje wedkarska. tak o to jestem szczesliwym posiadaczem owej karty i czlonkiem pzw ;) caly koszt to 156 zl( z wazna legitymacja,czyli ulgi. Dziekuje wszystkim zainteresowanym za odpowiedzi na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to witamy w PZW. Swoją drogą mógłbyś opisać swoje wrażenia trochę szerzej w formie artykułu np. pt. Jak zostałem wędkarzem. Myślę że podobne problemy ma wielu adeptów na wędkarzy i często nie wiedzą od czego zacząć. Poza tym myślę, że wielu chętnie przypomniało by sobie pewne punkty regulaminu. A czemu nie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

witam

Jestem tu nowy nie mam jeszcze 14 lat ale nie długo będę miał i zamierzam wyrobić sobie kartę i mam takie pytanie. Ile wynosi koszt zrobienia takiej karty wraz z tymi wszystkimi opłatami?

Edytowane przez tomek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.