Skocz do zawartości

Filmy o tematyce wędkarskiej


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Pigon czy wszystkie są godne uwagi to nie wiem ; ) z serii WMH polecam te które znajdują się pod linkiem :

Trzy rzeki

Jig Master

Sposób na sandacze :o

Przyczajony jaź,ukryty kleń

Powrót sandacza

Dla mnie te 5 filmów godne uwagi tylko ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nasze sanowe sumy miały podobne zwyczaje. Szkoda, że biznes sukcesywnie pozbawia ich ulubionych zimowisk i letnich kryjówek wydzierając wszystkie większe kłody z dna Sanu. Powoduje to zamulenie dawnych głęboczków i wyrównywanie dna.

Oglądając te filmy zastanawiam się czy nie było by zasadne stworzyć coś w rodzaju galerii ale NASZYCH filmów obrazujących łowienie i wypuszczanie ryb. Coś takiego co zaprezentował Zbyszek z synem.

Obecnie prawie każdy aparat i większość komórek ma możliwość zrobienia filmu więc ze sprzętem problemu nie będzie, natomiast było by to kapitalną przeciwwagą na wiszące stukilowe sumy na trzepaku i ością w gardle dla rodzimych mięsiarzy.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, każde unowocześnienia na portalu są mile widziane, niestety w rzeczywistości może byc trudno nakręcic filmik z połowu lub wypuszczenia zdobyczy zwłaszcza wędkującym samotnie kolegom. Ja osobiście nagrałem jeden filmik z wypuszczenia szczupaka, jednak zamiesciłem go na "innym" portalu wędkarskim, gdyż w owym czasie żyłem w niewiedzy i nie miałem pojęcia o istnieniu PSW (szczerze to nawet nie wiem czy wyszukiwałem jaki kolwiek portal o tematyce wędkarskiej, jeden z moich znajomych zaprosił mnie do portalu i tak już tam się "zasiedziałem"). O ile problemu ze sprzętem może nie będzie, o tyle może się okazac że braknie nam ręki do filmowania. Ale ja jestem za ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, nie każdy wędkuje w duecie a najlepsze rezultaty przeważnie ma się na wyprawach solo i wtedy okazuje się że dwie ręce to za mało i w dodatku za krótkie :). No cóż natury nie poprawimy ale z nie takimi problemami ludzie sobie radzili.

Pomysł ten (z filmami pokazującymi wypuszczanie złowionych ryb) zrodził mi się już dawno i nawiasem mówiąc właśnie od tego miałem zamiar rozpocząć egzystencję naszego portalu. Chodziło mi wtedy głównie o ochronę niewymiarowego szczupaka zabieranego przez żywczarzy. Ale przecież problem ten dotyczy każdego gatunku.

Ostatnio nawet na posiedzeniu sądu okręgowego potoczyła się dyskusja w temacie wymiaru ryb. Regulamin co prawda określa wymiary ochronne ryb np. "boleń do 40 cm" Czyli ryba którą można by zabrać z łowiska powinna mieć nie 40 cm ale powyżej. Czyli za 40 cm bolenia w siatce można dostać mandat.

Ale po co wchodzić w jakieś niepotrzebne konflikty kiedy można określić swoje granice i zostać im wiernym. Ja od swojej pierwszej przygody z sumem a miał on wtedy wymiar 50cm doszedłem do wniosku że skoro może dorosnąć w Sanie do 2m więc szkoda takie kijanki zabierać. Obrałem więc swój wymiar 80cm często wypuszczając osobniki 79cm. No i jak zawsze w takich okolicznościach bywa właśnie takie najczęściej się zahaczały.

Rzucając TU pomysł filmowania i prezentowania światu postawę "zwróć wolność" chciałem abyśmy udokumentowali nasze deklaracje słowne typu "...ryba oczywiście wróciła do wody" i aby galeria foto nie była odbierana za galerię rzeźniczą jak to bywa na innych portalach gdzie pokazują się zdjęcia z sumami gigantami wiszącymi na trzepaku i ociekającymi krwią. Co to za bohaterstwo zabić bezbronne stworzenie w dobie techniki i technologii kosmicznej.

Mogli byśmy zrobić jeden krok do przodu i zamiast wdawać się w polemikę w temacie "no kill" pokazać że można to robić z przyjemnością tak jak to zrobił Zbyszek z synem. Uważam że te filmy powinny być eksponowane na stronie głównej i to bardzo wyraźnie a nie schowane gdzieś wśród wielu postów na forum.

Wiem, że wielu z nas również nie ma oporów z wypuszczaniem swoich zdobyczy dlatego chciałbym wszystkich zachęcić do filmowania i przesyłania do nas tych materiałów. Może zrobimy z tego jakiś konkurs. Wszystko zależy od odbioru tego pomysłu. Podyskutujmy czy warto czy nie ma sobie czym głowy zawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku robienie zdjęć czasami jest niemożliwe a co dopiero kręcenie krótkich filmików. Na rybach w 90% jestem sam i czasami szkoda mi czasu na robienie zdjęć. Jednak pomysł wspaniały. Oglądając zdjęcia niektórych użytkowników na pewno to zda egzamin. Z tego co się orientuję to np. Oktawian często jeździ na wyprawy z jakimś kompanem więc mógłby się pochwalić takim filmem :) Jestem oczywiście ZA tym pomysłem. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w rzeczywistości może byc trudno nakręcic filmik z połowu lub wypuszczenia zdobyczy zwłaszcza wędkującym samotnie kolegom.

Łatwo nie jest, ale przy pomocy samowyzwalacza, który jest praktycznie w każdym aparacie oraz statywu- wydatek rzędu 100zł. można osiągnąć całkiem niezłe rezultaty zarówno w fotografowaniu jaki i filmowaniu.

Wiem, że wielu z nas również nie ma oporów z wypuszczaniem swoich zdobyczy dlatego chciałbym wszystkich zachęcić do filmowania i przesyłania do nas tych materiałów. Może zrobimy z tego jakiś konkurs.

Świetny pomysł! W następnym sezonie będę miał ponad 4 miesiące wakacji więc liczę na poprawienie paru swoich rekordów. Także powinno się pojawić kilka okazji do uwiecznienia swoich zdobyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie trzeba mieć statyw za 100zł mnie udało się trafić w Tesco mały teleskopowy statyw za 10 zł. Znacznie łatwiejszą sytuację będą mieć wędkarze preferujący metody statyczne. Można wcześniej przygotować sobie miejsce na ustawienie aparatu. Przy spinningu jest o wiele trudniej. W dodatku dochodzą emocje. Jednakże jeżeli decyzja nie będzie przypadkowa, można sobie poradzić z każdym problemem.

Wcześniej radziłbym poćwiczyć trochę z samowyzwalaczem i filmowaniem swoim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne filmiki z YouTube z moim ulubionym łowcą szczupaków Mickiem Brown'em. Facet ma pojęcie o metodach i o wędkowaniu a do tego w Anglii, gdzie mam miejsce akcja filmu są ryby w rzekach. I siedząc nad brzegiem rzeki możemy spodziewac się każdego rozmiaru ryby, nawet rekordowego!!! Marzą mi się takie czasy u nas w kraju i wydaje mi się, że wszystko idzie ku temu, zeby tak było!!!

http://www.youtube.com/watch?v=1oDg2zpkrWo

http://www.youtube.com/watch?v=-EN46jqVVAg

http://www.youtube.com/watch?v=37yCm9y3siU

http://www.youtube.com/watch?v=dfpeW0rLzjs

http://www.youtube.com/watch?v=I5pzBy9pJwA

Zwróccie uwagę na sprzet jakim łowi. To było dawno temu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wreszcie po długim okresie udało mi się wrzucić filmik na YouTube, poszłoby to o wiele szybciej ale mój internet nie jest zbyt dobry :) (radiówka:P)

Jakość filmu nie jest najlepsza ponieważ używałem zoomu, a jak się okazało przy filmowaniu w moim aparacie działa tylko zoom cyfrowy a nie optyczny i do tego jeszcze kiepskie oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.