Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Posted

Jestem po pierwszych próbach nanofila 0,08. Na plus to znacznie większa wytrzymałość przy wyrzutach, nie udało mi się odstrzelić żadnej gumki, fakt główki tylko 3g ale przy 0,04 odstrzały miałem bardzo często. Na minus to bliższe rzuty i to dość znacznie, może linka z czasem się dotrze, na razie jest sztywna jak drut ;) No i zaliczyłem jedną brodę, przy 0,04 nie pamiętam abym choć raz doświadczył tego problema ;)

Posted

Miałem to dziadostwo a dokładniej Berkley Nanofil Uni-Filament Fishing Line 0.20/12.649 kg w roku 2012.

Używałem tylko do spiningu kolega tez kupił do spiningu rok później 2013.

Efekty mieliśmy podobne szybko się przeciera szczepi urywa jednym słowem dziadostwo szkoda kasy.

Lepiej używać już żyłki albo plecionki a nie tego wynalazku. Przez niego straciłem na prawdę fajne przynęty bo urywały się przy wyrzucie. Jak się kupi przez jakiś czas będzie ok ale potem już zacznie się jazda strzepienie urywanie itd. Nie polecam.

Posted

Nanofila używam wyłącznie do UL i dość dobrze się sprawdza, do cięższego łowienia mam plecionki i nie zamierzam tego zmieniać :)

  • 5 months later...
Posted

Ja wczoraj łowiłem właśnie nią na Sanie i strasznie się przeciera o kamienie i roślinność. Węzeł sprawdza się tylko ten podany od producenta, reszta się rozwiązuje.

Ogólnie nie polecam zakupu tego badziewia.

Posted
Ja wczoraj łowiłem właśnie nią na Sanie i strasznie się przeciera o kamienie i roślinność.

Na kamienie to i dobra plecionka może być mało :) Używałem nanofila do delikatnego łowienia na w miarę bezzaczepowch łowiskach i sprawdził się dobrze. Nie łowię już aż tak delikatnie, obecnie mam tylko same plecionki, nanofila sprezentowałem na giełdzie niech innym służy, generalnie byłem z tej linki zadowolony choć początki były trudne ;)

Posted

No nie wiem ja, testowałem na sandaczach, okoniach a teraz zabrałem na San bo nie miałem nic innego pod ręką i jak na jeziorach nie jest najgorzej to rzeka z częstymi zaczepami to porażka.

Dużym plusem jest to że można łowić na mrozie i to chyba jedyny plus ale każdy ma prawo do własnej opini.

Pozdrawiam.

Posted
No nie wiem ja, testowałem na sandaczach, okoniach a teraz zabrałem na San bo nie miałem nic innego pod ręką i jak na jeziorach nie jest najgorzej to rzeka z częstymi zaczepami to porażka.

Dla mnie nanofil miał zastosowanie w UL do małych przynęt i na łowiska bezzaczepowe przy łowieniu okoni, używałem 0,04 0,06 0,08. Grubsze mnie nie interesują, do cięższej roboty mam sprawdzone plecionki :)

ale każdy ma prawo do własnej opini.

Zgadzam się w 100% :)

  • 1 year later...
Posted

Ja mam nawinięty nanofil 0.10 na kołowrotku shimano ultegra 2500 super ship. Używam jej na okrągło bo kołowrotek ma tylko jedną szpule. do tego polecam miękki kijek . Ja używam wklejki 2.40 m do 8 gr. Na  odcinek końcowy  dowiązuje przypon z  zyłki od 0.12 do 0.16 mm . Dodam że wędkując w trudnych , zakrzaczonych łowiskach z dużą ilością zawad zdarza się ,że urwę ja na węźle. Dodam również że i wędki łamię  , i kołowrotek uszkodziłem . Najważniejsze jest myślenie nad wodą . Łowię już na nią drugi rok i szczerze polecam do przynęt na główkach jigowych i do wędkowania spod lodu.

Posted

Używam wersji czerwonej 0,06mm. W sam raz wedle mojej oceny do wędek o gramaturze wyrzutu w okolicach 10-15g. Początkowo rwałem na węźle, ale po eksperymentach z wiązaniem jest coraz lepiej. Dodam, że używam fluocarbonu na przypon. Dobre rozwiązanie na pstrągowe rzeczki, kolor linki ułatwia mi precyzyjne prowadzenie przynęty. 

Posted

Każdy używa wedle swojego rozeznania. Przy wędce o c.w. do 5g (dosyć spolegliwa), którą niedawno kupiłem maiłem uzasadnione obawy, że podczas mocowania się z zaczepami mógłby ucierpieć blank. Kiedy łowię wędką do 15g (szybka akcja), to takich obaw bynajmniej nie mam, przy zaczepie jestem w stanie bez obaw o blank siłować się i po jakimś czasie urwać/oczepić wabik. Przy moim wiązaniu odpowiada "na oko" markowej żyłce 0,18mm, która zwykłem używać.

Dla ścisłości - przekłamkłamałem nieświadomie grubość swojego nanofila - po sprawdzeniu okazuje się, że to 0,08. Zasadnicza różnica w wytrzymałości musi być jednak chyba niezbyt wielka (?). Przypon wiąże aktualnie z fluocarbonu oznaczonego jako 0,17mm. 

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Posted

Gdzieś czytałem, że i owszem może się sprawdzić, ale sporo grubszy (o ile dobrze pamiętam to ktoś polecał +/- 0,45mm). Do tej pory nie miałem okazji na własnej skórze sprawdzić tego.

Posted (edited)

Dopiero w tym roku zacząłem stosować nanofil, także wszystko przede mną. . Rzuty są jednak dalsze, a czułość większa niż przy żyłce (z która zazwyczaj na bolenie chodziłem), więc sądzę, że dobrze zda egzamin. 

Edited by Piotr Madura
  • 2 weeks later...
Posted

Ja śmigam z  Berkley Nanofil  3 lata i jak dla mnie jest na plus...nie traci koloru, rzuty dłuższe niż przy pletce, a i wytrzymałość tez ok. 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy