Skocz do zawartości

Berkley NanoFil - rewolucja!


uchal

Rekomendowane odpowiedzi

jaką podróbkę? Występuja takie?

Nie kupuj na rynku tam o podróbkę najłatwiej (owszem wystepują kolega dał się namówić). Kupuj w renomowanych sklepach gdzie sprzedawca nie gromadzi dużych ilości towaru tylko sprowadza na bieżąco.

- - - Updated - - -

jakiego węzełka używasz do nanofila?

Nie jestem w stanie ci go nazwać, bo nie wiem (nie przywiązuję wagi do takich spraw). Jest to podwójna pętelka a węzeł typowo zderzakowy stosowany dawniej w wiązaniu przyponów muchowych (kiedy jeszcze o koniczne było b.ciężko). Przed zaciągnięciem ślinię i zaciągam na mokro. Nigdy mnie nie zawodzi czy to na plecionce czy też na żyłce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zdecydowałem i kupiłem na próbę szpulkę Nanofila 0,06m. Przeznaczenie wyłącznie okonki, do cięższej roboty wolę sprawdzone plecionki. Na pierwszy rzut oka linka bardzo przyjemna w dotyku, śliska i sztywna. Próbowałem zerwać ją w rękach i nie specjalnie się dało, zbyt mocno nie szarpałem bo szkoda rąk, można się pokaleczyć ;) Podstawowe pytanie jak to wiązać :D ? Próbuję już 5ty węzeł i lipa, rwie się na węźle jak nitka, na mokro i sucho to samo. Zauważyłem też że linka się spłaszcza, po kilku próbach wiązania.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie jak to wiązać :D ? Próbuję już 5ty węzeł i lipa, rwie się na węźle jak nitka, na mokro i sucho to samo.

W tym roku testowałem 0,10mm znajomy 0,08mm .Wnioski:Troszeczkę przereklamowana jak dla mnie.Na plus na pewno minimalizacja tarcia i to znacznie.Dzięki czemu wydłużone rzuty mniejszymi przynętami.Jeśli chodzi o moc to bez rewelacji jak nie pęknie to się wyśliźnie.Na pewno jak dla mnie najmocniejszym okazał się węzeł na trzy końce.

Jednak po dwóch miesiącach intensywnego łowienia, pletka zdążyła się postrzępić i strzelać.Często nie na węźle.

Po utracie teflonu i po kilku wizytach na Wisełce nabrała brzydkiego koloru co spowodowało że poszła w szafę.

Na pewno jej już nie zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych chwilach łowienia Nanofilem 0,06. To nie jest produkt dla mnie. Wiązałem to różnymi węzłami, tymi zalecanymi na opakowaniu jak i swoimi sprawdzonymi. Odstrzeliłem i pourywałem wszystkie przynęty na 5g główkach jakie miałem w pudełku, przy lżejszych główkach było już lepiej ale ja tak lekko nie łowię :D Linka bardzo dziwnie się zachowywała, potrafiła strzelić przy byle lekkim zacięciu, nawet nie na węźle, innym razem ciężko byłą ją zerwać na zaczepie. Rzuty trochę dłuższe niż PP 4lb ale niestety trzeba nieźle machnąć wędką aby uzyskać dłuższą odległość, co niestety skutkowało odstrzelonymi przynętami.

Oddam gratis szpulkę Nanofila 0,06 forumowiczowi który ją przetestuje i napiszę swoje spostrzeżenia w tym wątku, może akurat komuś przypasuje ta linka i będzie z niej zadowolony, czego gorąco życzę. Chętnych proszę o info w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odświeżę nieco wątek. Od miesiąca mam nawiniętego nanofila 0,04mm w kolorze zielonym, jest to nowość na ten rok. Suży mi do delikatnej okoniówki z przynętami na główkach 2,5 - 5g. Jak na razie spisuje się dobrze, znacznie lepiej niż poprzednio zakupiony rozmiar 0,06 w kolorze białym, być może linka została nieco "poprawiona" w stosunku do pierwowzoru. Faktem jest że kij który został sprzężony z nanofilem jest bardziej delikatny, przez co wyrzut przynęty jest znacznie bardziej subtelny i dzięki temu mam mniej odstrzałów, średnio 1-2 na wyjazd ;) Niewątpliwy plus nanofila to brak splątań i bardzo długie odległości rzutowe, "grubość" też na zadowalającym poziomie, nie ma porównania z żadną plecionką w tym "rozmiarze", to zupełnie inna kategoria "grubości" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis na jednej z aukcji dottyczacy nanofila 0,04mm - aukcja zaufanego i sprawdoznego sklepu:

Parametry:

  • długość: 125m
  • rozmiar: 0,04mm
  • średnica rzeczywista: 0,054mm
  • wytrzymałość: 1,964kg

Tak wiec w przypadku nanofila mamy chyba do czynienia z "rozmiarem" i "średnicą rzeczywistą" i pojęcia te nie sa tożsame z sobą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Przymierzając się do zakupu Nanofila ,przeleciałem większość sklepów w Rzeszowie aby pomacać tą linkę , porównać dane z opakowania do średnicy rzeczywistej oraz sprawdzic to słynne "strzelanie' na węźle.Niestety ale żaden sklep nie miał tej linki w ofercie i zmuszony byłem kupować w ciemno:rolleyes:. Zależało mi na cienkiej lince do UL i zdecydowałem się na 0,06 .Teraz znając rzeczywiste parametry tej linki ,pewnie wziąłbym 0,08 , ze względu na wytrzymałość oraz srednicę co daje nieco lepszą widoczność na tle tafli wody.Nanofil jest leciutko przegrubiony ale i tak wypada bardzo dobrze w porównaniu ze średnicami i opisami niektórych plecionek:D.Jak na razie Nanofil jest OK.

Na koniec mała uwaga a mianowicie,kwestia rozciągliwości a raczej jej braku.Nie wiem jak grubsze średnice ale 0,06 ma nieznaczną tendencję do rozciągania,niewielką ale ma,czuć to dobrze przy "odstrzeliwaniu" z zaczepu.Oczywiście mówimy o Nanofilu opisanym jako Nowość na 2013r.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisy na szpulach linek sprzedawanych u nas można traktować tylko orientacyjnie, ale faktem jest że nanofil oznaczony jako 0,04 jest bardzo cienki, miałem kilka różnych "cinkich" plecionek i żadna nie była tak wyczywalnie cienka, ale wiadomo że nanofil nie jest plecionką, bliżej temu produktowi do linek zgrzewalnych np. Strena Microfuse. Jako linka do UL może się sprawdzić w wielu przypadkach, jednak plecionki z pewnością mi nie zastąpi :)

[Wysłano z Tapatalk HD]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
No to powinna być ok, tylko troszkę grubszą 0,08 zamówię na wisłokowe zmagania z okoniami.

Ja róznież zamówiłem sobie 0,08 w nowym kolorze - czerwonym. Używam obecnie 0,04 i jestem dość zadowolony, bardzo cieniutka lineczka, całkiem wytrzymała, jedyny minus to odstrzały przynęt, trzeba uważać przy wyrzucie żeby nie przedobrzyć :D Generalnie jestem tym wynalazkiem mile zaskoczony, choć pierwszy zakup białej 0,06 nie zaliczę do udanych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej "grubości" jaką jest 0,04 naprawdę niewiele potrzeba żeby wystrzelić w powietrze małą gumkę na 3g główce, ta linka jest bardzo delikatna, trzeba nauczyć się nią poprawnie rzucać, nic na siłę ;) Dlatego też zamówiłem sobie 0,08 i mam nadzieję że pod tym względem będzie się lepiej spisywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanofil 0,08 jest już u mnie. Linka cienka, na moje oko cieńsza od plecionek w stylu 0,04 - 0,05mm cokolwiek te oznaczenia znaczą. Po pierwszych oględzinach jestem z niej zadowolony ;) Zobaczymy jak się sprawdzi nad wodą.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiń nanofila na szpulę (prawie zawsze są dwie przy kołowrotku:)) później nawiń podkład do żądanej ilości następnie przewiń całość na drugą szpulę :P wszystko proste pod warunkiem że obie szpulki mają te same parametry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.