Jump to content

Stupnica


lisses

Recommended Posts

Może zna ktoś tą górską rzeczkę Okręgu Przemyśl? Jaki ma charakter?

Z pytaniem do kolegów znających rzeczkę. Na co można liczyć i na jakich odcinkach?

Znalazłem coś takiego, ale szczerze to chyba musiało być napisane dobrych kilka lat temu? Chyba,że nie...kto wie?

http://narybach.fm.interia.pl/lowiska_rzeka_san.html

Edited by lisses
Link to comment
Share on other sites

To chyba jakiś bardzo stary tekst, jeszcze z czasów gdy rzeka ta obwitowała w lipienie i pstrągi. Teraz sie to trochę zmieniło... i nie ma zakazu spinningowania. W tamtym roku gdy zaczynałem przygodę z kropkami byłem tam kilka razy, ale bez efektów. Max.jej szerokość jaką zobaczyłem było to ok. 10 m., głebokość w niektórych miejscach zaskoczyła mnie( 1.5 do 2.5 m) Widziłem także dużo śladów po widełkach, oraz po patroszeniu ryb. Rzeczka ciekawa i urokliwa, ale śmieci na jej brzegach jak dla mnie jest o wiele za dużo. Pomimo wszystko w tym sezonie nad nią wrócę z większym bagażem doświadczeń i umiejętności, może wtedy rzeczka obdarzy mnie choć jednym kropkiem.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie.

Był czas, że wraz z kolegami nie jeździliśmy do Leska nad San. Bo i po co skoro dużo bliżej była wspaniała Stupnica. Nie pamiętam dokładnie czy największy lipień złowiony przez mojego kolegę miał 51 czy 52 centymetry. Średnia wielkość łowionych ryb wynosiła 36 - 38 cm. Jak zauważyliście piszę w czasie przeszłym. Przykro mówić ale od paru lat jeździmy z dwa razy w roku z nadzieją że rzeka odżyła, niestety wyniki nie pozostawiają złudzeń. Co do dużej ilości widełek. Rok czy dwa lata temu była powódź i parę stawów rybnych było zniszczonych, moim zdaniem to spowodowało większe zainteresowanie Stupnicą. Jako ciekawostkę podam, że lipienie z O.S. na Sanie pochodzą ze Stupnicy.

Pozdrawiam,

Artek.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Ja pochodzę z birczy, przez którą przepływa stupnica łowie już na niej ponad 10 lat i znam ją jak własną kieszen. Ta rzeka ma swój urok. lecz ostatniego czau z ryba jest tu bardzo słabo, lipienia nie widać wcale, pstrąga jest dużo ale niestety są to ryby nie przekraczajace 30 cm, 40 to prawdziwa rzadkość, dużo jest za to klenia i to nie małego, czesto trafią się 40 ale i zdarzają sie 50. Zgodzę sie z kolegami że rzeka została zniszczona i zasmiecona przez człowieka. smieci to normalka ale do tego dochodzą ścieki i to powoduje że pstrag i lipień znika z rzeki. Kiedys bliżej sanu można było trafić bilenia a nawet brzane a teraz jest to niemożliwe. Ale nadal łowie na stupnicy bo zdażają sie bardzo ładne okazy, w tamtym roku złapałem na supnicy w malawi pstraga 56 cm i 52 naprawde piękne ryby. Oczywście wróciły do wody. Osobiście polecam odcinki stupnicy w starej birczy od mostu obok rejonu dróg do samej malawy i nawet lipy. Są to dzikie odcinki gdzie nie ma żadnych zabudowań i ryba nie została wyniszczona a rzeka płynie swoim dzikim rytmem. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Czesto lowilem na stupnicy przeważnie lipienie na nimfe ale pare razy trafilo mi se ze wychodzily do suchej,nie byly to kolosy ale trafialy sie wymiarki.Nie wiem skad ale udalo mi sie dwa razy zlowic teczaka.Wczesna wiosna należała jednak do spiningu.Najwiekszego kropka zlapalem jednak na nimfe 41 cm zlowilem go dwa razy w tym samym miejscu poznalem go po specyficznym znamieniu z boku pyska.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Sam się dziwię gdzie są ostatnio jak szedłem w dół rzeki od mostu w Birczy do kładki koło tomaki udało mi się wyciągnąć jednego na 51 cm ( w dobrej kondycji wrócił do wody ;) NO-KILL ) a tak to 0 tylko klenie ,ale dużo z nich wpływało koło tomaki do korzonki ,a tam coś z rzeką robili i wpuścili coś do wody i wytruło pstrągi ponoć było widać jak do góry brzuchem płyneły ;/ ...

Edited by radszak12
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy