Skocz do zawartości

Stupnica


lisses

Rekomendowane odpowiedzi

Może zna ktoś tą górską rzeczkę Okręgu Przemyśl? Jaki ma charakter?

Z pytaniem do kolegów znających rzeczkę. Na co można liczyć i na jakich odcinkach?

Znalazłem coś takiego, ale szczerze to chyba musiało być napisane dobrych kilka lat temu? Chyba,że nie...kto wie?

http://narybach.fm.interia.pl/lowiska_rzeka_san.html

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiś bardzo stary tekst, jeszcze z czasów gdy rzeka ta obwitowała w lipienie i pstrągi. Teraz sie to trochę zmieniło... i nie ma zakazu spinningowania. W tamtym roku gdy zaczynałem przygodę z kropkami byłem tam kilka razy, ale bez efektów. Max.jej szerokość jaką zobaczyłem było to ok. 10 m., głebokość w niektórych miejscach zaskoczyła mnie( 1.5 do 2.5 m) Widziłem także dużo śladów po widełkach, oraz po patroszeniu ryb. Rzeczka ciekawa i urokliwa, ale śmieci na jej brzegach jak dla mnie jest o wiele za dużo. Pomimo wszystko w tym sezonie nad nią wrócę z większym bagażem doświadczeń i umiejętności, może wtedy rzeczka obdarzy mnie choć jednym kropkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Był czas, że wraz z kolegami nie jeździliśmy do Leska nad San. Bo i po co skoro dużo bliżej była wspaniała Stupnica. Nie pamiętam dokładnie czy największy lipień złowiony przez mojego kolegę miał 51 czy 52 centymetry. Średnia wielkość łowionych ryb wynosiła 36 - 38 cm. Jak zauważyliście piszę w czasie przeszłym. Przykro mówić ale od paru lat jeździmy z dwa razy w roku z nadzieją że rzeka odżyła, niestety wyniki nie pozostawiają złudzeń. Co do dużej ilości widełek. Rok czy dwa lata temu była powódź i parę stawów rybnych było zniszczonych, moim zdaniem to spowodowało większe zainteresowanie Stupnicą. Jako ciekawostkę podam, że lipienie z O.S. na Sanie pochodzą ze Stupnicy.

Pozdrawiam,

Artek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja pochodzę z birczy, przez którą przepływa stupnica łowie już na niej ponad 10 lat i znam ją jak własną kieszen. Ta rzeka ma swój urok. lecz ostatniego czau z ryba jest tu bardzo słabo, lipienia nie widać wcale, pstrąga jest dużo ale niestety są to ryby nie przekraczajace 30 cm, 40 to prawdziwa rzadkość, dużo jest za to klenia i to nie małego, czesto trafią się 40 ale i zdarzają sie 50. Zgodzę sie z kolegami że rzeka została zniszczona i zasmiecona przez człowieka. smieci to normalka ale do tego dochodzą ścieki i to powoduje że pstrag i lipień znika z rzeki. Kiedys bliżej sanu można było trafić bilenia a nawet brzane a teraz jest to niemożliwe. Ale nadal łowie na stupnicy bo zdażają sie bardzo ładne okazy, w tamtym roku złapałem na supnicy w malawi pstraga 56 cm i 52 naprawde piękne ryby. Oczywście wróciły do wody. Osobiście polecam odcinki stupnicy w starej birczy od mostu obok rejonu dróg do samej malawy i nawet lipy. Są to dzikie odcinki gdzie nie ma żadnych zabudowań i ryba nie została wyniszczona a rzeka płynie swoim dzikim rytmem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czesto lowilem na stupnicy przeważnie lipienie na nimfe ale pare razy trafilo mi se ze wychodzily do suchej,nie byly to kolosy ale trafialy sie wymiarki.Nie wiem skad ale udalo mi sie dwa razy zlowic teczaka.Wczesna wiosna należała jednak do spiningu.Najwiekszego kropka zlapalem jednak na nimfe 41 cm zlowilem go dwa razy w tym samym miejscu poznalem go po specyficznym znamieniu z boku pyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Sam się dziwię gdzie są ostatnio jak szedłem w dół rzeki od mostu w Birczy do kładki koło tomaki udało mi się wyciągnąć jednego na 51 cm ( w dobrej kondycji wrócił do wody ;) NO-KILL ) a tak to 0 tylko klenie ,ale dużo z nich wpływało koło tomaki do korzonki ,a tam coś z rzeką robili i wpuścili coś do wody i wytruło pstrągi ponoć było widać jak do góry brzuchem płyneły ;/ ...

Edytowane przez radszak12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.