Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Doszedł do mnie wczoraj mój nowy kijek, St.Croix Avid 290cm 7-21g. Zastapił wysłużonego i poczciwego Diplomata Robinsona którego nota bene polecam! Wędeczka jest wykończona rewelacyjnie. Jest bardzo cienka co mi się także podoba. Koreczek i wykończenie szczegółów, przelotek, dolnika - pierwsza klasa. Waga na poziomie Diplomata czyli jakies 160g - niedużo moim zdaniem. Skoczyłem wczoraj na godzinkę na Rzemień pomachać nim testowo. Wyciagnałem 2szczubełki i okonia. Wędka ma niesamowite właściwości rzutowe. Obrotówkę 6g na plecionce posyła na bardzo duże odległości. Strach pomyśleć co będzie na żyłce lub na małej wahadłówce - na rzekę i woblerki rewelacja. Zapas mocy jest odczuwalny chociaż chciałbym żeby CW wędki był tak do 25-30g z uwagi iż lubie czasem założyć większe wahadełko. Nie mniej jednak czuje iż się polubimy :cool: Teraz tylko dokupić coś o CW 15-40 i koniec z zakupami wędek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę poprosić jakiś namiar na te kije?

Kupujecie gotowce? czy blanki i zbroicie? A jeżeli tak to blanki gdzie? USA? Zbrojenie u kogo?

Bo zastanawiam się, ile wychodzi za taki kij i na jakich komponentach.

Może by sobie sprawił jakąś taka zabawkę ....:)

Łukasz ... nigdy nie ma końca zakupów .. uwierz mi ... :) zawsze ma się marzenie mieć coś nowego, później się je realizuje i tak w kółko, od kilku lat sobie powtarzam, mniej sprzętu - więcej łowienia, i co roku gorzej mi to wychodzi.

Gabryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę poprosić jakiś namiar na te kije?

Kupujecie gotowce? czy blanki i zbroicie? A jeżeli tak to blanki gdzie? USA? Zbrojenie u kogo?

Bo zastanawiam się, ile wychodzi za taki kij i na jakich komponentach.

Może by sobie sprawił jakąś taka zabawkę ....:)

Łukasz ... nigdy nie ma końca zakupów .. uwierz mi ... :) zawsze ma się marzenie mieć coś nowego, później się je realizuje i tak w kółko, od kilku lat sobie powtarzam, mniej sprzętu - więcej łowienia, i co roku gorzej mi to wychodzi.

Gabryś

Ja kupiłem używkę w idealnym stanie za 5stówek na forum CF. Nówki masz tu:

http://www.corona-fishing.pl/Katalog,produktow/St._Croix/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używkę w idealnym stanie za 5stówek na forum CF. Nówki masz tu:

http://www.corona-fishing.pl/Katalog,produktow/St._Croix/4

A pytałem dlatego, że ja prawie cały sprzęt jaki mam kupuje w USA, a tam st croix jest bardzo popularny, także wśród muchówek.

A jak przeglądam oferty tamtejszych sklepów, to oni jednak preferują długości spiningów rzędu 5' -8' i zastanawiałem się gdzie można w dobrej cenie kupić kije typowo europejskie tego producenta. A myślałem ze może blanki ścigacie i zbroicie u kogoś. Bo pamiętam kilka lat temu to była praktycznie jedyna opcja na rynku polskim.

No ale teraz juz wszystko jasne, a cena za którą wyhaczyłeś tego Avida -rewelacja.

Gabryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beret no to rewelacja:D,masz ponton to teraz można jechać na Poręby zapolować na grubego zwierza:D Zabieraj Dreda,ja przyjade z Sixą i wysadzimy ten Porąbany staw w powietrze,tak żeby juz nikt nie wpadł na genialny pomysł zrobienia tam zawodów NO MORE!!!!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że się zgadzasz ze mną Łukaszu:D Wiem że to twoje okolice te Poręby ale tam na prawde jest patologia bo jak inaczej można nazwać złowienie jednego okonka na 20stu zacnych i najlepszych spiningistów z całego podkarpacia.:)..????Dobrze że Niedzielne zawody są na Wiśle ufff:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem nowiutkiego multiplikatora Shimano Curado 200E7 "mejd in dżapan". Kijka castingowego jeszcze nie posiadam, ale miałem okazję przetestować kręciołek podpinając go pod krótki kijaszek spinningowy, nie jest to szczyt wygody ale rzucać dało się całkiem przyjemnie, jednak brak pazura, akcja kijka i rozmieszczenie przelotek dyskwalifikuje taki zestaw do normalnego wędkowania. W ciągu tego tygodnia powinienem stać się posiadaczem rasowego kija castingowego i postaram się napisać kilka zdań na temat zestawu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem nowiutkiego multiplikatora Shimano Curado 200E7 "mejd in dżapan". Kijka castingowego jeszcze nie posiadam, ale miałem okazję przetestować kręciołek podpinając go pod krótki kijaszek spinningowy, nie jest to szczyt wygody ale rzucać dało się całkiem przyjemnie, jednak brak pazura, akcja kijka i rozmieszczenie przelotek dyskwalifikuje taki zestaw do normalnego wędkowania. W ciągu tego tygodnia powinienem stać się posiadaczem rasowego kija castingowego i postaram się napisać kilka zdań na temat zestawu.

Ile takie cacko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest największy minus tej metody - centy multiplikatorów. Za średniej jakości kręciołek trzeba dać min. 500zł, można też i taniej, podobno multiki jaxona są całkiem przyzwoite jak na tę firmę i kosztują w granicach 170zł. http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jaxon-casting-express-g5-a75-p587-k3495.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie tej Jaxon! Kupiłem go kiedyś razem z castem Jaxona Perseus-em i rozleciał się po 1,5h łowienia. Wymieniłem go na inny i to samo stało się po kilku dniach łowienia. Łowiłem lekkimi jerkami, więc o "przeciażeniu" nie było mowy. Dopiero zakup multika Daiwy model Megaforce 100TSHL (ten z twitchin barem) sprawił, że castingowanie stało się przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem nowiutkiego multiplikatora Shimano Curado 200E7 "mejd in dżapan". Kijka castingowego jeszcze nie posiadam, ale miałem okazję przetestować kręciołek podpinając go pod krótki kijaszek spinningowy, nie jest to szczyt wygody ale rzucać dało się całkiem przyjemnie, jednak brak pazura, akcja kijka i rozmieszczenie przelotek dyskwalifikuje taki zestaw do normalnego wędkowania. W ciągu tego tygodnia powinienem stać się posiadaczem rasowego kija castingowego i postaram się napisać kilka zdań na temat zestawu.

Siemka, Krs multik jest bardzo przyjemny -dobry wybór, cieszę się jednocześnie bo mało castingowców na PSW, jak będziesz chciał porzucać lżejszym zestawem z Shimano Scorpionem 1001 i porzucać z multika 4 gramowe przynęty to zapraszam:) Jeśli masz jakieś pytanie co do zestrojenia kijaszka do Twojego Curado to wbijaj na multiplikator.pl. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.