Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu skusiłem sie na tego kręciołka. Szukałem czegoś solidnego i lekkiego do mojej kleniówki. Mam nadzieje że wybór trafiony. Waga 255 g. Model na wewnetrzny rynek japoński. Jest to kręcioł tzw. powystawowy, nigdy nie widział wody.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model?- FA?

Modele FA,FB itd były kierowane na rynki europejskie. Ten model jak pisałem wyżej był wypuszczony tylko na rynek japoński, więc ma oznaczenie tylko 2500 bez liter. Od odpowiednika 2500 FB jest lżejszy o 10 gram i ponoć jest lepiej spasowany od wersji europejskiej. Jaki będzie naprawdę wyjdzie w praniu. Ale powiem ci, przymierzałem go do mojego kijka - wygląda znakomicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - wygląd też jest ważny;)

Pytałem bo jakoś tak mi wyglądał na model FA. Wybacz moja ciekawość ale pozostaje mi zapytać gdzie i za ile go nabyłeś?

tak ważny, ja to nazywam onanizm sprzętowy ;)

no cena po byku. Zapłaciłem równe sześć stów :rolleyes:. Kupiłem go od gościa co sprowadza takie maszynki bezpośrednio z Japonii. Czasami wystawia na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio parę rzeczy na nowy sezon, głównie pod sandała( kopyta RELAXA 8 cm i trochę PREDATORÓW 9,5 i 7,5 cm w celu uzupełnienia przetrzebionego pudła po wypadach na Wilczą:D) i szczupłego( jerki i wobki oraz trochę gumek PROLOGIC), a kręcioł pod pstrąga, klenia, jazia i okonia :cool: Jakość fotek średnia, bo aparat padł i użyłem telefonu :(

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek nie miał być w założeniu snobistyczny. Czyli chwalimy się i na tym koniec. Miał zawierać opis zakupionego sprzętu, zdjęcia, dlaczego akurat ten i w jakim celu został kupiony. Dopisujmy kilka zdań komentarza tak aby ułatwić komuś innemu ewentualne zakupy. Wystarczy kilka słów jak zrobił to @Lobosss. A tu Penn Slammer 360.

Woblery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penn Slammer, zakup do wędkowania w Wiśle. W czasie wiślanych łowów używam przynęt o wadze zaczynającej się od 30 gr, więc potrzebuję mocnej maszynki. Typowa rzeczna orka, ciężka główka i 7-9 cm kopyto. Do tej pory używałem kołowrotków Ryobi Zauber i nie mam im nic do zarzucenia, ale Slammer to podobno moc, którą chce wypróbować i mieć w swojej "stajni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie kijek zamówiony w FC,złożony na blanku Batson XST1024F RX8 .Długość 2,60 cw.10-21g akcja Fast.Może pokrótce moje pierwsze wrażenia.Wykonanie,jak w każdym z już wcześniej zamawianych kijaszków w tej pracowni, perfekcyjne.Kolor blanku to ciemny grafit ,przelotki Alcolait plus SIC na szczycie,uchwyt FUJI,rękojeść korkowa.Czyli standardowe zbrojenie.Jak wyżej napisałem,wędka złożona na blanku RX8 co za tym idzie niesłychanie lekka.Akcja "szybka",przechodząca pod obciążeniem w lekką parabolę.Na pierwszy rzut oka,kijek sprawia wrażenie wędki "subtelnej" ale po dokładnym jej "namacaniu" okazuje się że jest to bardzo "cięty" i "mięsisty" blank ze sporym zapasem mocy.Kijek zrobiony na pstrągi.Na testy nad wodą jeszcze kilka dni trzeba będzie poczekać ale myślę że na następny tydzień przejdzie pierwszy chrzest bojowy;).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj wybralem sie do sklepu wędkarskiego postanowilem kupic kopyta :D

Kopyta firmy mann's predator nie wiem czy to dobra fima kopyt ale zaryzykowalem ;)

nizej podaje link ze zdjeciami kopyt .Mial ktos do czynienia z takimi kopytami ??

http://img29.imageshack.us/i/obraz004eo.jpg/

http://img209.imageshack.us/i/obraz005mv.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni zakup, kołowrotek spinningowy Daiwa TDR4 2508. Kołowrotek b. dobrze wykonany, ma mocny kabłąk i korbkę co mi od razu przypadło do gustu :D Jak na razie nie stwierdziłem w nim plastikowych częsci. Pracuje pięknie, oby pod obiciążeniem pracował równie dobrze :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak tdr-ka,na pewno będziesz z niego zadowolony;).Ja też powoli rozglądam się za kręciołkiem.Caldia zmieniła właściciela więc częste przeglądanie portali aukcyjnych mnie nie minie.Może uda się upolować jakąś "perełkę":rolleyes: w postaci Daiwy Infinity XP albo Certace?Nie tak dawno przeszła mi właśnie koło nosa Daiwa XP:( a jeżeli nic ciekawego się nie trafi to następnym zakupem będzie....TDR-ka:D.

P.S. TDR-ka równie płynnie pracuje nawet pod obciążeniem np.30-sto gramowymi kogutami:D.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem TDRkę bo była w "promocyji" w F-M, na razie prezentuje się nieźle, choć już zauważyłem pewną nieprawidłowość w jej działaniu :mad: Po zamknięciu kabłąka zdecydowanym ruchem korbki, przy obracaniu słychać delikatny świst - nie ma tego jak zamykam kabłąk ręką. Ale mi to na razie nie przeszkadza bo i tak zamykam kabłąk ręką. Mam w zwyczaju oddawać kołowrotki do serwisu przed końcem okresu gwarancyjnego celem regulacji i z tym też tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.