Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu dotarła do mnie długo oczekiwana przesyłka, a w niej muchówka Konger World Champion w 2-składzie 270cm #4/5 :) + gratis waga Konger Do 22kg :)

Kurier już o 7:30 do mnie dzwonił że będzie mniej więcej koło 10 :)

Wędka bardzo fajna jak na pierwszy rzut oka lekka nie jest tak bardzo kluchowata :)

Teraz tylko Dobrać linkę/kołowrotek i Wiosnę :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła do mnie przesyłeczka - feeder Rumpol, w okazyjnej cenie ;)

jednak jestem nieco zdegustowany - ciężar wyrzutu 100-180g, chodziło mi właśni o coś nieco twardszego żeby od czasu do czasu koszyczkiem zanętowym rzucić, a trzy wymienne szczytówki są tak wątłe że bał bym się nimi rzucać czymś cięższym niż 15g!

Czy ja czegoś nie rozumiem czy sprzedawca pomylił końcówki??:confused:

Poniżej link do aukcji

FEEDER RUMPOL 3,6m 100-180g WIOSENNA PROMOCJA! (3117449006) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Czy ja czegoś nie rozumiem czy sprzedawca pomylił końcówki??:confused:"

Nie kolego, sprzedawca nie pomylił "końcówek". Kije typu feeder tak są skonstruowane. Specyfika łowienia na tego typu kije, polega na sygnalizacji brań przez szczytówkę, dlatego są one tak delikatne. Natomiast co do oddawania rzutów tym kijem po prostu musisz zachować płynność w ich oddawaniu. Podejrzewam, że w podanym przez Ciebie kiju szczytówki są szklane. Trzymając się podanych przez producenta parametrów odnośnie ciężaru wyrzutu, zachowując ostrożność, nie powinno się z nimi nic stać.

Edytowane przez ireneusz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętając jednak, że 180g to waga całego zestawu z zanęta i przynetą, a nie tylko ołowiu w koszyku

Szczytówki mają czasami opisane cw. (często w uncjach - 1 oz = ok 28g) , jeżeli twoje nie mają to możesz przyjąc, że ta najdelikatniejsza (ta co sie najbardziej ugina pod swoim ciężarem jak ją chwycisz za przelotkę szczytową) ma cw.100g, a najsztywniejsza 180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wskazówki.

Celowo wybrałem duży ciężar wyrzutu żeby "bezstresowo" rzucać koszyczkiem z zanętą da dalekie odległości.

I właśnie zastanawiały mnie te bardzo delikatne szczytówki - wiem że powinny takie być bo są one wskaźnikiem brań, ale ciężko mi wyobrazić sobie rzucanie koszyczkiem o wadze np 150g z taką delikatną szczytówką.

No cóż - pożyjemy, zobaczymy. Pierwszy wyjazd na zasiadkę rozwieje lub potwierdzi moje wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Wędzisko do feedera to nie sztywna gruntowa pała (a), powinno mieć tak głębokie ugięcie, żeby przy wymachu (koniecznie płynnym jak zauważyli koledzy) szczytówka przenosiła tylko niewielką część siły. Najprościej mówiąc ustawia się ona prawie równolegle z żyłką, a obciążony jest blank poniżej (B).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Takie wędzisko płynniej oddaje też energię, którą wkładasz w wymach - stąd można łowić na żyłkę 0.18 a nie 0.35.

Proponuje przenieść do innego działu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wizyta w leaderze. Początkowo miały być haki a wyszedłem z:

-Solar Club Mix pop-up 11mm

-Solar Big Shot

-Koszyk do methody 50gr Drennan (Tych z formami póki co brak :( ale idzie zamówienie)

-Korda Wide Gape rozmiar 10

-Igła do leadcoru ESP

Widać jakie są ceny bez rabatu. Z tego sklepu nie da się wyjść bez niczego:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dziś dojechało takie oto cudo czyli mniejsza wersja dużego brata na krótsze wypady z airmatą.

Przygotowania do sezonu w pełni.

Miałem kiedyś Cadeta 310s tylko że z drewnianą podłogą , super sprzęt , duże balony ( nic się do środka nie chlapie ), super stabilny i bardzo wytrzymały ponton . Na pewno będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić jaka to konkretnie wersja/model, jaki materiał: PCV czy z Hypalon?

Marka ZODIAC, model Fastroller 325, wersja z PVC, nie wystepuje w wersji z Hypalonu, ale występuje co ciekawostka w wersji z Neoprenu :)

Materiał ma podobno 11 warst, 1100g/m2, ponton z PVC nie jest klejony tylko zgrzewany.

Podłoga Airmata 0,8 bara. Kil zintegrowany z airmatą. NIe za duży ten ponton, ale też waga była priorytetem. Po doświadczeniach z większym bratem. Ale może źle nie będzie i zmieszczę się z brzuchem na nim :P

Fajny ma patent na wiosła, klik i gotowe. Dużo uchwytów itp. W komplecie mam kółeczka które w tym przypadku wydają się trochę zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.