Skocz do zawartości

Koguty - wykonanie i ocena przynęt


wiechu

Rekomendowane odpowiedzi

Taaaak... Koguty z marabuta są bardzo skuteczne na szczupaki i okonie.

Przykładowe zdjęcia okoni złapanych na koguta z marabuta fluo zielony 28g Solina Zawóz 2011

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne koguty kima czy według Was dodanie krytal flashu bardziej uatrakcyjnia przynętę i zachęca do brania?

Crystal flash dodaje praktycznie do każdej sztuki. MA to duże znaczenie, gdy np. sandacz nie bierze to bardzo dobrze wtedy reagują okonie i szczupaki, czasami przyłowem są nawet bolenie z dna, czyli większe sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie puchowce lukas95na mniejszych główkach możesz już stosować w kwietniu na okonia sprawdzą się rewelacyjnie,trafiłem na sierściuchy takie kilka boleni ,leszcza zapiętego za pysk a sandaczach i obcinkach nie wspomnę.Widoczne materiały na zdjęciu to sierść owcy,trochę trudny materiał bo trzeba wyczesywać a łowność sprawdzimy po lodach.Będę też robił większe przynęty na sandacza na pojedynczym, haku do bocznego troka z owym materiałem.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał Kroku. Łowiłem na jigi z sztywnej sierści, jigi w wodzie w ogóle nie pracowały,w ruch były wprowadzane wędką, tak jak kogutem na raz lub dwa z nadgarstka, albo ślizgiem z kołowrotka i okonie,sandacze oraz szczupaki i tak brały-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiałem się długo czy wystawić swoje koguty do oceny i nie wiem czy dobrze to zrobię ale spróbuję proszę o szczere wypowiedzi tak jak myślicie na ich temat

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko koguty ,zauważyłem że robisz je dosyć długie ,według mnie troszkę za długie -chodzi mi o odcinek od główki do kotwiczki .Chyba kilka kotwiczek jest proporcjonalnie za mała co do główek i radził bym żebyś porobił sobie trochę kogutów o jednolitym kolorku ale z piór siodłowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,przyłączam się w 100% do uwag kroku.Poza tym przy kogutach z piórami marabuta możesz zmniejszyć długość chenilla nawet o połowę długości,pióra po skoku koguta i zetknięciu się z dnem lepiej i mocniej pracują.Działa to prowokująco zwłaszcza na okonie i szczupaki.Możesz też zrobić kilka sztuk z fleszem w środku przed montażem piór , flesz faluje wtedy razem z piórami. Takie koguty-puchowce skuteczne są na okonie prowadzone krótkimi skokami po dnie z chwilowymi przerwami w prowadzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dołączę zdjęcie jednego koguta czy tak powinien mniej więcej wyglądać, długość jego od początku piórek do końca kotwiczki wynosi 13 cm, a same główki z kotwiczkami robię mniej więcej od początku kotwiczki do końca główki 5cm kotwiczki zakładam 1nm albo 2nm (czy te kotwiczki są za małe ?)długość chenilla może i faktycznie jest za długa koledzy i to zmniejsza wielkość kotwiczki a zakładałem ją dlatego tak długo żeby było ładniej po mojemu a nie miałem się kogo poradzić odnośnie kogutów może dziś przyjdą mi piórka to jak zrobię coś to wstawię zdjęcia tylko prosił bym o podpowiedz jaka mniej więcej długość kogutów powinna być od początku g. do końca piórek pozdrawiam i czekam na wypowiedzi.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziś dotarły do mnie piórka odrazu zabrałem się do kręcenia 3 sztuki utworzyłem zajęło mi trochę ale już są gotowe dołanczam zdjęcia i proszę je ocenić i nad czym mam jeszcze popracować z góry dziękuję za wypowiedzi i rady

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę ze jest ok, na pewno co musisz poprawić, zwrócić uwagę to mocowanie główki do kotwicy. Wcześniejszy post pierwsze zdjęcie, oplot rdzenia koguta powinien być równy cylindryczny zwłaszcza miejsce gdzie mocuje się pióra, skraca to znacznie czas montażu i ułatwia równe układanie piór. Gdy mamy oplot taki jak na zdjęciu pióra mimo układania rozchodzą się w różnych kierunkach, nie zawsze tak jak chcemy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się coś dzieje ,oglądających dużo ,a koguciarze z kogutami chyba są jeszcze w letargu zimowym:D w kwietniu z kogutami na okonia, w maju na szczupaka, a w czerwcu będziemy już gotowi, rozgrzani i przygotowani na smoka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.