Skocz do zawartości

Koguty - wykonanie i ocena przynęt


wiechu

Rekomendowane odpowiedzi

Moje kogutki zrobione na wilcza wole, rapala pozostawiam ci je do oceny.

Cóż,mnie maluczkiemu oceniać robotę innych:D.Najlepszą ocenę wystawią same sandacze;).Koguty pierwyj sort:beer:.Nic dodać ,nic ująć;).Jedyne co bym w nich zmienił to "wielkość" i gęstość kryzy.Nitki trochę krótsze a sama kryza gęściejsza.Lepiej łapie osad denny a po tym oceniamy na jak twardym dnie łowimy.Ale to już szczegół;).

P.S.Widzę że klan "koguciarzy" systematycznie się powiększa ,to bardzo dobrze:) a więc zapraszam do dalszej dyskusji na temat tej przynęty ale również do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat połowu sandaczy na koguty.Wiedzy nigdy za wiele;).Oczywiście namawiam wszystkich do racjonalnej gospodarki sandaczowej;).Żeby je łowić ONE po prostu muszą być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rapala - widziałem u kolegi ( grunciarza ) ciekawa formę do odlewania ciężarków - zrobiona podobną metodą jak 'my" robimy czyli kulka+młotek. Tylko ,że gość robił to w kawałku stali :cool: .... forma "wieczna" .....

Sposób podobny do naszego wbijania w aluminium...... tylko , ze on ( notabene spawacz z zawodu ) nagrzewał do czerwoności miejsce "wbijania" i zimna kulka szła jak w masło.....

Edytowane przez wiechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sposób;) dysponując palnikiem acetylenowym albo dojściem do kowala można by było się pokusić o takie wykonanie.Na pewno mniej roboczogodzin poświęconych na walenie młotem i operowanie pilnikiem:D.Niemniej jednak formy z aluminium są równie wytrzymałe a do zrobienia w sumie ,w domowych warunkach.W tych,które posiadam odlałem kilka tyś. główek i nie zaobserwowałem jak dotąd jakiegokolwiek zużycia.Prawdę powiedziawszy,brakuje mi ze dwie gramatury główek tak ze może w sumie pokuszę się o takie wykonanie;).Patencik jak najbardziej godny uwagi:beer:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ale...Dla tych ,którzy mają trudności z łowieniem na koguty;).Szybka lekcja łowienia z opadu:D

Koguty to także pozyskiwanie "materiału" do produkcji tych przynęt w tym wiskozy,która obecnie jest coraz trudniej dostępna.Jeżeli ktoś ma jej za dużo albo dublujące się kolory a chciałby WYMIENIĆ na inną to proszę o wrzucanie tutaj swoich ofert.Jeżeli ktoś wyczai na portalach chęć sprzedaży takowej włóczki może też tutaj wkleić link.A nuż się komuś przyda.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wymienię najchętniej na biały:D kolory,wiskozę zamieszczoną poniżej.Nie szarżując na początek powiedzmy po 10m ( co pozwala na wykonanie ok 14 kogutów ) z koloru ,ewentualnie kwestia dogadania się.Wszelkie oferty:D kierować na PW.

Mogę również wymienić główki do kogutów za wiskozę;).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj troszkę się nudziłem i wykonałem pierwsze koguty (jeżeli to coś można tak nazwać:D). Zrobiłem je na główkach jigowych. Wykorzystałem piórka z bażanta i troszkę sierści z lisa. Proszę o opinie :D czy coś z tego będzie czy nadają się tylko do kosza :D

pozdrawiam

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co koledzy sądzicie o moich kurakach? Gdyby się komuś spodobały to jest mozliwa zamiana na coś innego (woblery itp.)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.