Skocz do zawartości

Nasze muszki


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że temat upadł a chciałbym najczęściej zaglądać do działu "wędkarstwo muchowe" więc wstawię dwie muszki i zapraszam do rozmowy.Ja się czegoś nauczę i mam nadzieje cała reszta też:) Muchy stosuje na wiosnę.Podstawowe wzory w każdym pudełku muszkarza.

Zonker:

tułów- podszerstek piżmaka + Hareline Sany's laser dubbing,pasek zonkerowy z piżmaka

Główka- Sarna,przed główka kołnierzyk z fluo pomarańczowej foki.

Piżmak oczywiście przewinięty jest żyłką.

Pijawka:

Tułów- mix lisa,królika oraz hareline ice dubbing UV

Ogonek- Marabut czarny

Jeżynka-czarna kura

Mam nadzieję z dnia na dzień będzie co raz więcej muszek:)

Pozdrawiam Paweł.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wstawiałem ,bo byłem zajęty kręceniem arsenału cukierków .

Wykonałem jeszcze kilka gąsienic ,mam problem z takimi długimi sztywnymi piórkami są dosyć drogie i nie ma gdzie u nas kupić a są bardzo dobrym materiałem do takich gąsieniczek.Robaczek wykonany jest z pianki ,jeżynka + zyłka ,ice chennile + oczy z korali .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w fishing mart były kapki siodłowe od hareline... idealne na takie historie... cena też była na dzień dzisiejszy świetna, teraz zostają kapki keough lub whiting za straszliwą kasę, niestety..., ale robaki smakliwe... wyprodukowałem sobie kilka takich, tylko, że dłuższych na streamerowych hakach 6 i 8. @Kroku, ze 2 takie kapki mają w sansport w Dynowie, ale cena jest okrutna:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pupa na mokro ,tego typu muszki dały mi najwięcej satysfakcji z łowienia na Sanie

Hak kiełżowy Top Fly Br 603 #6

Pakunek to dubbing mieszany , gumowy zielony wężyk coś al'a body glass pod którym prześwituje dubbing daje to ciekawy efekt na mokro ,promienie ze sterówki bażanta na czułki i wzmocnienie muchy ,główka poszelakowana.

Jętki wykonane na hakach Top Fly Br 103 #12 i 203 #16

Tułowie ze sterówki bażanta ,3 promienie szyjne z koguta ,cdc + dansville mylar tinsel jako przewijka (kolor złoty)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych pupek.Zrobione na nowym wzorze haków firmy Top Fly Br 2520 #8 .Bardzo ciekawe haki o wygiętym profilu .

Pierwsza pupa

Hak Top Fly Br 2520 #8

Nić Top Fly -ciemna zieleń

Brązowy dubbing przewinięty żółta nicią + dubbing kolor ginger+ mały akcent metallic dubbing

Kilka promieni bażanta na czułki ,główka poszelakowana

Druga pupa

Hak Top Fly Br 2520 #8

Nić Top Fly -ciemna zieleń

Zielony dubbing +brązowy

Przewijka z żółtej nici + kilka promieni z bażanta na czułki,główka poszelakowana

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyć na jakieś łowienie przy 200 cm -ja odpadam .Trzeba czekać .myślę że gdzieś w połowie kwietnia można coś pomachać jeśli warunki pozwolą .Daniel jestem ,ale wolę kroku bo tak każdy mnie nazywa.

Powiem szczerze że też mnie nosi żeby spróbować nowy kij i kołowrotek ,no cóż trzeba czekać.

Rossa jeszcze posiadasz ?Dasz pomachać tym badylem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lipienia nigdy nie złowiłem na tego rodzaje muchy .Zawsze pstrąg i w tamtym roku na taką muchę miałem bolenia ok 70 cm na Łączkach ,robił ze mną co chciał .Nie miałem podbieraka ,przy drugiej próbie podbierania ręką ,żyłka 0.14 strzeliła .Bolec odpłynął z moją najłowniejszą dupeczką a ja z kolega strzeliliśmy po takiej minie :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co z tym wypadem za kleniem na Solinie ,może być problem ... nie będę Ci się tłumaczył dlaczego .

Co niektórzy to są zabawni i przypominają mi ruskiego, który odkrył rower ??? u Niemca na strych w 1945r. Paweł jak będziesz chciał to możemy razem popływać po Solinie. Klenie na Solinie łowiłem z kilkoma moimi starymi kolegami regularnie już w latach osiemdziesiątych. Ostatnimi kilka laty zaniedbałem to jezioro ale na Myczkowcach, Klimkówce czy Czorsztynie zdarzało się zapolować z sukcesami na klenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wyjaśnię o co mi chodziło. Kroku nie chodzi mi o to, żebyś mi pokazał swoje tajne miejscówki które nie są wcale tajnie bo prawie każdy wędkarz wie, że na Solinie jest dużego klenia bardzo dużo. Ja łowiłem Klenie w okolicach Polańczyka, Rajskiego i Teleśnicy :) Mogę przyjechać nad zalew bez wędki chociaż byłoby to trudne dla każdego z Nas. Chodziło mi o spokojnie spotkanie i ewentualnie łowienie. Uwierz mi na słowo, że mam równie świetne miejsce na Sieniawie i nie muszę jechać ponad 100km:)

Panie Zdzisławie bardzo chętnie wybiorę się na wspólne wędkowanie. Mój problem polega na tym, że nie zawsze mam dostęp do łódki ale i bez niej można sobie poradzić.

Pozdrawiam Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Macie Panowie jakieś foto skutecznych much na szczupaka na stojącą wodę? Jakie wielkości much stosować, z jakich materiałów, z obciążeniem, czy bez, jakie kolory? A może warto nowy temat założyć poświęcony szczupakowi i okoniowi?

Dzisiaj 3 godzinki pobiegałem za szczupłym, ale tylko 2 okonie złowiłem a dużo okonia goniło muszysko i nie uwaliło. W necie jest dużo informacji, ale nie ma to jak u "siebie" pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jakie wielkości much stosować, z jakich materiałów, z obciążeniem, czy bez, jakie kolory? A może warto nowy temat założyć poświęcony szczupakowi i okoniowi? ...

Dzienciol jest dużo za wcześnie dla Ciebie na szczupaka szpiedzy donieśli, że jeszcze nie za bardzo radzisz sobie z muchówką więc może być problem z tym "szczupakowaniem". Z tego co wiem to masz wędkę w #5 lub #6 klasie, a to dużo za mało, wędka na szczupaka to max. 9' długości i klasa min. #8 do tego potrzebna specjalna linka nosząca duże nawet do 20 -25 cm przynęty dochodzi jeszcze temat sprzętu pływającego bardzo ciężko i niepraktycznie łowi się szczupaka z brzegu. Ze sprzętem, który posiadasz możesz spokojnie zapolować na okonia, muszki to wszelkiego rodzaju puchowce z marabuta wielkości #12 do #8 i kilka rodzai mokrych. Co do zdjęć to jak by co, to się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a o muchy pytam, bo temat mnie mocno zainteresował.

Ok. proszę bardzo. Przynęty długości od 12 do 18 cm mniejszych szkoda używać wieszają się pistoleciki.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez ZDZISŁAW CZEKAŁA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.